LOADING...

استاندارد های میز و صندلی اداری

استاندارد های میز و صندلی اداری
20 آبان ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

مهم ترین ویژگی های میز و صندلی اداری استاندارد

میز اداری و صندلی اداری از عناصر مهم در محیط کار است، زیرا افراد به طور مداوم با آن ها سر و کار دارند. با توجه به اینکه انواع مختلفی از میز اداری مانند میز اداری مدرن، میز مدیریت و کنفرانس، میز مدیریت ام دی اف، میز اداری دست دوم وجود دارد، قیمت میزهای اداری نیز با توجه به جنس و نوع کاربری آن ها متفاوت است در رابطه با صندلی کارمندی هم به همین شکل است صندلی اداری دست دوم، صندلی اداری ارزان، صندلی اداری طبی، صندلی کارمندی انواع مختلفی از صندلی هستند. قیمت صندلی اداری نیز مانند میز اداری با توجه به جنس و طرح متفاوت است. به همین دلیل مهم است که هم راحت و زیبا باشند و هم از استانداردهای لازم برخوردار باشند تا کمترین آسیب را به بدن استفاده‌کننده وارد کنند. علم مهندسی انسان یا ارگونومی برای طراحی وسایل و ابزار مورد نیاز زندگی و کار استفاده می‌شود و در استاندارد های طراحی میز و صندلی اداری نیز کاربرد دارد. استانداردهایی برای میز و صندلی وجود دارند که خوب است در زمان خرید این وسایل آن ها را مد نظر داشته باشید. خیلی از ما تجربه درد در شانه، دست و گردن را داشته ‌ایم. ممکن است بتوان با چند تغییر جزئی در وضعیت نشستن یا ایجاد تغییرات در ارتفاع و ابعاد استاندارد میز اداری و صندلی اداری یا درکل تعویض آن ها این موارد را رفع کرد. استاندارد هایی برای میز و صندلی وجود دارند که خوب است در زمان خرید میز و صندلی اداری به آن توجه نمایید. شما زمان زیادی از روز را در محیط اداری هستید اگر میز و صندلی استاندارد های لازم را نداشته باشد، در طولانی مدت باعث آسیب در بدن شما خواهد شد. در این مقاله سعی داریم استاندارد های لازم برای خرید انواع میز و صندلی اداری را بررسی نماییم.

انتخاب و خرید میز و صندلی استاندارد انتخاب و خرید میز و صندلی استاندارد

مشخصات میز و صندلی استاندارد

میز اداری و صندلی اداری از عناصر مهم در محیط کار است، زیرا افراد به طور مداوم با آن ها سر و کار دارند. با توجه به اینکه انواع مختلفی از میز اداری مانند میز اداری مدرن، میز مدیریت و کنفرانس، میز مدیریت ام دی اف، میز اداری دست دوم وجود دارد، قیمت میزهای اداری نیز با توجه به جنس و نوع کاربری آن ها متفاوت است در رابطه با صندلی کارمندی هم به همین شکل است صندلی اداری دست دوم، صندلی اداری ارزان، صندلی اداری طبی ، صندلی کارمندی انواع مختلفی از صندلی هستند قیمت صندلی اداری نیز مانند میز اداری با توجه به جنس و طرح متفاوت است. به همین دلیل مهم است که هم راحت و زیبا باشند و هم از استاندارد های لازم برخوردار باشند تا کمترین آسیب را به بدن استفاده‌ کننده وارد کنند. علم مهندسی انسان یا ارگونومی برای طراحی وسایل و ابزار مورد نیاز زندگی و کار استفاده می ‌شود و در طراحی میز و صندلی اداری استاندارد نیز کاربرد دارد. استانداردهایی برای میز و صندلی وجود دارند که خوب است در زمان خرید این وسایل آن ها را مد نظر داشته باشید. خیلی از ما تجربه درد در شانه، دست و گردن را داشته ‌ایم. ممکن است بتوان با چند تغییر جزئی در وضعیت نشستن یا ایجاد تغییرات در ارتفاع میز و صندلی یا در کل تعویض آن ها این موارد را رفع کرد.

نکات مهم برای خرید میز و صندلی استاندارد

 • میز بهتر است در حالت معمول دست‌ کم نصف قد فرد ارتفاع داشته باشد.
 • صندلی که فرد استفاده می ‌کند بسته به نوع کاربری آن دارد، ولی در حالت معمول باید حداقل یک سوم قد شخص ارتفاع داشته باشد.
 • کفی صندلی شیب ۱5-۱0 درجه رو به جلو داشته باشد که با استفاده از یک بالشت می ‌توان از سر خوردن فرد جلوگیری کرد.
 • سطح میزی که استفاده می‌ کنید باید نسبت به سطح افقی و همچنین به طرف فرد شیب ۱5-۱0 درجه‌ ای داشته باشد.
 • انحنای پشتی صندلی باید گودی کمر را در زمان تکیه دادن پر کند. در صورتی که پشتی صندلی صاف باشد، می‌ توان برای حفظ گودی کمر از یک بالشت استفاده كرد.
 • کفی و پشتی صندلی باید جنس مناسبی داشته باشند تا کمتر موجب تعریق شخص شوند.
 • پشتی صندلی برای افرادی که کارشان نوشتنی است، باید کمی رو به جلو با زاویه‌ 80 درجه باشد. برعکس، صندلی که باید برای افرادی که با رایانه کار می‌ کنند در نظر گرفته شود، بهتر است با زاویه 110 درجه به سمت عقب خمیدگی داشته باشد.
 • افرادی که نیاز به نشستن و ایستادن مکرر دارند، بهتر است از صندلی ‌های بلند استفاده کنند.
 • ارتفاع صندلی اداری باید طوری باشد که کف پاها روی سطح زمین قرار ‌گیرند و با زمین زوایه ‌‌‌۹۰ درجه تشکیل دهند.
 • صندلی ‌هایی كه تكیه‌گاه آن ها متحرك است، فشار زیادی به ستون فقرات وارد می‌كنند و بهتر است از آن ها استفاده نشود.
 • می ‌توانید از دسته ‌های صندلی ‌های دسته ‌دار برای رفع خستگیتان استفاده کنید.
 • استفاده از صندلی ‌های بدون پوشش ابری توصیه نمی ‌شود.
 • عمق و طول کفی صندلی هم اهمیت دارد و باید برابر با فاصله لگن تا زانوهای خم شده فرد باشد.
 • ارتفاع میز اداری باید طوری باشد كه زانوها از سطح زیرین میز فاصله و فضای جابه ‌جایی داشته باشند.
 • ارتفاع میز کار اداری را باید طوری در نظر بگیرید که وقتی بازوها عمود بر سطح میز قرار دارند، آرنج‌ ها نیز در محدوده سطح رویی میز قرار گیرند.
 • ارتفاع صندلی و ارتفاع استاندارد میز اداری باید طوری باشد که در زمان مطالعه سر و گردن بیشتر از 20 درجه به طرف پایین خم نشوند.
 • میز مطالعه باید به صورتی باشد که وقتی فرد دو دستش را روی میز قرار می‌ دهد، کمترین فاصله بین کتاب و چشمان او 40 سانتی‌ متر باشد.
 • ارتفاع صندلی را باید طوری در نظر گرفت که پای شخص به زمین برسد و طوری نباشد که پشت ران‌ ها از کفی صندلی بلند و پاها به طرف داخل شکم جمع شوند.
 • کفی صندلی هم باید نرم باشد، ولی نه اینکه شخص به طور کامل در آن فرو برود.
 • صندلی‌ های قابل تنظیم انتخاب‌ های بسیار مناسبی برای افرادی هستند که زمان زیادی را روی صندلی می ‌نشینند.
 • میز و صندلی شما هر چقدر هم که استاندارهای لازم را داشته باشند و شما هر شغلی که دارید و هر نوع فعالیتی که در پشت میز انجام می ‌دهید، باید مراقب باشید مدت طولانی در یك وضعیت ثابت پشت میز ننشینید. در بدترین حالت دست‌ کم هر یک ساعت یك بار از جای خود بلند شوید و تغییر وضعیت بدهید.
 • ابعاد میز اداری استاندارد و ایعاد صندلی اداری برای انتخاب یک میز و صندلی استاندارد مهم می باشد.

شرکت مبلمان اداری آفن تولید کننده انواع مبلمان اداری با رعایت اصول ارگونومی سلامتی را همراه با کارایی با لا برای کارمندان و مدیران به همراه آورده است.

نکات مهم برای انتخاب میز و صندلی استاندارد نکات مهم برای انتخاب میز و صندلی استاندارد

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید