LOADING...

آشنایی با مبلمان اداری و انواع آن

آشنایی با مبلمان اداری و انواع آن
12 آذر ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

مبلمان اداری از اجزا جدا نشدنی یک محیط اداری و یا شرکت هستند به هر اداره ای که مراجعه کنید حتما مبلمان اداری را مشاهده خواهید کرد، استفاده از مبلمان اداری هم به منظور کاربردی بودن آن هاست و هم به دلیل این است که موجب راحتی کارکنان و مراجعین خواهد شد و در کنار این اگر از مبلمان اداری به دقت استفاده شود موجب زیبایی محیط اداری نیز خواهد شد، بر این اساس است که زمانی که قصد انتخاب مبلمان برای اداره یا شرکت خود را دارید لازم است که از نظر متخصصان و مشاوران در این زمینه بهره ببرید.

مبلمان اداری

در تعریف مبلمان اداری می توانیم بگوییم که مبلمانی که در محیط اداری به کار برده می شود به تجهیزاتی گفته می شود که به منظور چیدمان در محیط اداری به کار گرفته می شود، مبلمانی که برای محیط اداری مورد استفاده قرار می گیرد در انواع مختلفی است که از جمله آن ها می توانیم به میزها، صندلی ها، کانتر، پارتیشن ها، سیستم فایلینگ، قفسه ها و ...اشاره کنیم، استفاده از مبلمان در محیط اداری موجب می شود که فضای آن حالت کاربردی پیدا کند و با هماهنگی که بین قسمت های مختلف ایجاد می شود در نهایت بازده کار در محیط اداری بالاتر خواهد رفت. در هر بخشی از محیط اداری مبلمان اداری به کار برده می شود فرقی نمی کند اتاق مدیریت باشد یا اتاق کارمندان و یا محل مراجعه ارباب رجوع در هر صورتی مبلمان های اداری در همه جای فضای اداری وجود دارند.

میز اداری

در بین مبلمان اداری، میز اداری یکی از مهم ترین آن ها است که در همه جای فضای اداری به کاربرده می شوند، میزهای اداری با توجه با استفاده ای که از آن ها می شود در اندازه و انواع مختلفی تولید می شود که مدیران اداره ها و شرکت ها می توانند آن ها را مورد استفاده قرار دهند. از نظر کاربردی نیز میزهای اداری در انواع مختلفی هستند که می توانیم به انواع میز گروهی، میز کنفرانسی، میز کارشناسی و یا کارمندی، میز مدیریت، کانتر یا میز پیشخوان و.. اشاره کنیم.

میز اداری آفن

صندلی اداری

یکی از مهم ترین انواع مبلمان اداری، صندلی اداری است. صندلی های اداری که مورد استفاده قرار می گیرند دارای تنوع فراوانی هستند و در انواع مختلفی در بازار موجود هستند در تهیه صندلی اداری باید به چندین فاکتور از جمله فیزیک بدنی شخصی که استفاده می کند، نوع چیدمان اداره، نوع کاربرد و...توجه شود صندلی اداری مناسب باید دارای ویژگی های ذیل باشد:

 بهتر است که صندلی اداری دارای حالت چرخشی باشد تا فشار زیادی به ستون فقرات به واسطه چرخیدن وارد نشود.
 توصیه می شود که لبه صندلی اداری گرد باشد تا از جریان خون در پاها جلوگیری نکند.
لازم است که صندلی اداری قابلیت تنظیم ارتفاع را داشته باشد تا با توجه به قد شخص بتوان ارتفاع را کم و زیاد کرد.
اگر صندلی که در اداره مورد استفاده قرار می گیرد دارای پشتیبان کمری باشد موجب می شود که کمر در حالت مناسبی قرار بگیرد.
 بهتر است که دسته های صندلی نیز قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند و پهن و نرم باشند تا برای استفاده ایده آل باشند. بهتر است که صندلی مورد استفاده در محیط اداری با ارگونومی بدن تناسب داشته باشد تا از وارد شدن فشار به کمر و ستون فقرات جلوگیری کند.

آشنایی با مبلمان اداری

کانتر

یکی دیگر از انواع مبلمان اداری کانتر هست، به اکثر محیط های اداری که رجوع کنید کانتر را حتما مشاهده خواهید کرد. کانترها در واقع میزهای پیشخوان و پذیرشی هستند که در مکان های مختلف از جمله بانک ها، ادراه ها، مطب ها، شرکت ها و ...به کار برده می شوند. کانترها طوری طراحی شده اند که موجب می شوند که بین کارمندان و ارباب رجوع ها به خوبی ارتباط برقرار شود در مکان های اداری که فضا کم است به راحتی می توان از کانترها استفاده کرد چرا که فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. این نوع مبلمان اداری نیز دارای تنوع بسیاری است که با توجه به نیاز خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

خرید کانتر

آخرین مطالب تکمیلی شرکت مبلمان اداری آفن را در این بخش دنبال نمایید

چیدمان مبلمان اداری

بهترین چیدمان مبلمان اداری در فضای کار با رعایت فاصله گذاری اجتماعی

پارتیشن

پارتیشن نیز جزئی از مبلمان اداری است، امروزه در اکثر محیط های اداری شاهد استفاده از پارتیشن های مختلفی هستیم. پارتیشن های اداری نیز در انواع و اندازه های مختلفی تولید می شوند که با توجه به نیاز و سلیقه خود می توانید آن ها را تهیه کنید، استفاده از پارتیشن اداری در محیط اداری بسیار با اهمیت و قابل توجه است اولا این که فضای کاری هر یک از کارکنان را تفکیک می کند و بخش های مختلف محیط اداری مشخص می شود و دوما این که موجب می شود که بازدهی کار کارمندان به دلیل افزایش تمرکز بیشتر شود. از انواع پارتیشن های اداری می توانیم به تک جداره و دو جداره اشاره کنیم:

  • پارتیشن اداری تک جداره: یکی از انواع مهم پارتیشن های اداری است که از آن به عنوان مبلمان اداری استفاده می شود در انواع مختلفی وجود دارد و از ستونهای متعددی تشکیل شده است که به راحتی می  تواند ثابت بماند.
  • پارتیشن اداری دو جداره: از انواع پارتیشن های مقاوم است که می تواند به صورت قاب یک تکه نیز تهیه شود این نوع پارتیشن برای محیط های اداری شلوغ بسیار مناسب است.

پارتیشن اداری آفن

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید