ClickCease

اهمیت داشتن حریم خصوصی در فضای اداری

اهمیت داشتن حریم خصوصی در فضای اداری
01 مهر ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

داشتن حریم خصوصی در محیط  کار 

چند سال اخیر از محیط های اداری از لحاظ نوآوری پیشرفت انقلابی داشته اند. ظهور فضا های اداری باز باعث ایجاد روابط بهتر و مشارکت بیشتر در فضاهای کاری شده است.
البته نگرانی های زیادی نیز درباره حریم خصوصی افراد در کار نیز مطرح شده است و این طراحی مخالفان خود را دارد. آنها معتقدند حریم خصوصی برای افراد باید در اولویت قرار بگیرد .آن ها معتقدند افرادی که به این فرضیه می پردازند قادر به تعریف حریم شخصی به روش صحیح نیستند.
حریم خصوصی به افراد امکان می دهد آن طور که می خواهند کار کنند و هیچ گونه مشارکت خارجی باعث مداخله در کار آن ها نشود. البته بعضی از کارها مشارکتی هستند و این موضوع جدایی خواهد بود و با اصل کار افراد فرق می کند.
مجموعه از طرفداران حریم خصوی وجود دارند که مخالف فضاهای آزاد اداری هستند. مسئله این است که برخی شرکت ها با فضا های باز و آزاد بسیار عملکرد خوبی دارند ولی بعضی ها نیز علمکرد خوبی ارائه نمی دهند.
با همه این ها اگر می خواهید عملکرد خوبی در شرکت و فضا اداری خود داشته باشید باید برای همه جور افرادی محیط را در نظر بگیرید و باید از فضا های اداری باز از فضا های پارتیشن بندی شده، اتاق های، و مناطق ساکت و آرام و... در محیط خود داشته باشید تا افراد بتوانند با توجه به روحیه کاری خود از آن ها استفاده کنند.

نما از یک محیط کاری و کارمندان

چند روش برای ایجاد حریم خصوصی در فضا های اداری باز

دارای مناطق آرام و خارج از سر و صدا باشید

اگر در یک تجارت تیمی قرار دارید، تیم شما این کار را یک بار دوست خواهند داشت. بله، نویزهای چاپگر اداری و سر و صدای تایپ و.. بعضی اوقات باعث می شود احساس وابستگی به یک مجموعه اجتماعی کنیم، اما در موارد دیگر نیز می توانند حواس پرتی را ایجاد کنند. از این رو، شما می توانید فضاهای جمعی کوچک تری ایجاد کنید که از نظر صدا مناسب نیست، جایی که تیم ها می توانند جلسات خود را بدون هیچ گونه صدایی و آشفتگی برگزار کنند. این مکان ها همچنین می توانند برای هر جلسه حساس مانند بررسی استراتژیک یا جلساتی با سرمایه گذاران خود استفاده شوند مناسب باشند. هنگام ایجاد چنین مناطقی، حتماً از مبلمان آکوستیک استفاده کنید که در هر زمان لازم، تقویت مناسب را انجام دهد. 

از پارتیشن های موقت برای فضاسازی استفاده کنید 

پارتیشن ها باعث افزایش حریم خصوصی در دفتر می شود. بگذارید کارمندان شما تصمیم بگیرند که چه می خواهند. به آنها این امکان را بدهید که به دنبال صفحات پارتیشن موقت برای محفظه های خود داشته باشند.
پارتیشن ها صدا را به میزان بسیار زیادی جذب می کنند و همچنین باعث می شوند تا فضایی متمرکز برای کار ایجاد شود و در عین حال احساس حریم خصوصی ایجاد کند. این می تواند یک راه حل ارزان با بازده عالی باشد.

نما از یک فضای اداری شلوغ

داشتن فضا آزاد در کنار حریم خصوصی 

ایجاد فضای اختصاصی باعث ایجا یک حریم خصوصی برای افراد می شود اما بعضی ها ممکن است بگویند که شما مردم را مجبور می کنید در یک مکان بنشینید. ترکیب ایده آل این است که در صورت نیاز به یک واحد برای تجمیع گروهی در نظر بگیرید و هم برای افراد فضاهای خصوصی را اختصاص دهید اینجوری افراد می توانند هم حریم خصوصی داشته باشند و هم با داشتن یک محیط تیمی از آن بهترین استفاده را ببرند.

نتیجه گیری

برای برخی از شرکت ها ، حریم خصوصی به طور طبیعی در سازمان شکل می گیرد. برای سایر شرکت ها ، اصل حاکم بر این است که به مردم اجازه دهید تا آنچه را که می خواهند انتخاب کنند - این نشانه اعتماد و توانمندسازی برای کارمندان شما است، و تاکتیک های فوق اثبات می کند که در طولانی مدت باعث تقویت بهره وری و عملکرد خواهد بود. حفظ حریم خصوصی دفتر فقط یکی از چندین اقدام عملی است که یک اپراتور تجاری برای ایجاد یک محیط کار تولیدی باید انجام دهد.

محیط اداری پارتیشن بندی شده

مبلمان اداری آفن با ارائه بهترین خدمات در زمینه مبلمان اداری، میز و صندلی، پارتیشن اداری در خدمت شما همراهان عزیز می باشد.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj