ClickCease

ویژگی های ساختاری مناسبترین میز کنفرانس

ویژگی های ساختاری مناسبترین میز کنفرانس
21 فروردین ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

آشنایی با ویژگی های ساختاری میز کنفرانس مناسب

میز کنفرانس، یکی از لوازم مهم و ضروری در دکوراسیون داخلی ادارات و سالن های کنفرانس است. میز های کنفرانس نقش تعیین کننده ای در چیدمان و ظاهر اتاق کنفرانس دارند، علاوه بر این استفاده از میز های کنفرانس باعث استفاده ی بهینه از فضای موجود می شود، به نحوی که فضای بیشتری را، نسبت به میزهای اداری تک نفره، در اختیار افراد قرار می دهند. این میز ها انواع گوناگونی دارند و در انتخاب آن ها باید موارد مهمی در نظر گرفته شود که در این مقاله به بررسی ویژگی ها و انواع مدل های میز های کنفرانس پرداخته شده است.

میز کنفرانس به چه میزی گفته می شود؟

در هر محیط اداری و یا در هر سازمانی، اتاقی تحت عنوان سالن کنفرانس و یا اتاق کنفرانس، برای جلسات گوناگون اداره در نظر گرفته شده است. بنابراین به دلیل حضور افراد گوناگون و مدیران شرکت های مختلف برای انجام مذاکرات در اتاق کنفرانس، دکوراسیون این اتاق از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مهم ترین وسیله ای که باید در این اتاق قرار بگیرد، یک میز کنفرانس مناسب است. یک میز کنفرانس برای انجام جلسات و نشستن افراد زیاد در کنار یکدیگر ضروری است. میزهای کنفرانس انواع متعدد و گوناگونی را چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ جنس دارند. در انتخاب میز کنفرانس باید فاکتورهای مهمی مانند فضای موجود، میانگین تعداد افراد حاضر در جلسات، شکل ظاهری میز و... در نظر گرفته شود.

میز کنفرانس به چه میزی گفته می شود؟

ویژگی های یک میز کنفرانس خوب چیست؟

میز های کنفرانس در حال حاضر در انواع طرح ها و رنگ ها عرضه می شوند. در بررسی ویژگی میز کنفرانس، فاکتور های مهمی باید در نظر گرفته شود. مناسب ترین میز کنفرانس، در واقع میزی است که بیشترین تناسب را با فضای موجود داشته باشد. علاوه بر این رنگ انتخاب شده برای میز های کنفراس هم باید با میزان نور موجود در اتاق کنفرانس هماهنگی کامل داشته باشد. یعنی برای اتاق های کنفرانسی که نور دهی خوبی دارند، میز های کنفرانس به رنگ تیره، مناسب ترین انتخاب هستند. علاوه بر این رنگ دیوار های اتاق کنفرانس در تعیین رنگ میز های کنفرانس نقش تعیین کننده ای دارد، یعنی برای اتاق هایی که رنگ دیوار تیره ای دارند، میز های کنفرانس روشن، مناسب تر خواهد بود. در اکثر جلسات و گردهمایی های شرکت ها و سازمان ها، افراد گوناگونی حاضر می شوند که برای شرکت از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند، از این رو نحوه ی پذیرایی بسیاری از آن ها بسیار حائز اهمیت است. بنابراین میزهای کنفرانس خوب باید به گونه ای طراحی شده باشند که امکان پذیرایی از مهمانان را نیز فراهم کنند.

علاوه بر میز های کنفرانس، صندلی های کنفرانس نیز از اهمیت بالایی در جلسات شرکت ها برخوردار هستند.

طراحی های صندلی های کنفرانس باید درخور مهمانان در جلسات مذاکره شرکت ها باشد، به نحوی که هم از راحتی بالایی برخوردار باشند و هم ظاهری شیک و مناسب را داشته باشند.

ویژگی های یک میز کنفرانس خوب چیست؟

مدل های میز کنفرانس

علی رغم این که میزهای کنفرانس انواع مختلفی دارند و در طرح ها و رنگ های متعددی در دسترس هستند، اما ارتفاع معمولی که برای این میزها در نظر گرفته شده است، ارتفاع هفتاد و پنج سانتی متری است. همچنین طول میز های کنفرانس از 2 متر شروع می شود و بسته به تعداد نفرات و همچنین فضای اتاق کنفرانس ابعاد بزرگ تری را نیز شامل می شود. به طور کلی میز های کنفرانس از لحاظ قابلیت پذیرایی از مهمانان به 2 دسته ی میز های کنفرانسی که امکان پذیرایی دارند و میز های کنفرانس بدون امکان پذیرایی تقسیم بندی می شوند.

علاوه بر این شکل ظاهری میز های کنفرانسی دارای انواع گوناگونی، مانند: میز های کنفرانس دایره ای، میز های کنفرانس مربعی، میز های کنفرانس مستطیلی، میز های کنفرانس بیضی و میز های کنفرانس قایقی تقسیم بندی می شوند. از بین این مدل ها میز های کنفرانس دایره ای و مربعی برای اتاق های کوچی که فضای کمی را دارند، بهترین گزینه هستند و میز های مستطیلی نیاز به فضای خیلی بیشتری دارند.

مبلمان اداری آذران (آفن) ارائه دهنده بهترین و مناسب ترین انواع میز اداری همچون میز کنفرانس، میز مدیریت و ... می باشد.

مدل های میز کنفرانس

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj