ClickCease

عوامل مهم در انتخاب صندلی کنفرانس مناسب

عوامل مهم در انتخاب صندلی کنفرانس مناسب
01 دی ، 1397
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

مهمترین عوامل تاثیر گذار در انتخاب صندلی کنفرانس

در کنفرانس های مختلف افراد مجبور هستند تا ساعت های زیادی را روی صندلی بنشینند و به موضوعات کنفرانس بپردازند، عدم وجود صندلی کنفرانس مناسب باعث می شود تا افراد از حضور در کنفرانس خسته شوند و این خستگی علاوه بر وارد کردن صدمات فیزیکی به آناتومی بدن آنها روی اعصاب و روان آنها هم تاثیر خواهد گذاشت، این موضوع باعث می شود تا انتخاب صندلی کنفرانس مناسب از اهمیت بالایی برخوردار باشد، سوالی که پیش می آید این است که صندلی کنفرانس مناسب چگونه باید انتخاب شود؟ عوامل مهم در انتخاب صندلی کنفرانس چیست؟ برای فهمیدن جواب این سوال متن زیر کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

 

ارتفاع صندلی کنفرانس


ارتفاع یکی از عناصر کلیدی است که در انتخاب یک صندلی باید آن را در نظر گرفت، ارتفاع یک صندلی نباید آنقدر بلند باشد که پاهای فردی که روی آن نشسته به زمین نرسد و نباید هم آنقدر پایین باشد که کاربر نتواند پاهای خود را به صورت مناسب به زمین متصل کند و مجبور باشد تا آنها را جمع کند، از آنجایی که قد در افراد مختلف متفاوت است پس نمی توان صندلی تهیه کرد که برای همه افراد از نظر ارتفاع مناسب باشد مگر اینکه  صندلی قابلیت تغییر ارتفاع را داشته باشد، بنابراین بسیار مهم است که در هنگام خرید صندلی کنفرانس مناسب قابلیت تغییر ارتفاع آن را در نظر داشته باشید.

ارتفاع صندلی کنفرانس باید قابل تغییر باشد.


نشیمنگاه صندلی کنفرانس


نشیمنگاه و تکیه گاه دو نقطه اصلی اتصال بدن انسان با صندلی است نشیمنگاه بیشترین وزن بدن را تحمل می کند و بنابراین باید به گونه ای طراحی شود تا بیشترین سطح تماس با بدن را داشته باشد، علاوه بر عنصر سطح در نشیمنگاه باید به نحوه طراحی آن هم توجه داشت. صندلی کنفرانس مناسب باید در ناحیه نشیمنگاه یک فرورفتگی داشته باشد و به گونه ای طراحی شود که کاربر بتواند خود را در محدوده نشیمنگاه جابجا کند، استانداردی که برای نشیمنگاه صندلی در نظر گرفته شده است به این صورت است که : عرض آن باید 40-50 سانتی متر باشد، فاصله جلو تا عقب نشیمنگاه هم بین 37-45 سانتی متر در نظر گرفته می شود تا جابجایی روی آن امکان پذیر باشد.

نشیمنگاه در صندلی کنفرانس باید ارتفاع، طول و عرض مناسب داشته باشد تا تمام سطح نشیمنگاه کاربر روی آن قرار گیرد، نشیمنگاه نباید زیاد نرم و نباید زیاد سفت باشد.


تکیه گاه و گودی کمر در صندلی کنفرانس


تکیه گاه یکی از مهمترین بخش های هر صندلی است. این بخش اگر به صورت مناسب طراحی نشود می تواند اثرات بسیار زیانبار برای ستون فقرات ایجاد کند، ستون فقرات انسان دارای یک منحنی به سمت داخل بدن است و تکیه گاه صندلی کنفرانس هم باید به گونه ای طراحی شده باشد که این منحنی را پر کند، علاوه بر این پشتی صندلی کنفرانس باید به گونه ای باشد که بتواند مقداری زاویه دار هم شود، بسیاری از اوقات اگر جنس پشتی از مواد مناسب تهیه نشده باشد تکیه دادن طولانی باعث ایجاد تعریق و خیس شدن لباس می شود و شرایط نامناسبی را برای افراد ایجاد می کند، پس باید جنس آن را هم در نظر بگیرید.

در هنگام خرید صندلی کنفرانس توجه کنید که تکیه گاه صندلی گودی کمر را پر کند و قابلیت تنظیم زاویه آن برای فرد وجود داشته باشد، جنس تکیه گاه هم به گونه ای باشد که باعث تعریق زیاد نشود.


دسته و پایه صندلی کنفرانس مناسب


پایه ها باید به کاربر قابلیت حرکت بدهد و از استحکام کافی هم برخوردار باشد، بهترین نوع پایه برای صندلی کنفرانس پایه های 5 چرخ است که از فلزاتی مانند آلومینیوم یا فولاد تهیه شده باشد، وجود دسته های مناسب برای صندلی کنفرانس باعث می شود تا کاربر هم کنترل بیشتری بر صندلی داشته باشد و هم بتواند برای استراحت دست ها و قرار گرفتن حالت صحیح بدن از آنها استفاده کند، دسته ها باید به اندازه کافی پهن باشد با بتوان دست ها را روی آن قرار داد و از استحکام بالا هم برخوردار باشد.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj