LOADING...

پارتیشن‌ های دوجداره به چند دسته تقسیم می ‌شوند؟

پارتیشن‌ های دوجداره به چند دسته تقسیم می ‌شوند؟
25 تیر ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

یکی از وسایل پرکاربرد اداری در دفاتر کار پارتیشن‌ ها هستند. که در انواع جنس پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن ام دی اف و با توجه به نیاز فضا در دو نوع پارتیشن تک جداره، پارتیشن دوجداره استفاده می شود. قیمت پارتیشن اداری با توجه به جنس آن متفاوت است. پارتیشن اداری دست دوم هم قابل استفاده است اما نباید انتظارات و کارایی پارتیشن نو را داشت. برای محیط های اداری پارتیشن دوجداره اداری با توجه به نوع کار اداره یا شرکت مناسب خواهد بود.

 این وسایل با توجه به کاربرد های زیادی که دارند، بسیار مطلوب هستند و کمک بسیاری به کارمندان و محیط اداری می ‌کنند. انواع مختلفی از پارتیشن‌ های اداری و خانگی در شرکت‌ های طراحی و تولیدی ساخته می ‌شود که با توجه به نیاز افراد و کسانی که در محل، کار و یا زندگی می ‌کنند، انتخاب می ‌شوند. در ابتدا تولید پارتیشن‌ های اداری تنها با هدف مجزا سازی فضای کار صورت می ‌گرفت، اما امروزه این وسیله نقش مهمی  را در محیط کار ایفا می ‌کند که نمی ‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. شاید بتوان گفت یکی از ارکان اساسی مبلمان اداری پارتیشن‌ ها هستند.

پارتیشن‌ تک جداره اولین محصولات از این دست بودند و بعدها این وسایل با توجه به نیازهای افراد در محیط‌ های کاری تکامل پیدا کردند؛ این بود که پارتیشن‌ های دوجداره به وجود آمدند.

پارتیشن‌ های دوجداره که امروزه در صنعت تولید و ساخت مبلمان اداری بسیار رواج پیدا کرده‌اند، به یکی از آیتم‌ های دلخواه برای استفاده در ادارات و دفاتر کار تبدیل شده‌اند. عملکرد بالای این نوع از پارتیشن‌ ها موجب شده تا امروزه صاحبان دفاتر و ادارات مختلف، به سوی استفاده از انواع مختلف آن گرایش پیدا کنند.

در گذشته پارتیشن‌ ها تنها نقش جداکننده داشتند، اما با پیدایش انواع جدید و دوجداره از این محصول عملکرد هایی چون زیبا سازی، عایق سازی و ایمن کردن فضا نیز به کاربرد های آنها افزوده شده است.

پارتیشن اداری

پارتیشن‌ های دوجداره چگونه به بهینه‌ سازی فضا کمک می ‌کنند؟

بهینه‌ سازی محیط کار خصوصاً در دفاتر و اداراتی که مساحت بسیار کمی دارند، امری مطلوب است. این مسئله برای بالا بردن کیفیت کار در یک فضا آنقدر حائز اهمیت است که دلیلی برای ساخت یک سری آیتم و وسیله شده است.

انواع اولیه پارتیشن‌ ها کاربرد های زیادی در محیط کاری داشتند، اما به دلیل یک سری از نواقص، مدل‌ های به روز شده این وسایل که همان پارتیشن‌ های دوجداره هستند، به وجود آمدند. پارتیشن‌ های دوجداره با حفظ عملکرد جداسازی و تفکیک فضا به دلیل خصوصیاتی که در ساخت خود دارند، به عاملی برای گردش جریان هوا، عبور نور و تنظیم دمای محیط در فضا های کاری تبدیل شده‌اند.

متریال استفاده شده در این پارتیشن‌ ها نیز تأثیر بسزایی در زیبایی و بهینه‌ سازی محیط کار دارد. می ‌توان با توجه به کاربری محیط اداره و دفتر از شیشه، چوب، فلز های مختلف و... در ساخت پارتیشن دوجداره بهره برد. همچنین، در برخی از انواع پارتیشن می ‌توان از کرکره در بین دوجدار این وسیله استفاده کرد. این امکان موجب می ‌شود تا بتوان وجود نور را به واسطه باز و بسته کردن کرکره تنظیم کرد.

پارتیشن‌ های دوجداره وظیفه دیگری نیز دارند و آن ایزوله کردن محیط است. برای اینکه کارمندان در طول روز و در حین کار دائم در معرض دید افراد مختلف نباشند، می ‌توان از پارتیشن‌ های دوجداره استفاده کرد. این امکان علاوه بر ایجاد آرامش و کاهش تنش در محیط کار، موجب افزایش راندمان کاری کارمندان می ‌شود و احتمال پرت شدن حواس آن‌ ها را در طول روز کاهش می ‌دهد.

مبلمان اداری آفن با سال ها تجربه در امر طراحی و تولید مبلمان اداری اقدام به ساخت انواع پارتیشن، پارتیشن اداری ارزان، پارتیشن متحرک، پارتیشن دوجداره mdf و... کرده است که کارایی فضا را دوچندان افزایش می دهد.

 

تگ ها :
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0