ClickCease

مبلمان اداری خوب چه ویژگی هایی دارد

مبلمان اداری خوب چه ویژگی هایی دارد
02 مهر ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
1 کامنت

مبلمان اداری مدرن چه ویژگی هایی دارد؟ 

وجود یک ست مبلمان اداری خوب و استاندارد در محل کار علاوه بر حفظ پرستیژ شرکت و دفتر کار، به راحتی و آسایش کارمندان کمک می کند. در یک دفتر کار ممکن است میز کارمندان مختلف بر اساس سمت و یا رتبه شغلی آن ها متفاوت باشد. انتخاب یک مبلمان اداری مناسب در فضای کار می تواند یکی از مهمترین عواملی باشد که تاثیر بسیار زیادی بر روی فضای کار شما دارد و باعث می شود تا مشتریان شما افزایش پیدا کنند و احساس راحتی بیشتری را با محیط کار شما داشته باشند، به همین علت است که ما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر درباره فضای کار و انتخاب مبلمان برای آن صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را درباره آن به شما ارائه دهیم تا با آشنایی بیشتر با این موضوع بتوانید به خوبی مبلمان محیط کار خود را انتخاب کنید. اگر قصد دارید برای محیط کار خود یک مبلمان زیبا انتخاب کنید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به خوبی مطالعه کنید. ما در این مقاله به مهم ترین ویژگی های مبلمان خوب و استاندارد پرداخته ایم. 

راهنمای خرید مبلمان اداریراهنمای خرید مبلمان اداری 

انتخاب و خرید مبلمان اداری مدرن و مناسب

تصور کنید به منظور گسترش فعالیت های خود قصد راه اندازی شرکت یا فضای اداری جدیدی را دارید. خب در گام نخست چه چیزی توجه شما را به خود جلب می‌کند؟ بله، خرید مبلمان اداری مناسب یکی از اولین قدم ها برای ایجاد فضای محل کار است.
یک مبلمان اداری مناسب علاوه بر سهولت فعالیت کارمندان، راحتی ارباب رجوع و البته بعد زیبایی شناسی، به نوعی نگاه و سلیقه شما را نیز نمایندگی می کند. خب در این میان چه کسی از نمایش ذوق و سلیقه در طراحی داخلی محیط کار بدش می آید؟ اما برای شروع چه چیزی بیشتر توجه شما را جلب می کند. مبلمان اداری شیک یا کارآمد؟ اصلا در گام نخست باید به فکر خرید چه لوازمی باشید؟

نکات مهم برای انتخاب انواع مبلمان اداری مدرن

از محصولات مبلمان اداری می توان به مواردی چون فایل اداری، میز مدیریت، میز اداری، میز کارشناسی، میز کنفرانس، صندلی اداری، مبلمان انتظار، پارتیشن، میز کارمندی، میز کامپیوتر، انواع فایل و... می باشد. مبلمان اداری تکراری باعث خستگی کارکنان شما می شود، بنابراین با انتخاب مبلمان اداری جدید و مدرن باعث تشویق کارکنان خود شوید در زیر به نکات مهم برای انتخاب قیمت مبلمان اداری مبلمان اداری مدرن اشاره می کنیم:

  • توجه به ارگونومی
  • توجه به محیط اداره
  • توجه به طراحی

انتخاب مبلمان اداری مناسب و جذاب هنگامی که مشتریان شما وارد ساختمان یا اداره شوند تاثیر زیادی بر آنها خواهد داشت. اگر طراحی خاص و مناسب باشد باعث می شود که در بین رقیبان خود به خوبی شناخته شوید. به طراحی کل اداره خود توجه داشته باشید. مبلمان اداری و دیگر تجهیزات اداری نشان نام تجاری، ارزش ها و فرهنگ شما هستند.

انتخاب صندلی اداری مناسب

یکی از بخش‌های مهم و پرکاربرد در مبحث مبلمان اداری مناسب، صندلی اداری است. صندلی آن هم از نوع اداری معمولا دارای انواع گوناگونی است. صندلی‌های مناسب کارمندان، صندلی اتاق کنفرانس، صندلی اداری مخصوص بخش مدیریت، صندلی بخش‌ های آزمایشگاهی، صندلی اتاق انتظار و صندلی بخش اپراتور از جمله گونه‌ های مختلف صندلی اداری هستند.
با این حساب بهتر است پیش از انتخاب مبلمان اداری مناسب حتما مبحث انتخاب صندلی را مد نظر قرار دهید و بسته به بخش‌ ها یا استفاده های متفاوت کاری، نسبت به خرید صندلی مناسب با نیاز خود اقدام کنید. صندلی هایی که در ساخت آنها از لحاظ ارگونومی، استانداردهای مناسبی رعایت شده باشد، قطعا انتخاب هایی ایده آل تر هستند که راحتی و آرامش مناسب را چه برای کارمندان و افراد شاغل و چه مراجعان فراهم می کنند.

انواع میز اداری و راهنمای انتخاب میز اداری مناسب  

یکی دیگر از بخش های مهم تصویر ذهنی ما از یک فضای اداری، میز است. ممکن است در زمان انتخاب مبلمان اداری مناسب چندان به مسئله کاربری خاص صندلی توجه نشود، ولی داستان میز روایت دیگری است. در مجموع بهتر است میز اداری را با توجه به حال و هوای محیط و فضای کاری دسته بندی کنید. میز هم همچون صندلی انواع مختلفی دارد، میز کارمندان، میز مخصوص اتاق مدیر، میز مناسب اتاق کنفرانس، میزهای مناسب جلوی مبل، شماری از انواع مختلف میز هستند که بسته به نیاز محیط کاری می توان نسبت به انتخاب و خرید میز اداری و مدل مناسب آنها اقدام کرد.

انتخاب کتابخانه و فایل اداری خوب و مناسب

یک فضای اداری بدون کمد، قفسه و کتابخانه چیزی کم دارد. در این میان باز هم دست افراد برای انتخاب این بخش از مبلمان اداری مناسب باز است. یک فضاسازی داخلی چشم نواز با استفاده از عناصری همچون کتابخانه، فایل، بوفه و کمد مناسب آرشیو اسناد جذابیتی دو چندان پیدا می کند. تنها کافی است اندازه و ابعاد آنها را مناسب نیاز و البته طراحی داخلی باب میل خود در نظر گرفته و از مبلمان اداری مطلوب خود لذت ببرید. هرچند موارد فوق عمده ترین بخش های خرید و انتخاب مبلمان اداری را تشکیل می دهند اما همه چیز نیستند. در کنار آنها باید به فکر خرید ملزومات دیگری هم باشید. لوازم روی میز، زیرپایی، سطل زباله، مبل یا صندلی های راحتی و البته در کنار این مسائل باید فکری هم برای نورپردازی و رنگ آمیزی مناسب محیط کار داشته باشید که بهتر است در تطابق و هماهنگی کامل با مبلمان اداری مد نظر شما باشند.

بهترین نوع طراحی مبلمان اداریبهترین نوع طراحی مبلمان اداری 

نکات مهم و تاثیرگذار در انتخاب مبلمان اداری مدرن

شما برای خرید و انتخاب مبلمان اداری علاوه بر ویژگی های گفته شده، باید به طراحی داخلی و دیگر نکات مهم توجه نمایید که با هم این نکات را بررسی خواهیم کرد.

ابعاد و اندازه محیط اداری 

در نهایت در کنار بودجه هایی که برای این کار در نظر می گیرید، مسائلی همچون فضایی که در اختیار دارید نیز حائز اهمیت است. مطمئنا نمی توان برای یک فضای کوچک همچون یک فضای اداری وسیع برنامه ریزی کرد. مثلا در فضای محدود ممکن است کارتان با یک سری میز ال مانند راه بیفتد، یک محیط اداری وسیع اجازه می دهد با پارتیشن بندی فضاهای متنوعی را برای کار و فعالیت ایجاد کنید و به فراخور آن باید مبلمان اداری مدرن مناسبی نیز تهیه کنید. نوع فعالیت شما نیز به صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی فضاسازی داخلی و بالطبع انتخاب مبلمان مناسب تاثیرگذار است. فراموش نکنید در کنار ایده پردازی، از مشورت طراحان داخلی نیز کمک بگیرید. فضای کاری شما با تمام جزئیات ریز و درشت به نوعی اتیکت فعالیت و شغل شما است، از آن برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان نهایت بهره را ببرید.

به طراحی داخلی محیط کار خود توجه کنید!

اولین و تقریبا مهمترین موضوعی که در انتخاب مبلمان اداری برای فضای کار می باشد که باید به آن توجه کرد این است که حتما باید به طراحی داخلی محیط کاری خود توجه ویژه ای داشته باشید، معمولا زمانی که افراد برای انتخاب مبلمان اداری محل کار خود به محیط اطراف توجه نمی کنند مشکلات زیادی در آینده برای آنها از لحاظ همخوانی مبلمان با فضا به وجود می آید. به عنوان مثال فرض کنید که فضای کار شما دارای طراحی داخلی چوبی با رنگ پس زمینه قهوه ای می باشد، در حالی که شما در این محیط اقدام به خرید یک مبلمان اداری سفید و کاملا لوکس کرده اید که به هیچ وجه همخوانی لازم با محیط را ندارد، به همین علت بسیاری از مشتریان شما در این محیط احساس راحتی نمی کنند و همواره به این موضوع توجه می کنند که بیشتر از مشتریان سایر بخش های فضای کار مورد توجه قرار دارند و همین موضوع باعث اذیت شدن آنها می شود. بنابراین در انتخاب مبلمان برای فضای کاری خود حتما به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید ابتدا به طراحی داخلی فضای کاری خود به خوبی آشنا شوید و بعد از آن اقدام به خرید مبلمان برای فضای کاری خود کنید.

مبلمان اداری خود را با توجه به حوزه و فعالیت کاری خود انتخاب نمایید!

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در انتخاب مبلمان اداری برای فضای کار باید به آن توجه کرد این است که حتما سعی کنید مبلمان شما با فعالیتی که انجام می دهید همخوانی داشته باشد و اگر فعالیتی که انجام می دهید با طراحی داخلی فضای کار شما همخوانی لازم را ندارد سعی کنید فضای کاری خود را تغییر دهید تا به خوبی بتوانید هماهنگی لازم بین محل کار خود و موضوع فعالیتی که انجام می دهید را رعایت کنید. به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد دارید یکی از خدمات مربوط به پزشکی را انجام دهید، مثلا فرض کنید که شما یک پزشک هستید، شما به هیچ وجه نباید فضای کار را انتخاب کنید که دارای پس زمینه قهوه ای باشد و یا یک فضای کاری چوبی باشد چرا که تمامی خدمات مربوط به پزشکی معمولا در محیطی با رنگ پس زمینه سفید صورت می گیرند و به همین علت است که باید در انتخاب فضای کار حتما به این موضوع نیز توجه کنید و مبلمان خود را نیز با توجه به این موضوع انتخاب کنید.

برای مبلمان اداری خود، از رنگ های خنثی استفاده کنید!

در انتخاب مبلمان اداری می توانید با استفاده کردن از رنگ های خنثی به راحتی مبلمان اداری خود را با محیط کار خود هماهنگ کنید، به عنوان مثال رنگ مشکی می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای انجام این کار باشد، اگر فضای کار شما به صورت رسمی طراحی شده است شما می توانید از مبلمان اداری در رنگ های خاکستری روشن و یا تیره نیز استفاده کنید تا به این ترتیب هماهنگی لازم میان محیط که در آن به کار مشغول هستید و مبلمان اداری خود ایجاد کنید.
شما عزیزان می توانید مناسب ترین و با کیفیت ترین مبلمان اداری متناسب با فضای اداری خود را از شرکت مبلمان اداری آذران فضانما (افن) با قیمیتی مناسب خریداری کنید.

شرایط کارآمد ترین دکوراسیون اداریشرایط کارآمد ترین دکوراسیون اداری

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj