LOADING...

راهنمای انتخاب و خرید مبلمان اداری

راهنمای انتخاب و خرید مبلمان اداری
06 مرداد ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

وقتی در یک فضای کار حضور پیدا می کنید؛ مبلمان اداری انتخاب شده در آن محیط نخستین چیزی است که توجه هر فردی را جلب خواهد کرد.

از آنجایی که تجارت و محیط کاری یکی از مهمترین قسمت ها در زندگی هر فردی است بنابراین، در طراحی و ساخت این تجهیزات باید از بهترین امکانات استفاده کرد و همچنین دکوراسیون و چیدمان آن بسیار بر روی نقاط قوت و ضعف فضای کار تاثیر گذار می باشد. ما در این متن سعی داریم تا شما عزیزان را انواع میزها که یکی از زیرمجموعه مبلمان اداری است بیشتر آشنا کنیم؛ ما را تا پایان این متن همراهی نمایید.

مبلمان اداری به چه معناست ؟

در یک شرکت، اداره یا هر سازمانی بخش های مختلفی مانند اتاق مدیریت، سالن انتظار، اتاق کنفرانس، اتاق کارکنان و سایر قسمت های دیگر وجود دارد که باید برای هر یک از این بخش ها وسایلی مناسب و در خور آن تهیه کرد؛ به این وسایل و تجهیزات مبلمان اداری گویند. مبلمان اداری در جهت نظم بخشی و زیبایی در سازمان ها و موسسات هریک به صورت منحصر به فردی  طراحی شده و شامل انواع میزهای اداری،‌ میز مدیریت، میز کنفرانس، کتابخانه، پارتیشن، قفسه و همچنین انواع صندلی و مبلمان اداری برای فعالیت و کار کارمندان و ارباب رجوع ها است.

راهنمای انتخاب و خرید مبلمان اداری

به طوری کلی می توان گفت که مبلمان اداری در برگیرنده تجهیزاتی از اجزای کوچک و بزرگ است که با قرار گیری و چیدمان آن ها در کنار یکدیگر، فضای کسب و کار جلوه و نظمی خاص پیدا می کند.

کاربرد مبلمان اداری

طراحی و ساخت مبلمان اداری به گونه ای است که بتوان از این تجهیزات علاوه بر استفاده در شرکت ها و سازمان ها و موسسات دولتی، در برخی مکان های عمومی دیگر همچون بانک، فرودگاه و یا آموزشگاه ها نیز استفاده کرد. تنوع محصولات و کیفیت محصولات ارائه شده ددر خصوص مبلمان اداری طوری است که مشتری بتواند به راحتی و بدون هیچ گونه نگرانی با قیمت و  طرح مناسب مبلمان اداری مد نظر خود را انتخاب کند.

راهنمای انتخاب و خرید مبلمان اداری

 از آنجایی که هدف ما در این مقاله این است آشنایی بیشتر شما عزیزان با میزهای اداری و مدیریتی است، بنابراین ما در ادامه فقط در خصوص این بخش از مبلمان اداری تمرکز خواهیم کرد.

میزهای مختلف در مبلمان اداری

 میزها یکی از مهمترین تجهیزات لازم و ضروری بعد از صندلی در هر محیط کاری محسوب می باشند. میزها به این دلیل از اهمیت خاصی برخوردارند زیرا کارکنان و ارباب رجوع ها مجبورند که اوقاتی از روز را برای انجام امور اداری خود در پشت این نوع از مبلمان اداری سپری کنند . از میزهای اداری می توان به میز مدیریت، میز های کنفرانس ، میز کامپیوتر، میز مطالعه و نقشه کشی و ... اشاره کرد. 

راهنمای انتخاب و خرید مبلمان اداری

در هنگام انتخاب و خرید میزهای اداری به این نکته توجه داشته باشید که میز را حتما بر اساس اصول ارگونومیک و ابعاد و اندازه فضا، نوع صندلی براساس همخوانی انتخاب کنید.همچنین در ساخت میزهای اداری از متریالی مانند چوب انواع درخت و شیشه به‌ صورت مستقیم و بدون ابزار کاری استفاده می شود. در واقع در طراحی این نوع از مبلمان های اداری بیشتر از سبک‌های هنری استفاده می شود.

انواع میز مدیریت در مبلمان اداری از نظر طراحی و ساخت 

در این قسمت سعی داریم که به توضیحات مختصری در خصوص انواع مختلف میزهای مدیرتی برای شما عزیزان بپردازیم.

راهنمای انتخاب و خرید مبلمان اداری

میز مدیریت قوس‌دار

یکی از محبوب ترین و پراستفاده‌ترین میزهای اداری که همواره مورد استقبال بسیاری از افراد برای چیدمان اتاق مدیریت بوده و در طراحی و ساخت آن نیز می توان ابعاد و اندازه فضا اتاق را در نظر گرفت؛ میز مدیریت قوس‌دار نام دارد.

میز مدیریت امگا با فایل

این نوع از میزهای اداری مدرن که بسیار شبیه به میزهای مدیریت قوس‌دار می باشند, که می توان در کنار آن ها فایل‌های جانبی را قرار داد.این گونه از میز اداری و مبلمان اداری در بین مدیران بسیار محبوب است و باعث می شود که کار و فعالیت مدیران راحت تر و سریع تر صورت گیرد.

میز مدیریت با ال مجزا

از این نوع میزهای مدیریت تنها شرکت های خاص می توانند استفاده می کنند چرا که این میزها به عنوان میزهای اسپرت در انواع طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند.

نکاتی درباره خرید میزهای اداری

در انتخاب میز و مبلمان اداری دقت داشته باشید که این وسایل بتواند به خوبی نیازهای شما را در تمام موقعیت های مختلف پوشش داده و  طراحی آن ها نیز با فضای کار و روحیات شما متناسب باشد.

در هنگام خرید میز و مبلمان اداری کاملا از قیمت ، قابلیت تنوع طرح و رنگ ها و... آن ها متناسب با سلیقه خود اطلاعات لازم را کسب کنید؛ چرا که این نوع از محصولات از قیمت بالایی برخوردارند.

در چیدمان میز و مبلمان اداری دقت داشته باشید که در عین در نظر گرفتن فضای مناسب، میز از زیبایی و پرستیژ خاصی برخوردار بوده و با دیگر مبلمان اتاق ست باشد.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید