LOADING...

معرفی انواع پارتیشن های اداری و قیمت آن ها

معرفی انواع پارتیشن های اداری و قیمت آن ها
13 شهریور ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

پارتیشن های اداری در انواع مختلفی ساخته و تولید می شوند بنابراین فاکتورهای زیادی بر قیمت پارتیشن اداری تاثیر گذار هستند. این روزها استفاده از پارتیشن بندی مخصوصا در ادارات و سازمان ها با استقبال زیادی رو به رو شده است. ما در این مطلب به معرفی پارتیشن اداری، انواع پارتیشن و کاربردها و همچنین قیمت پارتیشن اداری می پردازیم. 

پارتیشن اداری چیست؟


پارتیشن های اداری یک نمونه از جداکننده ها هستند که در محیط های اداری استفاده می شوند. پارتیشن ها معمولا با هدف بهینه سازی فضا، نظم بخشیدن به قسمت های مختلف و زیباسازی مورد استفاده قرار می گیرند. این جداکننده های کاذب باعث ایجاد فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی می شوند به گونه ای که هر فرد فضای مجزای مربوط به خود را داشته باشد. پارتیشن های اداری یکی از مهم ترین قسمت ها برای طراحی دکوراسیون هستند و از آنجایی که در رنگ بندی، متریال، کاربرد و ارتفاع های مختلف ساخته می شوند می توانند تاثیر زیادی بر روی زیبایی محیط کار شما داشته باشند. پارتیشن های اداری به راحتی قابل جا به جایی هستند و هیچ گونه آسیبی به کف وارد نمی کنند. عوامل مختلفی بر روی قیمت پارتیشن اداری تاثیر دارند که ما در این قسمت به بررسی این عوامل می پردازیم. 

پارتیشن اداری-آفن

انواع پارتیشن اداری


برای آگاهی از قیمت پارتیشن اداری باید با انواع این پارتیشن ها آشنا شوید. به طور کلی پارتیشن های اداری در در دو نوع مختلف عرضه می شوند. 

-پارتیشن اداری تک جداره

- پارتیشن اداری دو جداره

همانطور که گفتیم پارتیشن های اداری در دو نوع و با استفاده از مواد مختلفی از جمله شیشه ای، آلومینیومی، ام دی اف و ... تهیه می شوند نوع متریال بکار برده شده در ساخت تاثیر زیادی بر قیمت پارتیشن اداری دارد. البته عوامل دیگری مانند رنگ بندی، ارتفاع، طرح، نوع کاربرد و ... هم بر روی قیمت پارتیشن اداری تاثیر بسزایی دارند. پارتیشن های اداری متناسب با نوع استفاده و توقع شما طراحی می شوند.  

کاربرد پارتیشن اداری


شاید این سوال برای برخی از شما پیش بیاید که کاربرد اصلی پارتیشن اداری چیست؟ پارتیشن های مختلف معمولا برای یک هدف خاص طراحی و تولید می شوند و آن هم جداسازی قسمت های مختلف در یک محیط از یکدیگر است. با استفاده از پارتیشن بندی می توانید برای قسمت های مختلف اداره و یا شرکت خود فضاهای خصوصی ایجاد کنید و باعث بهینه شدن فضای در دسترس شوید ضمنا با این کار راندمان کاری شما هم بالا می رود زیرا برای هر شخص یک فضای مجزای کاری در نظر گرفته می شود و شخص موظف است مدارک و اسناد خود را دسته بندی کرده، آن ها را مرتب کند در نتیجه نسبت به کار خود احساس مسئولیت می کند. یکی دیگر از کاربردهای پارتیشن بندی این است که می توانید با استفاده از آن مسئولیت ها را به شکل بهتری تقسیم بندی کنید و بین آنها تفاوت قائل شوید. 

پارتیشن اداری-آفن

مزایای پارتیشن اداری


پارتیشن های اداری مزایای زیادی دارند همین عامل است که باعث استفاده گسترده آنها شده است. همانطور که می دانید در گذشته برای جدا کردن فضاهای موجود در یک اداره از دیوار استفاده می شد استفاده از دیوار نه تنها وقت زیادی از شما می گیرد بلکه هزینه زیادی هم به همراه دارد در حالی که قیمت پارتیشن اداری بسیار مناسب تر است و زمان بسیار کمی برای اجرا از شما می گیرد. مخصوصا زمانی که ملک شما اجاره ای است استفاده از پارتیشن کاربرد گسترده تری پیدا می کند زیرا در ملک اجاره ای امکان ایجاد دیوار وجود ندارد و باید با کسب اجازه از صاحب ملک باشد. از طرفی استفاده از دیوار در ساختمان فضای بیشتری از شما می گیرد و موجب کوچکتر شدن فضاهای در دسترس می شود در صورتی که پارتیشن ها فضای بسیار کمی از محیط می گیرند. 

پارتیشن های اداری باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شوند.  

پارتیشن اداری-آفن

تاثیر نوع پارتیشن بر قیمت پارتیشن اداری 


همانطور که گفتیم عوامل زیادی بر روی قیمت پارتیشن اداری تاثیر دارند که یکی از این عوامل مهم نوع پارتیشن به کار برده شده است. پارتیشن ها معمولا در نوع های شیشه ای، ام دی اف، شیشه سکوریت، بلوک شیشه ای، متحرک، استیل، ریلی و ... طراحی و اجرا می شوند. اما به طور کلی پراستفاده ترین پارتیشن ها شامل پارتیشن متحرک، پارتیشن شیشه ای و پارتیشن دوجداره ام دی اف هستند بنابراین اگر قصد تهیه پارتیشن اداری را دارید باید در ابتدا نوع پارتیشن را مشخص کنید تا قیمت پارتیشن اداری مشخص شود. 

پارتیشن اداری-آفن

قیمت پارتیشن اداری


برای آگاهی از قیمت پارتیشن اداری ابتدا نسبت به تنوع پارتیشن ها و همچنین جنس و استحکام آنها تحقیق کنید تا بهترین پارتیشن بندی را برای محل کار خود پیدا کنید. این روزها نمونه های مختلفی از پارتیشن های اداری در کیفیت های پایین به بازار عرضه می شوند که بعد از مدت زمان کوتاهی کیفیت و کارایی خود را از دست می دهند. ما با سابقه درخشانی که در این زمینه داریم بهترین قیمت پارتیشن اداری را به شما ارائه می دهیم به گونه ای که پارتیشن مورد نظر هم استحکام بالا و هم زیبایی منحصر به فرد داشته باشد و در عین حال از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشد. 

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید