LOADING...

انتخاب میز اداری مناسب دفتر کار

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 /از 5 (از 81 رای)
امتیاز شما :
انتخاب میز اداری مناسب دفتر کار
04 تیر ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

اهمیت انتخاب میز اداری مناسب در محیط کار 

یکی از اصلی ترین و مهم ترین آیتم ها در دکوراسیون اداری، میزهای اداری می باشند. انتخاب میز اداری تضمین آرامش، کارایی کارکنان و زیبایی محیط کار می باشد. در انتخاب یک میز اداری اولین موردی که باید مدنظر قرار بگیرد آرامش و راحتی پرسنل است زیرا کارمندان مدت زمان زیادی را پشت این میزها می گذرانند، یک میز اداری مناسب می تواند بازده کارکنان را به میزان زیادی افزایش دهد.

به دلیل هزینه بر بودن تعویض میز اداری یا میز دفتر کار باید در ابتدا به دقت انتخاب شوند تا نیازی به تغییر آن ها نباشد. میزهای اداری باید متناسب با شغل هر فرد انتخاب شوند و باید به این موضوع دقت شود که آیا افراد با ارباب رجوع در ارتباط هستند یا خیر. کسانی که با کامپیوتر کار می کنند باید فضای مناسب برای کیبورد و کیس در اختیار داشته باشند. میزهای اداری باید از جنس مرغوب انتخاب شوند تا موس به راحتی بتواند برروی آن جابه جا شود.

این میزها باید به گونه ای قرار داده شوند که افراد مافوق به راحتی بتوانند کار کارمندانشان را کنترل نمایند. میزها باید به گونه ای باشند که هر کارمند بتواند وسایلی را که در طول روز نیاز دارد را روی آن قرار دهد و حتی در بعضی مواقع نیاز است که میز دارای چند کشور برای وسایل موردنیاز هر شخص باشد.

میز کار اداری باید به گونه ای طراحی شوند که ارتفاع آن ها مناسب باشد تا پرسنل از نشستن طولانی مدت برروی آن ها احساس خستگی نکنند. ارتفاع آن باید طوری باشد که با قرار گرفتن پشت میز ساعدها به طور افقی قرار گیرند و آرنج ها در امتداد میز قرار گیرد. میزهای ارگونومیک معمولا ارتفاعی برابر 75 سانتی متر از کف زمین دارند و همچنین فضای مناسبی برای قرار گیری پاها در زیر میز دارند. 

در حقیقت هیچ یک از کارکنان و پرسنل شرکت فعالیت هایشان را بدون وجود میزهای اداری نمی توانند انجام دهند. میزها جهت نگهداری سیستم های کامپیوتری، فایل ها، کاغذها و پوشه های استفاده می شوند.

میز اداریویژگی میز اداری

انواع میز اداری 

انواع مختلفی از میز دفتر کار اداری در بازار موجود هستند که عبارتند از:

میزهای کامپیوتری

که معمولاً برای کار با کامپیوتر استفاده می شوند. خصوصیت اصلی این میزها قسمت قابل تنظیم آن ها است که معمولاً در قسمت پایه ها و کیبورد هستند. دارای محل مناسب برای قرار دادن کیس و کیبورد و بلندگو می باشد.

میزهای پذیرش

این میزها برای قسمت پذیرش که معمولا با ارباب رجوع در ارتباط هستند استفاده می شوند. میز پذیرش برای اینکه اثرخوبی بر ارباب رجوع داشته باشند، در انواع متنوعی طراحی شده اند.

میزهای ال شکل

هدف اصلی این میزها استفاده حداکثر از فضا می باشد. از این میزها در بخش های مختلف یک محیط کار می توان استفاده کرد اما معمولا در قسمت پذیرش استفاده می شود.

میزهای یو شکل

این میزها همانطور که از نامشان پیداست به شکل یو (انگلیسی) می باشند. برای مشاغل چند منظوره از این میزها استفاده می شود. 

میز های اداریمیز و صندلی دفتر کار

شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از صفحات زیر بازدید نمایید:

امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید