ClickCease

بهترین نوع چیدمان برای اتاق کار کارمندان

بهترین نوع چیدمان برای اتاق کار کارمندان
18 تیر ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

مبلمان اداری استاندارد برای ایجاد فضایی مناسب جهت رفاه کارمندان از اهمیت بالایی برخوردار است. فضای استاندارد به فضایی می‌گویند كه تمام نیازهای افراد در آن فضا را تأمین کند و با نوع كاربری متناسب باشد. با توجه به این تعریف از فضای استاندارد، دکوراسیون اتاق کارکنان هم باید متناسب با کار آنها باشد. به طور کل، کارمندان یک سوم از زمان زندگی خود را در محیط کار می‌گذرانند و همین امر لزوم اهمیت دلچسب بودن فضا را تأیید می‌کند. درضمن، محیط کار بسیار در بهره‌وری کارمندان تأثیرگذار است به همین دلیل در انتخاب مبلمان اداری باید حساسیت زیادی داشت.

چیدمان اتاق کارمندان

نکاتی برای چیدمان اتاق کارمندان

 • اتاق کارمندان باید طوری طراحی شود که فرد در آن احساس راحتی کند و آزادی نسبی او به خطر نیفتد و فعالیتش برای دیگر کارکنان ایجاد مزاحمت نکند.
 • اگر طراحی اتاق کارکنان به طور عمومی باشد، بهتر است کارمندانی که حوزه فعالیت آنها با هم مرتبط است، در یک فضا و در کنار هم باشند.
 • میزهای کارمندی باید طوری در کنار هم قرار گیرند که هر کس حریم خصوصی مشخصی داشته باشد. با استفاده از پارتیشن جداکننده بین میزها حریم خصوصی کارمندان حفظ می‌شود و اختلال کمتری در عملکرد آنها دیده خواهد شد. این سیستم برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات و تجهیزات بسیار مناسب است و البته نسبت به دیوارهای قطور حجم کمتری را اشغال می‌کند.
 • برای محاسبه فضای میان میزها نشسته یا ایستاده بودن کارکنان را در نظر می‌گیرند. این فاصله دست‌کم باید 10 متر باشد. صندلی‌های چرخ‌دار، قابل تنظیم، مبله و دارای پشتی برای تکیه دادن گزینه‌های مناسب‌تری هستند.
 • در چیدمان اتاق کارمندان اینکه افراد روبه‌روی هم نباشند مهم است، زیرا ممکن است موجب حواس پرتی همدیگر شوند.
 • در صورت کوچک بودن فضا حتی با کتابخانه و وسایل دکوری دیگر هم می‌توان بخش‌ها را از هم جدا کرد. با پارتیشن‌های شیشه‌ای نیمه مات علاوه بر جداسازی دو بخش به بخش میانی که در معرض نورگیری نیست هم نور می‌رسد. 
 • با معماری درست می‌توان تمام ایرادها را با کمترین هزینه برطرف کرد. استفاده از کاغذ دیواری‌هایی که طرح کتابخانه دارند، علاوه بر رسمی‌تر نشان دادن فضای کار، نبود فضای کافی برای اجرای کتابخانه را پنهان می‌کنند.
 • مبلمان مناسب از عناصر مهم طراحی اتاق‌های كار کارمندان است. مبلمان باید با رنگ و فضای اتاق‌ها هماهنگ باشد و نحوه قرارگیری آنها باید به طوری باشد که افراد بدون مزاحمت و در صورت لزوم با هم تعامل داشته باشند.
 • برای اتاق کارهای کوچک سبک‌های مدرن خیلی جوابگو هستند. میز و صندلی ساده که خط‌های صاف دارند، فضا را منظم‌تر می‌کنند و اتاق بزرگ ‌تر به نظر می‌رسد.
 • استفاده از رنگ‌های روشن برای دیوار و کف اتاق فضا را بازتر نشان می‌دهد. به کار بردن رنگ‌های تیره در فضاهای کوچک اشتباه است. انتخاب رنگ‌‌های گرم برای عناصر تزئینی روی میز و اتاق صمیمیت بیشتری به فضا می‌بخشد.

آخرین مطالب تکمیلی آفن را در این بخش دنبال نمایید

نکاتی مفید در مورد چیدمان مبلمان اداری

بهترین چیدمان مبلمان اداری در فضای کار با رعایت فاصله گذاری اجتماعی

 • نورپردازی همه جا اهمیت خاصی دارد. کار کردن در اتاق زیر نور مهتابی ممکن است به چشمتان فشار آورد. فضای اتاق خود را با اضافه کردن نور تغییر دهید. افزودن چراغ دکوری جلوه و نمای اتاق کار را تغییر خواهد داد. نورپردازی صحیح تأثیر مثبتی بر کارمندان می‌گذارد و در نورانی به نظر رسیدن و بزرگ‌تر شدن فضا نقش بسزایی دارد.
 • وسایل پرکاربرد روی میز مانند قلمدان را با سلیقه شخصی خودتان تزئین کنید. به‌جای سبدی سیاه برای نگهداری کاغذها از سبدهای رنگی استفاده کنید. برای اینکه میز کارتان جلوه داشته باشد از رنگ‌ها بیشتر در آن استفاده کنید.
 • همه ادارات به کارمندان اجازه می‌دهند اتاق کار خود را به‌طور شخصی تزئین کنند. نظر من این است که شکل میز هر کارمندی تاحدودی نشانگر شخصیت او است.
 • نگه داشتن گلدان روی میز کار فضا را زیبا و زنده می‌کند. گیاهان را در جای مناسبی روی میز قرار دهید. آنها را دور از کامپیوتر و دیگر تجهیزات برقی و لوازم روی میز بگذارید تا در صورت افتادن ناگهانی در زمان آب دادن مشکل جدی پیش نیاید.

مبلمان اداری آفن بهترین پیشنهاد را برای کارمندان و صاحبان کسب و کار جهت کارایی هر چه بیشتر و تضمین سلامتی در نظر گرفته تا ساعات کاری خود را در آرامش و روی بهترین مبلمان اداری سپری نمایند مشاوران ما در آفن آماده هر گونه پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj