LOADING...

انواع جک کابينت آشپزخانه و کاربرد آن ها

انواع جک کابينت آشپزخانه و کاربرد آن ها
21 آبان ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت


جک های کابينت آشپزخانه انواع مختلف و کاربردهای متنوعی دارند که بهتر است قبل از خريد، اطلاعاتی از انواع مختلف آن داشته باشيد.جک کابينت آشپزخانه جزو جک هاي گازی ميباشد اين نوع جک جهت درب کابينت استفاده ميشود و باعث ثابت ماندن درب کابينت توسط بازوی جک هنگام باز بودن درب ميشود.جک کابينت در انواع ۸۰ نيوتن-۱۰۰ نيوتن-۱۲۰ نيوتن  موجود ميباشد که بستگی به سنگينی درب کابينت ميتوان نوع جک را انتخاب نمود. نکته مهم اين است که برای درب کابينت سبک نبايد از جک کابينت با تحمل نيوتن بالا استفاده کرد چون هنگام بستن درب فشار به لولای درب وارد ميشود و هنگام باز کردن درب نيز باعث پرت شدن آن می شود.

چه جکی مناسب است؟

معمولا برای درب های تا اندازه ۷۰ از جک ۸۰ نيوتن و بالای ۷۰ تا ۱ متر از جک کابينت آشپزخانه۱۰۰ نيوتن و براي بالای ۱ متر از ۱۲۰ استفاده می گردد.
البته اين نکته را به ياد داشته باشيد که برخی از نصابان از ۲ جک برای يک درب استفاده ميکنند که بهتر است برای درب هايی که ۲ جک دارند از جک های ۸۰ نيوتنی استفاده نماييد.


 در این مقاله به بخشی از آن ها که مربوط به جک بالابر کابینت است، می پردازیم:

جک کابينت آشپزخانه

جک بالابر کابینت، سیستمی برای راحتی در حرکت درب کابینت هوایی است. این سیستم تنها برای زیبایی نیست بلکه تاثیر عملکردی بسزایی در باز و بسته کردن درب ها بدون نیاز به نگهداشتن درب با یک دست دارد و به سادگی می توان در هر موقعیتی از آن ها استفاده کرد. این سیستم یک ترکیب کامل از حرکت، طراحی مدرن، نصب و راه اندازی ساده است، به آرامی و در سکوت بسته و باز می شوند و دید کامل و مستقیم از فضای داخل کابینت در اختیار کاربر قرار می دهد.

انواع جک کابينت آشپزخانه و کاربرد آن ها

AVENTOS HF |اونتوس اچ اف

اونتوس HF : کیفیت در حرکت و آزادی در طراحی
جک AVENTOS HF سیستم بالابری برای باز کردن هم زمان دو درب است. این جک برای کابینت هایی با ارتفاع بالا بسیار مناسب می باشد، چرا که دستگیره کابینت در هر ارتفاعی به راحتی قابل دسترسی است.جک AVENTOS HF می تواند برای ارتفاع های مختلف کابینت مورد استفاده قرار بگیرد.. این سیستم امکانات بی پایانی جهت برنامه ریزی و طراحی دکوراسیون داخلی به آسانی فراهم می سازد و نیاز به امکانات نصب و راه اندازی خاصی نیز نخواهد داشت.  اونتوس HF دسترسی مستقیم به کابینت و سهولت استفاده و آزادی حرکت را فراهم می کند.

مزایای اونتوس HF:


باز شدن آسان
قابلیت توقف در موقعیت دلخواه 
ابعاد کوچک ، کارایی بالا
دسترسی راحت به فضای داخلی کابینت
طول عمر بالا ، طراحی هماهنگ
سیستم باز و بسته شدن روان و بی صدا به کمک آرامبند
پایداری حتی در ابعاد بزرگ
دسترسی آسان به دستگیره کابینت
قابلیت نصب سیستم حرکت الکترونیکی
طراحی قطعات بدون اشغال کردن فضای داخلی

اونتوس HS : سهولت در استفاده
جک AVENTOS HS سیستم بالابری برای کابینت های تک درب با ابعاد بزرگ است. این مدل مکانیزم انتخاب بسیار مناسبی برای کابینت هایی با تاج های بسیار بلند می باشد..  برای کابینت دیواری با ارائه انبوهی از امکانات در طراحی و فراهم آوردن آسایش برای کاربران و مانند تمام سیستم های AVENTOS دیگر، باز و بسته شدن آن بسیار روان و آسان است و دارای طراحی بسیار زیبا است.

مشخصات اونتوس HS :

ارتفاع کابینت از ۳۵ تا ۸۰ سانتیمتر
عرض کابینت تا ۱۸۰ سانتیمتر
می تواند همزمان ۹ مکانیزم جک مختلف و یک دسته اهرم داشته باشد
می تواند با کتیبه و تاج استفاده شود
جک و براکت جلو ثابت  را می توان به صورت قرینه استفاده نمود
جهت استفاده در درب با قاب چوبی یا آلومینیومی 
ابزار جهت تثبیت قطعات در سهولت کار نصب 

اونتوس HK : مجموعه ای از هنر – حرکت درجا 
 HK جکی است که داوران طراحی بین المللی ،طراحی آن را مورد ستایش قرار داده اند. این جک کابینت یک سیستم انعطاف پذیر با طیف گسترده از گزینه ها برای طراحی و برنامه ریزی است. جک AVENTOS HK یک سیستم بالابر قائم است. این جک برای کابینت هایی که در آن ها محدودیت ارتفاع وجود دارد بسیار مناسب است ، همانند کابینت بالای یخچال. جک AVENTOS HK دارای کاربری بسیار آسان است که قابلیت توقف در هر موقعیتی را دارا می باشد. این ساده ترین سیستم اونتوس از نظر سفارش و نیز یکی از مقرون به صرفه ترین ها است.

مشخصات اونتوس HK :

ارتفاع کابینت تا ۶۰ سانتیمتر
عرض کابینت تا ۱۸۰ سانتیمتر
می تواند تا چهار جک هم زمان در یک ست باشد
می تواند با کتیبه و تاج استفاده گردد
جک و براکت ثابت جلو را می توان به صورت قرینه استفاده نمود
جهت استفاده در درب با قاب چوبی و آلومینیمی
این جک کابینت با تکنولوژی Tip-on  (سیستم پشتیبانی مکانیکی به منظور حذف دستگیره) نیز در دسترس است.

اونتوس HK

اونتوس HL : حد نهایت سهولت و دسترسی
جک HL راه حل های بسیار مناسبی جهت استفاده در کاربردهای پیچیده است. AVENTOS HL  جک کابینت ایده آل برای درب های کابینت دیواری متوسط و نسبتا بزرگ که بالای سر یونیت تورفتگی و فضای خالی وجود ندارد و دسترسی بسیار آسان را به فضای داخل کابینت محیا می سازند. به عنوان مثال می تواند جهت یکپارچه سازی و قرار دادن لوازم الکتریکی(ماکروویو) در یونیت های دیواری مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات اونتوس HL :

ارتفاع کابینت از ۳۰ تا ۵۸ سانتیمتر
عرض کابینت تا ۱۸۰ سانتیمتر
پنچ مکانیزم جک و چهار بازوی اهرمی در یک ست میتواند استفاده شود
جک و براکت ثابت جلو را میتوان به صورت قرینه استفاده نمود
جهت استفاده در دربهای قاب چوبی یا آلومینیومی
ابزار جهت تثبیت قطعات در سهولت کار نصب

تگ ها :
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0