LOADING...

انتخاب مبلمان اداری مدرن بهتراست یا کلاسیک؟

انتخاب مبلمان اداری مدرن بهتراست یا کلاسیک؟
26 اردیبهشت ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

انتخاب مبلمان اداری یکی از انتخابهای سخت و گیج کننده است. از آنجایی که تنوع سبک محصولات زیاد است و مبلمان انتخاب شده باید با هم و با دکوراسیون شرکت همخوانی داشته باشد. برخی هم در انتخاب سبک مدرن یا کلاسیک مردد هستند، این مقاله را دنبال کنید تا پاسخ پرسشهای خود را درباره مبلمان اداری بیابید.

در چه صورت مبلمان کلاسیک را انتخاب کنیم؟

مبلمان اداری کلاسیک به فضا احساس بزرگی، اعتبار و شکوه میبخشد و محیطی دل انگیز و جذاب را ایجاد میکند. همچنین مبلمان کلاسیک باعث میشود مراجعه کننده حس کند شما فردی قابل اطمینان و معتبر هستید و این برای موقعیت کاری شما بسیار مناسب است.

مقایسه قیمت سبکهای مبلمان اداری

این جمله که قیمت مبلمان کلاسیک بیشتر از قیمت مبلمان مدرن است، همیشه درست نیست؛ در واقع قیمت بستگی به نوع انتخاب شما از لحاظ طرح، جنس، رنگ، کارایی و برند شرکتی که از آن خرید میکنید، دارد؛ اما در مجموع قیمت مبلمان اداری کلاسیک معمولاً از نوع مدرن آنها بیشتر میشود.

مبلمان اداری آفن

مواردی که باید برای انتخاب مبلمان اداری در نظر داشته باشید

  • مهمترین چیزی که باید در انتخاب مبلمان اداری خود در نظر داشته باشید، سلیقه مخاطبانتان است. در واقع محیط اداری باید متناسب با سلیقه و انتخاب مراجعین باشد تا آنجا احساس اعتماد و راحتی با شما داشته باشند. اگر مراجعان شما افراد جوان یا بهروز جامعه هستند از مبلمان مدرن استفاده کنید و اگر آنها افراد فرهنگی یا کهنسالان هستند مبلمان کلاسیک انتخاب بهتری است، چون این افراد کمتر با فضاهای مدرن ارتباط برقرار میکنند.
  • مبلمان اداری باید با فضا متناسب باشد. اگر محیط اداری شما کوچک است قرار دادن مبلمان کلاسیک در این فضا کار درستی نیست. بهتر است برای فضاهای کوچک از مبلمان اداری مدرن استفاده کنید و بهتر است که دارای رنگهای روشن باشد تا فضا را دلبازتر نشان دهد. به همین ترتیب برای فضاهای نسبتاً بزرگ از مبلمان اداری کلاسیک استفاده کنید. همچنین اگر میخواهید از تلفیق مبلمان مدرن و کلاسیک استفاده کنید پیشنهاد میشود در فضاهای کوچک مبلمان اداری مدرن را سبک غالب در نظر بگیرید و در فضاهای بزرگ مبلمان اداری کلاسیک را سبک غالب بدانید.
  • مبلمان اداری کلاسیک تأثیر بسیار مثبتی در افراد ایجاد میکند، پس اگر قرار است در محل کارتان تصمیمات مهم گرفته شود و قراردادهای مهم بسته شود بهتر است از مبلمان اداری کلاسیک استفاده کنید.
  • رنگ مبلمان انتخاب شده باید با سایر اجزای اداره همخوانی داشته باشد. از آنجایی که ممکن است شرکتهای مختلف تولیدکننده، کد رنگی مشابهی را برای رنگهای غیر یکسان استفاده کنند، پیشنهاد میشود که مبلمان مورد نظر خود را از نزدیک دیده و پس از اطمینان از یکی بودن رنگها اقدام به خرید کنید.

کدام یک بهترند؟ مدرن یا کلاسیک؟

مبلمان کلاسیک

بهتر یا ایده آلتری وجود ندارد! در حقیقت هیچ یک از سبکهای کلاسیک یا مدرن نسبت به هم برتری ندارند. اینکه شما کدام سبک را انتخاب کنید کاملاً بستگی به خودتان دارد که میتوانید با در نظر گرفتن شرایط گفته شده مثل اندازه، فضا، بودجه و سلیقه خودتان یک سبک را انتخاب کنید. همچنین شما میتوانید از هر دو سبک مبلمان کلاسیک و مدرن در کنار هم استفاده کنید به شرطی که اصول گفته شده را رعایت کنید تا ترکیبی نامتناسب و نازیبا را ایجاد نکنید.

طرح مبلمان اداری برای افراد مختلف

از آنجایی که افراد شاغل حدود 8 ساعت وقت خود را در محل کار سپری میکنند، طراحی دکوراسیون اداری میتواند تأثیر مثبت یا منفی در بهره وری کارکنان داشته باشد. انتخاب مبلمان اداری برای افراد در هر پست و مقامی تفاوت دارد و باید در این انتخاب دقت داشته باشید که کارمندی که میخواهد از مبلمان استفاده کند، از چه وسایلی بیشتر استفاده میکند. این گونه، کارمند در مبلمان مخصوص خودش احساس راحتی میکند و با آرامش بیشتری کار خود را انجام خواهد داد.

انتخاب میز اداری باید با توجه به نوع استفاده شاغلین، موقعیت شغلی و سطح آنها انجام گیرد. بهتر است میزهای اداری دارای کشو و قفسه باشند تا از بینظمی و بههم ریختگی جلوگیری شود. ابعاد میز باید به گونه ای باشد که کارمند فضای کافی برای انجام کار و قرار دادن وسایل را داشته باشد. به دلیل طولانی بودن مدت زمان کاری، باید از مبلمان ارگونومیک استفاده شود.

انتخاب مبلمان اداری

طرح مبلمان اداری و تأثیر آن در بهره وری

اگر میز و صندلی های استفاده شده برای کارمندان به قدر کافی راحت نباشد یا آنها را برای کار دچار مشکل کند، مثلاً ارتفاع میز بلند باشد، آنها به زودی خسته و کلافه میشوند و ممکن است برای دقایقی از پشت میز خود بلند شوند تا خستگی و گرفتگی عضلات خود را برطرف کنند که این زمان از دست رفته، بسیار بازدهی اداره شما را پایین خواهد آورد و ممکن است مراجعان را ناراحت کند.

طرح و چیدمان مبلمان اداری تأثیر زیادی در روابط بیشتر بین کارمندان و افزایش کارایی و بهره وری میشود، به شرطی که اصولی را رعایت کنید. برای مثال، در شرکتهایی با مدل طراحی open office از پارتیشنهای بلند و کامل استفاده نمیکنند و به جای آنها از پارتیشنهای دوجداره شیشه ای استفاده میکنند.

گر چه با رعایت این نکات میتوانید مبلمان اداری دلخواه خود را انتخاب کنید و دکوراسیون اداره خود را بچینید، اما در نهایت ما به شما پیشنهاد میکنیم برای طراحی دکوراسیون و مبلمان اداری خود از یک فرد متخصص در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی اداری استفاده کنید تا دکوراسیون اداری شما اصولی تر باشد.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید