LOADING...

ارتفاع مناسب پارتیشن

ارتفاع مناسب پارتیشن
28 مهر ، 1395
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

ارتفاع پارتیشن اداری در مدل های مختلف کاملا اختیاری بوده و می توان با توجه به نیاز از پارتیشن دوجداره با ارتفاع مناسب استفاده کرد. بطور مثال در فضاهایی می خواهید فقط حریم کاری پرسنل مشخص شود ولی آنها بتوانند در موقع لزوم با یکدیگر ارتباط ایجاد کنند می توان از پارتیشن های دو جداره کوتاه استفاده کرد به طوری که کارکنان در هنگام ایستادن یکدیگر را بینند در این حالت معمولا از ارتفاع120تا150 استفاده می شود که میتوان با 20تا 40سانتیمتر از پارتیشن دو  جداره را پنجره و مابقی را پنل استفاده کرد. در مواقعی که نیاز به دیوار داشته و هدف جداسازی کامل فضاها از یکدیگر باشد و کاربران نیاز به حریم خصوصی دارند باید ارتفاع پارتیشن دو جداره را تا سقف ادامه داد تا فضا ها دارای یک دیوار کامل شوند.

ارتفاع مناسب پارتیشن ارتفاع مناسب پارتیشن

مناسب ترین پارتیشن

انتخاب نوع پارتیشن بستگی به مورد استفاده و فضایی که در آن استفاده می شود، دارد. در برخی فضاها       به دلیل حساس بودن زمینه کاری، فضایی با حداکثر امنیت و استقلال نیاز می باشد نظیر اتاق کنفرانس مدیریت و یا سالن آموزش، به همین علت ما به دنبال پارتیشنی هستیم که بتواند بالاترین امکانات امنیتی را از لحاظ دیداری و شنوایی فراهم سازد که در این صورت مناسبترین مدل پارتیشن دو جداره میباشد.  پارتیشن دوجداره بالاترین   درجه ی آگوستیکی را داراست و از لحاظ بصری نیز با استفاده از کرکره های میانی به طور دلخواه هر زمان میتوانیم با بستن کرکره در حالت بسته نیز استقلال کامل ایجاد شود ولی در مواردی که   می خواهیم فضا را به صورت باز داشته باشیم میتوانیم از پارتیشن دو جداره شیشه ای کامل استفاده نماییم . در مواردی که بنا به تشخیص مدیریت اصلا نباید صدا به بیرون انتقال یابد، میتوان از الیاف پشم شیشه در بین جداره های پارتیشن استفاده نمود و حتی درب ورودی را نیز با استفاده از چرم به صورت چرم کوب درآورد.

مزایای پارتیشن اداری ام دی اف

تفکیک فضا از مهمترین آیتمهای دکوراسیون و زیبا سازی محیط می باشد. امروزه جهت استفاده بهینه از محیط داخلی منازل و محیطهای کاری از پارتیشن استفاده می شود. پارتیشن اداری بیشتر جهت زیبایی، جداسازی و ایجاد اتاقهای بیشتر جهت محیط کار تعبیه می شوند.

پارتیشنها را براساس متریال مورد استفاده در ستونهای اصلی و قالب های آن تقسیم بندی می کنند، درحالیکه ممکن است برای نمای ظاهری از ام دی اف، شیشه و یا سایر مواد استفاده شود.

ام دی اف MDF (Medium Density Fiberboard) به معنای تخته فیبر با چگالی متوسط می باشد. پارتیشنهایی که از نوع ام دی اف هستند به دلیل ساختاری یکنواختی که دارند انعطاف پذیر هستند و به راحتی و بدون اتلاف، قابلیت شکل پذیری دارند. روکش آنها به سهولت انجام می پذیرد. ورقه های ام دی اف از سطح مقاومت بالایی برخوردار هستند و در مقابل رطوبت، حشرات و غیره مقاوم هستند.

ارتفاع مناسب پارتیشن

از آنجایی که ورقه های ام دی اف دارای رنگها و طرح های متنوعی هستند، به کارگیری این ورقه ها در تهیه پارتیشن ها نیازی به رنگ، کاغذ دیواری ندارد و بر زیبایی محیط می افزاید.  هم چنین ورقه های ام دی اف عایق صوت و حرارت هستند و از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند و این خصوصیت از مهمترین مزایای این ورقه ها در پارتیشن بندی محیط های اداری می باشد.

از پارتیشن های ام دی اف برای جداسازی محیط به صورت دائم و موقت استفاده می شود. این پارتیشن ها قابلیت جابجایی دارند. درحقیقت پارتیشن ها نوعی دیوار قابل حمل هستند که نیازی به بنایی و درنتیجه زمان بالا برای ایجاد ندارند.

ارتفاع مناسب پارتیشن ارتفاع مناسب پارتیشن

پارتیشنها دارای دونوع پارتیشن دارای تک جداره و پارتیشن دارای دوجداره هستند. در پارتیشن های دو جداره از دولایه ام دی اف، شیشه و یا هردو استفاده می شود که به تبع، هزینه آن نسبت به یک جداره بیشتر می باشد و همچنین تنوع و زیبایی آن بیشتر خواهد بود. در پارتیش های تک جداره از یک لایه ام دی اف، شیشه و ... استفاده می شود.

ارتفاع مناسب پارتیشن

0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0