ClickCease

بررسی تاثیر مبلمان اداری در فضای کاری

بررسی تاثیر مبلمان اداری در فضای کاری
04 مهر ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

با فراتر رفتن زمینه های کاری، شکل بسیاری از وسایل محیط پیرامون ما دست خوش تغییراتی شده است. به عنوان مثال مبلمان اداری به عنوان یکی از وسایلی می باشد، که در گذشته اهمیت آنچنانی نداشت، اما با گذشت زمان یک سیر تکاملی را طی کرده و به شکل امروزی آن رسیده است. برای استفاده از مبلمان های اداری باید بسیاری از نکات را در نظر گرفت. توجه به این نکات بیشتر مورد توجه مدیران اداری و صاحبان مشاغل می باشد. لذا ما در این متن قصد داریم تا مبلمان اداری را به عنوان یکی از ارکان مهم در فضای کسب و کار و محیط های اداری مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه به این بحث علاقه مند می باشید و یا قصد استفاده از مبلمان های اداری را دارید. ما را تا پایان همراهی نمایید.

اجزا مبلمان اداری

مبلمان اداری دارای اجزا و نمونه های مختلفی می باشند. هر کدام از نمونه های این مبلمان اداری در مکان های مختلفی با توجه به فعالیت کاری که در آن محیط صورت می گیرد، انجام می شود. به طور مثال استفاده از میز و صندلی های اداری در اکثر محیط های کاری مورد استفاده می باشد. از دیگر اجزای مبلمان های اداری می توان به محفظه های نگهداری اسناد و مدارک مانند فایل ها، کمدها و ... اشاره کرد. میزهای کنفرانس، پارتیشن های اداری، صندلی های مخصوص ارباب رجوع و ... از سایر تجهیزاتی می باشند، که به عنوان مبلمان اداری شناخته شده اند. استفاده از این تجهیزات می تواند تاثیر متفاوتی بر فضای کسب و کار و یا محیط های اداری داشته باشد.   

بررسی تاثیر مبلمان اداری در فضای کاری

تاثیر مبلمان اداری بر محیط کسب و کار

یکی از موضوعات مهمی که در مورد مبلمان های اداری وجود دارد، تاثیری است که این مبلمان بر روی فضای کسب و کار و محیط های اداری می گذارد. برای نشان دادن این موضوع خوب است که با یک مثال آن را نشان دهیم. تصور کنید که به یک بانک خصوصی وارد شده اید و جایی برای نشستن شما تا رسیدن به نوبت وجود ندارد و اگر هم وجود دارد برای نشستن نامناسب می باشند. در محیط این بانک از پارتیشن های مناسب بین ارباب رجوع و کارکنان استفاده نشده است؛ آیا شما برای افتتاح حساب این بانک را انتخاب می کنید؟ آیا برای انتقال پول بار دیگر به این بانک مراجعه می نمایید؟ مسلماً جواب شما منفی می باشد. پس می توان گفت استفاده از مبلمان های اداری مدرن و زیبا در جذب مشتری یکی از ارکان مهم به حساب می آیند. لذا افراد با استفاده از انواع مبلمان اداری می توانند محیط کسب و کار خود یا اداره ای که در آن فعالیت دارند را به عنوان یک محیط نمونه به ارباب رجوع و مشتریان خود نشان دهند.

بررسی تاثیر مبلمان اداری در فضای کاری

تاثیر مبلمان اداری در روند کاری کارمندان

مبلمان های اداری علاوه بر اینکه بر جذب مشتری و رفاه حال ارباب رجوع تاثیر گذار می باشند، تاثیر بسزایی بر فعالیت های کاری کارمندان دارند. تصور کنید که یک کارمند بر روی یک صندلی نادرست و غیر اصولی تکیه زده است و فعالیت های کاری خود را انجام می دهد؛ مطمعناً به دلیل نادرست نشستن و رعایت نکردن ارگونومی در کوتاه مدت به خستگی فرد دچار شده و مقدار زیادی از بهره وری خود را از دست می دهد. این موضوع در بلند مدت نیز می تواند مشکلات فراوانی برای افراد به وجود آورد. لذا با استفاده از تجهیزات اداری مدرن و اصولی این صدمات را تا حد زیادی به حداقل رسانده و به کارایی کارمندان افزوده خواهد شد. در مورد این موضوع استفاده از صندلی های استاندارد و میزهای مناسب اهمیت بالایی دارد.

بررسی قیمت مبلمان اداری

یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید مبلمان اداری به چشم می خورد، قیمت این تجهیزات می باشند. با توجه به اجزای مختلف این مبلمان اداری قیمت آن ها کمی بالا می باشند. لازم به ذکر است جنس و کیفیت این مبلمان اداری در قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. شاید بتوان گفت یکی از معایب مبلمان اداری قیمت بالای آن ها می باشد. روسای مختلف ادارات گاهاً با توجه به مبلغ بالای این تجهیزات از خرید آن ها صرف نظر می نمایند؛ اما باید گفت در مقایسه قیمت مبلمان های اداری و تاثیر مثبتی که آن ها بر فضای کسب و کار دارند، صرف چنین هزینه ای عقلانی و لازم به نظر می رسد. گفتنی است هزینه ای که برای مبلمان های اداری صورت می گیرد در ادامه با بهبود یافتن روند کاری کارمندان و تاثیری که بر جذب مشتریان دارند، هزینه های صورت گرفته به صورت خودکار جبران خواهند شد.

نکات لازم در خرید مبلمان اداری

  1. در زمان خرید مبلمان اداری به فضای کسب و کار خود یا اداره ای که قرار است از این تجهیزات استفاده نمایید، توجه داشته باشید تا بتوانید شکل جذاب و زیبایی به محیط خود بدهید.
  2. در زمان خرید از افراد با تجربه در این امور مشورت بگیرد، تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
  3. در هنگام خرید سعی کنید بهترین جنس را خریداری نمایید. لذا تفاوت قیمتی یک جنس خوب با یک جنس بی کیفیت چشم گیر نمی باشد، اما در کارایی و دوام تفاوت بسیاری با هم دارند.

در کل می توان گفت خرید مبلمان اداری مناسب می تواند راندمان آن محیط کاری را تا حد زیادی افزایش دهد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آفن مناسب ترین مبلمان اداری مورد نظر برای فضای کاری خود را انتخاب و خریداری کنید.

بررسی تاثیر مبلمان اداری در فضای کاری