ClickCease

چه ویژگی هایی در یک میز مدیریت عالی وجود دارد

چه ویژگی هایی در یک میز مدیریت عالی وجود دارد
10 تیر ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

ویژگی های میز مدیریت عالی

میز مدیریت یکی از انواع میزهای اداری است که تقاضای کمتری نسبت به میزهای کارمندی دارد ولی معمولا ارزش و قیمت بالاتری دارد. میز اداری مدیریتی علاوه بر ویژگی زیبایی و چشمگیر بودن باید ویژگی هایی همچون کارایی بالا و فراهم آوردن ویژگی ها و خواص ارگونومیک و همچنین قیمت مقرون به صرفه را دارا باشد. مدیران بیشتر علاقه به میز مدیریت شیک، میز مدیریت کلاسیک و به طور کلی میز مدیریت خاص دارند و سعی می کنند با استفاده از این ویژگی های میز خود میزان قدرت و همچنین توانایی بالای شرکت و سازمان خود را به مراجعان نشان دهند. میز مدیریتی دارای مدل های مختلفی است که هر فرد با توجه به نیازهای خود و دکوراسیون داخلی محیط کاری خود از بین آن ها انتخاب می نماید.

کارایی میز مدیریت

مدیرا ساعات نسبتا زیادی را پشت میزهای خود می گذرانند و بیشتر فعالیت های شغلی خود را نیز در همان جا انجام می دهند. این میزها باید ویژگی هایی داشته باشند که بتوانند کلیه نیاز های کاربر چه از نظر فضای کارای و چه بهینگی استفاده از فضاهای موجود را فراهم سازند.

به طور مثال، یک میز مدیریتی مناسب باید فضای کافی برای قرار دادن سیستم کامپیوتر یا لپتاپ، محل کافی برای انجام امور، محل مناسب برای نگهداری پرونده ها و اوراق در جریان و مواردی از این دست را دارا باشد. همچنین وجود کشوهایی در نزدیکی محل نشستن کاربر که فرد به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشد بسیار مهم است. همچنین در برخی میز ها یک کشوی امن تعبیه می شود که به طور کامل مقاوم سازی شده و امکان از جا در آوردن یا باز کردن آن به راحتی فراهم نباشد و مدیر بتواند از آن برای نگهداری وسایل و اوراق و مدارک مهم خود استفاده کند.

پیش بینی مناسب از محل قرارگیری صندلی توسط سازندگان نیز در استفاده بهینه از فضاهای در دسترس و بهبود کارایی میزهای مدیریتی نقش مثبتی ایفا می کند.

کارایی میز مدیریت

اصول ارگونومیک در طراحی میز مدیریت

تحقیقات نشان داده اند که رعایت اصول ارگونومیک در محیط های کاری، به اندازه ی قابل توجهی کارایی و بهره وری کارکنان و به طور کلی تمام سیستم را بالا می برد. مدیریان و محیط کار آن ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و توجه کامل به ویژگی های ارگونومیک مواردی مانند میز و صندلی مدیران بهره وری آن ها را افزایش می بخشد.

در ارتباط به اصول ارگونومیک میز ها مهم ترین مسئله ارتفاع میز است. اگرچه با تنظیم ارتفاع صندلی می توان مقداری با ارتفاع میز هماهنگ شد اما پایین یا بالا آوردن بیش از حد صندلی نیز برای بدن افراد مضر است و لازم است که حتما ارتفاع میز به طور مناسب کاربر طراحی شود. علاوه بر ارتفاع، فرد کاربر باید بتواند به راحتی به نقاط مختلف میز کار خود بدون نیاز به خم شدن زیاد و بلند شدن پی در پی از جایش دسترسی داشته باشد. در اصول ارگونومیک، اگر دست ها را به صورت باز رو به جلو نگه داریم و یک نیم دایره و در حالت حداکثری یک زاویه ی دویست و هفتاد درجه ای با دستان خود بسازیم، این ناحیه را ناحیه استاندارد می گویند که دسترسی در آن به بهترین شکل وجود دارد.

موضوع مهم بعدی محل قرارگیری پاهاست. در بسیاری موارد مشاهده شده که افراد از زیرپایی ها استفاده می کنند که البته مفید هم هستند اما اگر در ساخت خود میز با توجه به ارتفاع و دیگر ویژگی های آن محل قرار گیری پاها تعبیه شود از نظر ارگونومیکی بسیار مناسب تر است.

رعایت اصول ارگونومیک در طراحی میز مدیریت

قیمت میز مدیریت

میزهای مدیریتی در سازمان ها به تعداد بسیار کمتری نسبت به میزهای کارمندی خریداری می شوند و البته ویژگی های خاصی نیز دارند که باعث بالاتر رفتن قیمت آن ها می شود؛ درعین حال سازمان ها نیز این مسائل را در نظر می گیرند و بودجه ی مناسب خرید این میز ها را اختصاص می دهند. مواردی مانند طرح، جنس، سایز، مدل و ... در تعیین قیمت میز مدیریتی نقش دارند.

مناسب ترین میز مدیریت خود را می توانید از مبلمان اداری آفن با قیمتی مناسب خریداری کنید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj