شما اینجا هستید /

تاثیر میز کار گروهی در ارتباطات کارمندان با یکدیگر

امروزه کمبود جا و فضا مهم ترین معضلی است که در ادارات و سازمان ها وجود دارد. به دلیل گران بودن هزینه های اجاره ساختمان های اداری و تجاری، افراد به دنبال واحد های کوچکتری هستند. در چنین مواقعی استفاده از میز کار گروهی، می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای بر طرف کردن این مشکل باشد. در این مقاله به بررسی میز کار گروهی اداری و همچنین مزایای استفاده از میز کار گروهی پرداخته شده است.

 

میز کار گروهی، مناسب برای کارمندان با وظایف مرتبط


در شرکت ها و اداراتی که از مشکل کمبود فضا رنج می برند، می توان برای کارمندانی که وظایف مرتبط با یکدیگر دارند از میز کار گروهی استفاده کرد که بهتر بتوانند با یک دیگر ارتباط برقرار کنند و نیازی به رفتن مداوم به اتاق های یک دیگر نداشته باشند. ویژگی مهم این میز ها، نیاز داشتن به فضای کمتر است و همچنین برای رعایت حریم خصوصی کارمندان، دیوار های جداکننده ای بر روی آن ها تعبیه شده است تا کارمندان بتوانند با خیال راحت و بدون هیچگونه مزاحمتی به انجام وظایف خود بپردازند.

 

نوع و شکل میز کار گروهی مناسب


هر بنگاه اداری و یا صنعتی برای تشکیل جلسات، نیاز به میز هایی دارد که برای تعداد افراد بیشتر از یک نفر نیز مناسب باشد. میز کار های گروهی و کنفرانسی انواع گوناگونی دارند که باید با توجه به ابعاد اتاق جلسات و همچنین تعداد نفرات خریداری شوند. در ادامه به بررسی برخی از میز های گروهی پرداخته ایم:

میز کار اداری دایره ای: این نوع میز ها برای اتاق هایی که فضاهای کمتری دارند، بسیار مناسب است. و همچنین افراد می توانند دید خوبی در دور میز، نسبت به یکدیگر داشته باشند.

میز کار مربعی شکل: این نوع میز ها ابعاد بزرگتری نسبت به میز های اداری دارند ولی همچنان برای اتاق جلسات کوچک و با ابعاد کم، انتخاب مناسبی هستند. البته با استفاده از چند میز کارمندی، می توان یک میز کار گروهی را نیز تشکیل داد، به طوریکه به کنار هم قرار دادن آن ها، می توان یک میز کار مربعی بزرگ برای جلسات گروهی را تشکیل داد.

میز کار های مستطیلی: این نوع از میز ها، به دلیل ابعاد بزرگی که دارند، به فضای بیشتری نیاز دارند و برای اتاق های بزرگ و با تعداد کارمندان بالا، مناسب هستند.

میز کار های قایقی: این نوع از میز کارهای گروهی، به گونه ای طراحی شده اند که افراد حاضر در جلسات گروهی می توانند دید بهتری نسبت به یکدیگر داشته باشند. شکل ظاهری این میز همانطور که از نامش مشخص است، شبیه به قایق است، به گونه ای که اواسط میز پهن تر و دو طرف آن باریک تر می شود.

 

مزایای استفاده از میز کار گروهی


استفاده از میز کار های گروهی می تواند مزایای زیادی را در فرآیند کسب و کار داشته باشد. به عنوان مثال هر چقدر که افراد به تعامل با یک دیگر و کار های گروهی روی بیاورند میزان بازدهی و کیفیت کار آن ها نیز به مراتب بهتر خواهد بود. و افراد می توانند با در اختیار گذاشتن تجربیات یک دیگر به بهبود هر چه بهتر شرکت، کمک کنند. علاوه بر این استفاده از میز کار های گروهی می تواند باعث بهینه سازی فضای موجود شود، و افراد با نشستن بر دور یک میز فضای کمتری را نسبت به داشتن میز های جداگانه اشغال خواهند کرد.

استفاده کردن از میز کار های گروهی به دلیل نیاز داشتن به فضای کمتر می تواند در کاهش هزینه های مصرف انرژی بسیار موثر باشد. چون که افراد همگی در یک اتاق فعالیت می کنند و نیازی به داشتن اتاق های جداگانه و سیستم های انرژی مجزا نیست.

علاوه بر این از آن جایی که در ساخت میز کار های گروهی نیازی به ساخت جداگانه کشو و دیگر قسمت ها برای کارمندان نیست، بنابراین قیمت میز کار گروهی، خیلی کمتر از میز های اداری جداگانه خواهد بود و خرید این میزها خیلی به صرفه تر است.


 

مقالات مرتبط

مبلمان اداری کلاسیک یا مبلمان اداری مدرن

مبلمان اداری کلاسیک یا مبلمان اداری مدرن

آشنایی با انواع میز اداری، میز مدیریت و مبلمان اداری آفن

آشنایی با انواع میز اداری، میز مدیریت و مبلمان اداری آفن

مبلمان اداری استاندارد در اتاق مدیران موفق دنیا

مبلمان اداری استاندارد در اتاق مدیران موفق دنیا