LOADING...

انواع پارتیشن های اداری

انواع پارتیشن های اداری
10 مرداد ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

پارتیشن اداری

پارتیشن‌ها برای جداسازی موقت در فضاهای اداری استفاده می‌شوند و به زیبایی فضای داخلی ساختمان نیز کمک زیادی می‌کنند. پارتیشن اداری به علت تنوع در طرح، ارتفاع، نوع کاربری، ترکیب‌بندی رنگ، متریال و ملزومات آن می‌تواند مکمل مناسبی در طراحی دکوراسیون فضاهای اداری باشد.

پارتیشن های شرکت آفن

پارتیشن های اداری به دو دسته تقسیم می شوند

 1. پارتیشن های تک جداره
 2. پارتیشن های دو جداره

پارتیشن های تک جداره

پارتیشن‌های تک جداره دارای ستون‌های متعددی هستند که قرار گرفتن آن‌ها بر روی زمین را راحت تر می‌کند.پارتیشن تک جداره از پروفیل‌های 4*4 تهیه می‌شود که در آن، یک لایه تمام آلومینیوم با روکش آنادایز شده استفاده می‌شود. این کار باعث افزایش استحکام پارتیشن می‌شود.این نوع پارتیشن جداکننده ای سبکتر و مقرون به صرفه تری از انواع دیگر جداکننده ها است و جهت ایجاد فضا های خصوصی و نیمه خصوصی کاملا مناسب می باشد.

از چارچوب های تک جداره به صورت تکی آلومینوم یا چوب یا ترکیبی از شیشه با چوب و آلومینوم تشکیل می شود. که ابعاد این چارچوبها با توجه به سلیقه مشتریان متفاوت می باشد و می تواند از ارتفاع کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف باشد. ساخت فریم درها به گونه ای طراحی شده است که بتوان برروی آن قفل و یراق آلات اجرا کرد. از مزایای پارتیشنهای تک جداره کم هزینه تر بودن نسبت به نوع دوجداره، سبکی و راحت بودن جابجایی است و از معایب آن عایق نبودن نسبت به صدا و حرارت می باشد.

پارتیشن های دو جداره

در پارتیشن‌های دوجداره قابلیت ساخت قاب‌های یک‌تکه و بزرگ وجود دارد.بدنه پارتیشن به‌اندازه کافی مقاومت و استحکام دارد و می‌تواند بدون نیاز به ستون بر روی زمین قرار بگیرد.برای ساخت پارتیشن‌های دوجداره از پروفیل‌های 10*10 استفاده می‌شود. همچنین برای افزایش استحکام آن‌ها، یک‌لایه تمام آلومینیوم با روکش آنادایز شده یک تکه، درون پارتیشن قرار می‌گیرد.

 در پارتیشن دو جداره می توان از پرده کرکره با مکانیزم سایه روشن (ولومی) استفاده نمود، به طوری که امکان عبور نور در مواقع دلخواه را فراهم نموده و به آن زیبایی می بخشد. در این پارتیشن ها از چارچوب ها و فریمهای اصلی به صورت دوجداره استفاده می شود. به دلیل زیبایی بیشتر، آکوستیک بودن و عایق بودن نسبت به صدا و حرارت بیشتر از این نوع پارتیشنها استفاده می شود. این پارتیشنها می تواند از ارتقاع کوتاه تا سقف متغیر باشند. در پارتیشنهای دوجداره در فاصله بین دو لایه می توان از پرده کرکره استفاده کرد.

رفع پرتی فضا در طراحی پارتیشن اداری

در طراحی پارتیشن اداری می توان معابر را در هم ادغام کرده و پرتی فضا را به حداقل رساند ، لذا در برخی موارد میتوان از استفاده از درب پرهیز کرد. چرا که بسیاری از فضاهای اداری نیاز به درب نداشته و در طول مدت از آن هیچ استفاده ای نمی شود. در اینجا اهمیت بالای نیازسنجی دقیق در پروژه های دکوراسیون اداری نمایان می شود.

انواع پارتیشن های اداری از نظر مواد تشکیل دهنده

 1. شیشه ای
 2. ام دی اف(MDF)
 3. آلومینیوم
 4. ترکیب شیشه و ام دی اف

مزایای استفاده از پارتیشن های اداری

 1. نصب سریع پارتیشن اداری عدم اتلاف وقت کارپرسنل و سازمان میشود
 2. زیبایی و دکوراتیو بودن پارتیشن ادرای
 3. تنوع رنگ و طرح قابلیت حمل و نقل و جابه جایی آسان
 4. اندازه دلخواه برای پارتیشن اداری
 5. امکان مونتاژ و دمونتاژ سریع و اسان

برای مشاوره رایگان در انتخاب جنس و نوع پارتیشن های صنعتی می توانید با راه های ارتباطی کارشناسان ما، که در تماس باما سایت قرار دارد ارتباط برقرار کنید.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید