شما اینجا هستید /

انتخاب میز اداری مناسب دفتر کار

یکی از اصلی ترین و مهمترین آیتمها در دکوراسیون اداری، میزهای اداری می باشند. انتخاب میز اداری تضمین آرامش، کارایی کارکنان و زیبایی محیط کار می باشد. در انتخاب یک میز اداری اولین موردی که باید مدنظر قرار بگیرد آرامش و راحتی پرسنل است زیرا کارمندان مدت زمان زیادی را پشت این میزها می گذرانند، یک میز اداری مناسب می تواند بازده کارکنان را به میزان زیادی افزایش دهد. 

به دلیل هزینه بر بودن تعویض میزهای اداری باید در ابتدا به دقت انتخاب شوند تا نیازی به تغییر آنها نباشد. میزهای اداری باید متناسب با شغل هر فرد انتخاب شوند و باید به این موضوع دقت شود که آیا افراد با ارباب رجوع در ارتباط هستند یا خیر. کسانی که با کامپیوتر کار می کنند باید فضای مناسب برای کیبود و کیس در اختیار داشته باشند. میزهای اداری باید از جنس مرغوب انتخاب شوند تا موس به راحتی بتواند برروی آن جابه جا شود.

این میزها باید به گونه ای قرار داده شوند که افراد مافوق به راحتی بتوانند کار کارمندانشان را کنترل نمایند. میزها باید به گونه ای باشند که هر کارمند بتواند وسایلی را که در طول روز نیاز دارد را روی آن قرار دهد و حتی در بعضی مواقع نیاز است که میز دارای چند کشور برای وسایل موردنیاز هر شخص باشد.

میزهای اداری باید به گونه ای طراحی شوند که ارتفاع آنها مناسب باشد تا پرسنل از نشستن طولانی مدت برروی آنها احساس خستگی نکنند. ارتفاع آن باید طوری باشد که با قرار گرفتن پشت میز ساعدها به طور افقی قرار گیرند و آرنجها در امتداد میز قرار گیرد. میزهای ارگونومیک معمولا ارتفاعی برابر 75 سانتی متر از کف زمین دارند و همچنین فضای مناسبی برای قرار گیری پاها در زیر میز دارند.

 در حقیقیت هیچ یک از کارکنان و پرسنل شرکت فعالیتهایشان را بدون وجود میزهای اداری نمی توانند انجام دهند. میزها جهت نگهداری سیستمهای کامپیوتری، فایلها، کاغذها و پوشه های استفاده می شوند. انواع مختلفی از میزها در بازار موجود هستند که عبارتند از :

میزهای کامپیوتری که معمولاً برای کار با کامپیوتر استفاده می شوند. خصوصیت اصلی این میزها قسمت قابل تنظیم آنها است که معمولاً در قسمت پایه ها و کیبورد هستند. دارای محل مناسب برای قرار دادن کیس و کیبورد و بلندگو می باشد.

 

 

میزهای پذیرش: این میزها برای قسمت پذیرش که معمولا با ارباب رجوع در ارتباط هستند استفاده می شوند. این میزها برای اینکه اثرخوبی بر ارباب رجوع داشته باشند، در انواع متنوعی طراحی شده اند.

 

میزهای ال شکل: هدف اصلی این میزها استفاده حداکثر از فضا می باشد. از این میزها در بخشهای مختلف یک محیط کار می توان استفاده کرد اما معمولا در قسمت پذیرش استفاده می شود.

 

میزهای یو شکل: این میزها همانطور که از نامشان پیداست به شکل یو (انگلیسی) می باشند. برای مشاغل چندمنظوره از این میزها استفاده می شود.

 

 

مقالات مرتبط

هر آنچه که در مورد میز مدیریت باید بدانید

هر آنچه که در مورد میز مدیریت باید بدانید

دکوراسیون داخلی با پارتیشن های فریم لس

دکوراسیون داخلی با پارتیشن های فریم لس

آشنایی با پارتیشن های مدرن و تبدیل پذیر

آشنایی با پارتیشن های مدرن و تبدیل پذیر