کابینت آفن

آشپزخانه یکی از مهمترین بخشهای ساختمان به ویژه درساختمانهای مسکونی است و کابینت آشپزخانه از مهمترین بخش های آشپزخانه به شمار می آید.
درهمین راستا طراحی و تولید کابینت آشپزخانه بسیار تخصصی می باشد.
انواع کابینت آشپزخانه 
 راه های گوناگونی برای دسته بندی کابینت آشپزخانه وجود دارد. برای مثال جنس متریال های بکاررفته درکابینت که می تواند فلز، چوب ، ام دی اف و...... باشد.
روش دیگر سبک و نوع دیزاین کابینت است. برای مثال کابینت مدرن یا کابینت کلاسیک  
یراق آلات کابینت آشپزخانه 
یکی از بخش های مهم کابینت ، نوع یراق آلات بکاررفته در آنهاست . انواع لولای دربها ، آرام بندها ، سیستم کشو و...... جزء یراق آلات کابینت محسوب می شوند.

چگونه کابینت آشپزخانه مناسب را انتخاب کنیم 
 برای انتخاب کابینت چند نکته را باید مدنظر داشته باشید. پیش از هر چیز سبک دیزاین و طراحی سایر فضاها را در نظر بگیرید و کابینتی را انتخاب کنیدکه به سبک طراحی شما نزدیک است. در مرحله بعدی نیازهای خود ، از کابینت را لیست کنید . در مرحله بعد سطح لاکچری بودن فضای خود را بسنجید .

انواع کابینت آشپزخانه
 کابینت‌ها می‌توانند براساس چندین معیار دسته بندی شوند:
1-    انواع کابینت براساس متریال: اگر بخواهیم کابینت آشپزخانه را بر اساس مواد اولیه ای که برای ساخت استفاده می‌شود، تقسیم بندی کنیم، باید از کابینت‌های فلزی، چوبی، MDF، HDF، شیشه ای و ... نام ببریم.
2-    طراحی و سبک کابینت: کابینت‌ها براساس سبک و نوع طراحی به دو نوع مدرن و کلاسیک تقسیم می‌شوند.

یراق آلات کابینت آشپزخانه
یراق آلاتی که در کابینت به کار می‌رود، علاوه بر اینکه وجود آن‌ها موجب کارکرد آسان کابینت می‌شود، بلکه به نوعی زیبایی خاصی را به کابینت‌ها می‌بخشد. بر این اساس می‌توان از انواع سیستم کشو، دستگیره‌های درب کابینت، انواع لولای درب، آرام بند و ... نام برد که وجود آن‌ها برای ساخت کابینت ضرورت دارد.
چگونه کابینت آشپزخانه مناسب را انتخاب کنیم؟
در زمان طراحی و ساخت کابینت، ابتدا باید فضای موردنظر به‌دقت بررسی و اندازه‌گیری شود تا کابینت‌ها متناسب با فضا طراحی شوند. همچنین باید سطح لاکچری بودن فضای آشپزخانه نیز بررسی شود.