LOADING...

با انواع پارتیشن اداری وقیمت های آن آشنا شوید

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
امتیاز شما :
با انواع پارتیشن اداری وقیمت های آن آشنا شوید
23 اردیبهشت ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار هستید و قصد دارید محیط کار خود را به شکل دلخواه خود برای کارمندانتان پارتیشن بندی کنید، حتماً می خواهید اطلاعاتی درباره ی پارتیشن و قیمت پارتیشن اداری کسب کنید. برای این کار می توانید مقاله ی زیر را دنبال کنید، تا اطلاعات بیشتری درباره ی قیمت پارتیشن اداری به دست بیاورید.

 

پارتیشن اداری چیست؟

در منازل یا محیط اداری و دیگر محیط ها دیوار ها نقش جدا کردن اتاق ها و فضا ها را بر عهده دارند اما دیوار ها از پیش ساخته شده هستند و در بیش تر مواقع نمی توانند پاسخ گوی نیاز های ما باشند. این اتفاق بیش تر در مراکز اداری روی می دهد. چرا که مدیران تمایل دارند از فضای موجود بیش ترین استفاده را ببرند. به همین دلیل یکی از روش های خیلی خوب برای جداسازی فضا ها، استفاده از دیوار های پیش ساخته یا پارتیشن می باشد. البته پارتیشن مزایایی نیز دارد. قیمت پارتیشن اداری نسبت به هزینه ساخت یک دیوار که نمی توان استفاده مجدد از آن کرد بسیار پایین تر و به صرفه تر است. چرا که در صورت نیاز می توانید محل پارتیشن ها را تغییر دهید.

مبلمان اداری آفن

 انواع پارتیشن

پارتیشن ها به طور کلی به دو دسته پارتیشن های تک جداره و دو جداره تقسیم می شود. البته استفاده از هرکدام باید در جای درستی صورت گیرد. البته پارتیشن ها را به انواع دیگری نیز می توان تقسیم بندی کرد. مثلاً پارتیشن با فریم چوبی یا آلومینیومی ، پارتیشن با پایه چوبی و شیشه ای از دیگر انواع پارتیشن های اداری هستند. البته بسته به نوع پارتیشن قیمت پارتیشن اداری نیز متفاوت است. در اداره ها اگر هدف جدا کردن کامل دو فضا و اتاق از یک دیگر باشد به طوری که بخواهیم محیط را از هر سر و صدایی عایق کنیم، بهتر است از پارتیشن دو جداره و بلند استفاده کنیم. اما اگر هدف تنها بخش بندی فضای کار باشد، معمولاً از پارتیشن تک جداره و کوتاه استفاده می شود تا فضا بزرگ تر دیده شده و  البته در استفاده از بعضی منابع مانند منابع نور و سیستم های تهویه صرفه جویی شود.

 

 

کاربرد پارتیشن

هدف کلی پارتیشن بندی جدا کردن فضا های مختلف است. این تفکیک فضا می تواند برای تفکیک و جداسازی ورودی اداره از دیگر جاها باشد یا برای جداسازی بخش ها و اتاق های مختلف کارمندان از یک دیگر باشد. یا حتی می توان برای از دید خارج کردن قسمت هایی از فضا از آن استفاده کرد. دیگر کاربرد پارتیشن بندی ایجاد یک دکوراسیون داخلی در اداره یا فضا می باشد. در اداره بسته به نوع هدف، جنس استفاده شده در پارتیشن بندی و نیز قیمت پارتیشن بندی اداری متفاوت می شود.

 

مبلمان اداری ، آفن

ضرورت ها و مزایای استفاده از پارتیشن اداری

ضرورت اصلی استفاده از پارتیشن اداری در ایزوله کردن کارمندان از چیز هایی است که ممکن است تمرکز آن ها بر روی کار را به هم بزند. برای مثال صدا ها و یا تحرک افراد در اداره از جمله این موارد می باشد. پارتیشن اداری مزایایی نیز دارد، از جمله این که سرعت ساخت و نصب آن بسیار بالا است و فضای زیادی را نیز اشغال نمی کند. البته این خود می تواند یک ضرورت نیز محسوب شود. چرا که در گذشته به دلایل زیاد از جمله استیجاری بودن ملک، امکان اضافه کردن دیوار وجود نداشت. یا هزینه های آن بسیار بود. اما امروزه با وجود استیجاری بودن ملک شما به راحتی می توانید پارتیشن اداری خود را با دکوراسیون هماهنگ داخلی نصب کنید. گذشته از این ها قیمت پارتیشن اداری نسبت به ساخت دیوار بسیار ارزان تر است. از طرف دیگر پارتیشن اداری قابلیت استفاده مجدد و تغییر شکل دارد.

 

میز اداری | مبلمان اداری آفن

عوامل مؤثر در قیمت پارتیشن اداری

عوامل مختلف بسیاری هستند که در قیمت پارتیشن اداری تأثیر گذارند. از جمله میزان فضا و متراژ محل کار یکی از پارامتر های تأثیر گذار در قیمت پارتیشن اداری می باشد. همان طور که می دانید قیمت پارتیشن اداری برحسب متر مربع محاسبه می شود. عامل دیگر که تأثیر بسزایی در قیمت پارتیشن اداری دارد، جنس و نوع پارتیشن است. برای مثال قیمت پارتیشن اداری تک جداره بسیار ارزان تر از قیمت پارتیشن دو جداره می باشد و کف قیمت پارتیشن اداری تک جداره  متری 65000 تومان و قیمت پارتیشن اداری دو جداره نیز از متری 170000 تومان شروع می شود.

البته عوامل دیگری نیز در قیمت پارتیشن اداری مؤثر هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم: عایق بودن در برابر گرد و خاک، عایق بودن در برابر گرما و سرما، عایق بودن در برابر صدا، قابلیت جا به جایی و متحرک بودن، زیبایی و جنس مصالح به کار رفته در آن و مقاوت در برابر رطوبت از دیگر پارامتر هایی می باشند که در کیفیت و قیمت پارتیشن اداری دخیل هستند.

 

 

نکات مهم در انتخاب پارتیشن اداری

قبل از خرید و سفارش پارتیشن اداری باید به نکاتی توجه کنید که قطعاً توجه به این نکات هزینه پارتیشن بندی اداره و شرکت شما را کاهش می دهد و می توانید پارتیشن ارزان تهیه کنید. اول از همه شما می بایست نیاز سنجی کنید. این بدان معنا است که بدانید می خواهید فضای کارتان را به چند بخش تقسیم کنید و چه مقدار پارتیشن نیاز دارید. مرحله بعد انتخاب نوع پارتیشن است. آیا می خواهید محیط کار کارمندان به طور کامل از یک دیگر جدا شود یا تنها می خواهید یک عایق دید بین هر کدام ایجاد کنید؟

باید بدانید کارمندانتان برای کار نیاز به تمرکز زیاد دارند یا اینکه صدا آن ها را اذیت می کند یا خیر .البته شاید خودتان می خواهید در منابع انرژی مانند برق و سیستم تهویه و ... صرفه جویی کنید یا می خواهید این امکانات را برای هر کارمند به تنهایی اختصاص دهید. پس از به نتیجه رسیدن در مورد این مسائل و انتخاب نوع و جنس پارتیشن، می توانید رنگ مورد علاقه و طرح دلخواه خود را انتخاب کرده و سفارش دهید.

 


 

امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید