شما اینجا هستید /

اهمیت و نقش مبلمان اداری در مشاغل

فضاى ادارى و دكوراسيون داخلى محيط كار شما اهميت بسياری در روند كاری و جلوه اجتماعی خواهد داشت و مبلمان اداری يكی از پارامتر های ايجاد فضای ايده آل و مناسب است. لازم است كه شما، در ايجاد فضايی رسمی و مدرن و در عين حال راحت و ساده تلاش كنيد؛ تركيب و هارمونی صحيح و به كار بردن خلاقيت در انتخاب و چيدمان، سبب جلوه ای زيبا و به روز در محيط كار شما خواهد شد.انتخاب مبلمان صحيح سبب احترام و مشتری مداری شما و راحتی و آسودگی كاركنان خواهد شد. به دليل اهميت مبلمان و تأثير در دكوراسيون داخلی، در ادامه در رابطه با نقش و انتخاب مبلمان اداری مناسب، صحبت خواهيم كرد:

اهميت مبلمان اداری مناسب

 مبلمان اداری يكی از مواردی است كه سبب جلب نظر و توجه افراد در هنگام ورود به فضای اداری و محيط كار شما خواهد شد. در صورتی كه مبلمانی مدرن و كارآمد را براي محيط كار خود انتخاب كنيد علاوه بر كارآيی، سبب زيبايی محيط و دكوراسيون داخلی نيز خواهد شد.امروزه در اكثر اماكن و فضاهای اداری می توانيد مبلمانی متناسب با فضای كوچک يا بزرگ را مشاهده كنيد و نقش آن را در ايجاد تأثير مثبت برای عوامل و كارمندان و همچنين مشتريان و ارباب رجوع مشاهده كنيد. در واقع می توان گفت امروزه مبلمان اداری و مدرن جايگزين صندلی و ميزهای ساده و قديمی در گذشته شده است.تركيب صحيح رنگ و بافت مبلمان در كنار ديگر فاكتورهای طراحی داخلی، هارمونی شيكی را برای محيط كاری شما رقم خواهد زد. بنابراين از نقش مبلمان اداری در محيط اداری خود غافل نباشيد و متناسب با فضای خود، مبلمانی مناسب و با كارآيی بالا را انتخاب كنيد و سبب ايجاد فضايی لوكس در محيط كار خود شويد.

مبلمان اداری آفن

مبلمان اداری مختلف 

با توجه به نقش و اهميت مبلمان مدرن اداری، در هر فضايی مي توان از مبلمان اداری و مشتقات آن استفاده كرد و فضای مناسبی را جهت امور كاری و اداری و همچنين ايجاد فضايی راحت جهت کار و استراحت ايجاد نمود. در واقع مبلمان از نوع اداری شامل تجهیزاتی است که به فضای کسب و کار شما جلوه خاصی می دهد و سبب نظم دادن اشيا و محيط می شود. مبلمان اداری محدود به فضای اداری نخواهد شد بلكه طيف گسترده ای از اماكن و فضاها مانند منازل، مدارس، دانشگاه، بانک، بنگاه، سالن كنفرانس، آموزشگاه و ... را پوشش می دهد و كاربرد اساسی در طراحی و دكوراسيون داخلی آن ها خواهد داشت.

 همچنين مبلمان اداری شامل انواع مختلف میز مدیریت، ميز مطالعه، صندلی و میز کامپیوتر، پارتیشن اداری، میز تحریر، صندلی های اداری، قفسه کتابخانه، قفسه بایگانی اسناد، کمد و ... است كه بر اساس نوع محيط اداري شما و كاربرد آن، در انواع مدل های مختلف ساخته و توليد می گردد.

دکوراسیون اداری آفن

انتخاب مبلمان اداری

امروزه تنوع بالای در مبلمان در انواع اشكال و جنس ها و رنگ ها، سبب جلب رضایت همه ی اقشار مردم با سليقه های مختلف شده است و شما به راحتی می توانيد مبلمان اداره خود را متناسب با سليقه و محيط خود  انتخاب كنيد. تا اینجا با انواع مبلمان اداری كلاسيک و کاربرد آن ها آشنا شده ايم، حال برای انتخاب مبلمان اداری مناسب لازم است كه فاكتورهايی را در نظر گرفته و سپس اقدام به خريد مبلمان اداری مناسب كنيم.

ابعاد محيط و فضای اداری

پيش از اينكه اقدام به خريد مبلمان اداره و محيط كار خود كنيد، ابعاد فضا و مكان مورد نظر خود را بررسی كنيد و بر اساس بزرگی يا كوچكی فضای خود مبلمانی مناسب را انتخاب كنيد. سعی كنيد در فضای كوچک از مبلمانی با ابعاد بزرگ استفاده نكنيد و از فضای در دسترس خود، استفاده ای مضاعف و كارآمد كنيد. بنابراین سعی کنید مبلمان خود را هماهنگ با فضای محيط كار انتخاب كنيد.

 حرفه و نوع استفاده ی مبلمان اداری

لازم است كه موارد استفاده مبلمان اداری مختلف را بدانيد و بر اساس نوع حوزه ی كاری خود مبلمان اداری كلاسيک متناسب را انتخاب كنيد. انواع مختلفی از مبلمان اداري  بر حسب نوع حرفه و شغل وجود داشته كه رعايت  تناسب مبلمان با كار شما ضروری است.

مبلمان اداری آفن

كيفيت و سلامت 

 يكی از نكات ضروری در هنگام انتخاب مبلمان، كيفيت محصول است تا بتواند جوابگوی نياز كاری شما باشد و كيفيت و بازدهی مناسبی را نيز به همراه داشته باشد. بنابراين در انتخاب مبلمان اداری مناسب، بررسی سطح كيفی محصول را فراموش نكنيد. يكی از اجزای مهم و اساسی در مبلمان، صندلی است و دليل اهميت آن نقشی است كه در سلامت كاركنان و عوامل ايفا می كند. همچنين به علت اينكه معمولاً  افراد ساعت های متوالی را در هنگام كار هستند و از اين مبلمان استفاده می كنند لازم است محصولی انتخاب شود كه به حفظ سلامتی و حتی كاهش خستگی كارمندان نيز كمک كند و استفاده مكرر آن سبب آسيب جسمانی نيز نشود. 

قیمت مناسب مبلمان اداری 

در خرید مبلمان براي حرفه خود ، بر اساس بودجه خود محصولی با كيفيت مناسب، ظاهری زيبا و متناسب با دكوراسيون خود را انتخاب كنيد؛ بالا بودن قیمت مبلمان اداری به منظور كيفيت و دوام بالای آن نخواهد بود. امروزه با وجود تنوع بسيار بالای مبلمان ، صرف نظر از نقش زيبايی شناسی، ابتدا به كيفيت يک محصول توجه كنيد و براساس سطح كيفی آن اقدام به خريد كنيد. 

مبلمان اداری و دکوراسیون آفن

تناسب در دكوراسيون و طراحی داخلی

مبلمان اداری جزئی از طراحی داخلی و دكوراسيون محيط كار شما محسوب می شود و سبب زيبايی، تفكيك و استفاده ی صحيح از فضا می شود؛ بنابراين از طراحی صحيح آن غافل نشويد.رنگ، يكی از عوامل مهم در دكوراسيون و طراحی فضای كاری شما است و سعی كنيد با خلاقيت و نوآوری، مبلمان اداری کلاسیک و مدرنی متناسب با دكوراسيون محيط اداری خود انتخاب كنيد.

 

مقالات مرتبط

تاثیر میز کار گروهی در ارتباطات کارمندان با یکدیگر

تاثیر میز کار گروهی در ارتباطات کارمندان با یکدیگر

نکاتی قبل از نورپردازی کابينت

نکاتی قبل از نورپردازی کابينت

دکوراسیون داخلی با پارتیشن های فریم لس

دکوراسیون داخلی با پارتیشن های فریم لس