LOADING...

نقش پارتیشن اداری در فضاهای کاری

نقش پارتیشن اداری در فضاهای کاری
08 خرداد ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

امروزه مفاهیم جدیدی در محیط کار مطرح شده است. از جمله این مفاهیم دفترباز یا میز کار گروهی می باشد اما ظاهرا نبود هیچ نوع دیوار یا در بین فضای کاری  باعث ایجاد استرس، اضطراب و دشمن خلاقیت و بهره وری می باشد. برای کاهش استرس و تنش در بین کارمندان بهتر است از پارتیشن های اداری در فضاهای کاری استفاده شود.

پارتیشن های اداری جهت ایجاد آرامش و حفظ حریم خصوصی نسبی بین کارمندان به کار می رود. این پارتیشنها باعث می شود تا کارمندان از تنشها و استرسهای ناشی از رفت و آمدها و سر و صدای ناشی از کار سایر کارمندان در امان باشند.

 پارتیشن به معنی جداسازی و قسمت کننده فضاها است که جزء سازه ی اصلی معماری نیست. پارتیشن نوعی دیوار قابل حمل  و بدون نیاز به بنایی می باشد. پارتیشن ها بیشتر جهت جداسازی محیط و ایجاد اتاقهای جدید، تبدیل محیط بزرگتر به اتاقهای کوچکتر و همچنین ایجاد زیبایی می باشند. پارتیشنها از  کم هزینه ترین و سریع ترین اجزای ساختمانی هستند.

نقش پارتیشن اداری در فضاهای کاری

در پارتيشن اداری باید هماهنگی و هارمونی پارتیشن با دكوراسيون اداری موجود مورد توجه قرار گيرد و طراحي آن طوری انجام پذیرد كه با دكوراسيون مورد طراحی همسان بوده و سازه اي جدا تلقي نگردد. جانمایی صحیح میزهای اداری ، میزهای مدیریتی و بطور کلی مبلمان اداری و ابعاد و اندازه آن ها پس از اجرای پارتیشن اطمینان حاصل شود. قبل از سفارش پارتیشن حتما برای انجام این کار می توان نقشه ای دو بعدی یا سه بعدی قبل از اجرا را دریافت کرد و تغییراتی که می خواهید انجام دهید را اعمال نمایید.

مي توان پارتيشن اداری را از نظر متريال، بافت و رنگ با دكوراسيون همسان كرد. ولي زماني كه بازسازی كامل يك فضای اداری مورد طراحي باشد مي توان از هر دو طريق پارتيشن اداری را با دكوراسيون اداری همسان كرد. البته در پارتيشن اداری نيز مي توان به عنوان دكور و اجزای مختلف كاربردی دكوراسيون اداری و مبلمان اداري تعبيه كرد كه در اين صورت به كاربرد پارتيشن موضوع ديگری اضافه مي گردد كه در دكوراسيون اداري اين امر بسيار مهم مي باشد چرا كه در دكوراسيون اداری، كاربردی بودن دكوراسيون مورد طراحي به دكورتيو بودن آن ارجعيت دارد.

 

نقش پارتیشن اداری در فضاهای کاری

 

 

 

 

 

 

 

 

تگ ها :
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0