ClickCease

آیا استفاده از فرش و قالی در مبلمان اداری تاثیر دارد

آیا استفاده از فرش و قالی در مبلمان اداری تاثیر دارد
01 مهر ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

استفاده از فرش در چیدمان اداری

توجه به دکوراسیون محیط متناسب با نوع کاربری آن باید همواره مورد توجه باشد. برای مثال اداره ها و سازمان ها چیدمان و دکوراسیون مختص به خود را می توانند داشته باشند. یکی از گزینه های پیشنهادی استفاده از فرش و قالی در مبلمان اداری است. شاید در نگاه اول این موضوع عجیب به نظر برسد و با ساختار اداری که محیطی پر رفت و آمد در تناقض باشد. اما با رعایت نکاتی حتی در محیط اداری نیز می توان از فرش و قالی نیز استفاده کرد.

استفاده از قالی در محیط اداری

استفاده از قالی در محیط اداری

آیا استفاده از فرش و قالی در مبلمان اداری ضروری است؟

همانطور که گفته شد محیط های اداری نیز با توجه به ساختاری که دارند باید دارای دکوراسیون منحصر به فرد خود باشند. یکی از المان هایی که می توان در دکوراسیون اداره ها در نظر داشت، استفاده از فرش و قالی در اداره می باشد. اما این به این به معنا نیست که سرتاسر طبقات و اتاق ها را قالی و فرش بپوشاند زیرا نه تنها از لحاظ هزینه بسیار بالا می باشد بلکه عمر فرش هم به واسطه رفت و آمدهای بسیار و حتی وجود برخی دستگاه ها به زودی تمام می شود.

در ابتدا باید محیط اداره و محل کار را در نظر داشت و کاربری هر قسمت را بررسی کرد و در صورتی که نیاز بود، از فرش در مبلمان اداری استفاده شود. اما اگر شرایط محیطی و نوع کار به گونه ای بود که امکان استفاده از فرش وجود نداشت، ضرورتی وجود ندارد.

فرش و قالی در مبلمان اداری در برخی قسمت های اداری

اما چگونه می شود از فرش و قالی در مبلمان اداری استفاده کرد. شاید اینکه گفته می شود مبلمان اداری کمی گمراه کننده باشد. زیرا لزوما نباید همراه با مبلمان باشد بلکه می توان بدون میز اداری هم از فرش و قالی استفاده کرد. یکی از متداول ترین مکان هایی که می توان از قالی استفاده کرد، درب ورودی است. حتما شما هم هنگام ورودی به برخی اداره های بزرگ فرش و قالی که در ورودی تا قسمتی از سالن پهن شده است را دیده اید. این یکی از مکان های مورد استفاده می باشد.

فرش در فضای اداری

فرش در فضای اداری

استفاده از فرش و قالی در اتاق کنفرانس و یا جلسات رسمی هم بسیار مناسب می باشد و محیط را رسمی تر و بهتر نمایش می دهد.

چرا استفاده از قالی در درب ورودی مناسب است؟

یکی از بهترین مکان هایی که می توان از فرش و قالی در مبلمان اداری استفاده کرد، درب ورودی می باشد که عموما قالی درازی به رنگ قرمز می باشد. استفاده از این نوع قالی ها در بدو ورود به هر شخصی، کارمند یا ارباب رجوع و ... احساس خوبی را القا می کند؛ از طرفی برخی از مجموعه ها با پهن کردن چنین فرشی مستقیما افرادی که وارد مجموعه می شوند را به مکان مورد نظر هدایت می کنند. زیرا تصور کنید برای اولین بار وارد محیط اداری یا سازمانی می شوید و شناختی از قسمت برای مثال اطلاعات ندارید، و محیط اطراف هم شلوغ است. این قبیل فرش ها و قالی ها به نوعی راهنما نیز می باشند که به مکان مورد نظر بدون پرس و جو هدایت می کنند. 

استفاده از فرش در اتاق کار

استفاده از فرش در اتاق کار

از طرفی از نظر روانی با دیدن قالی و فرش ناخودآگاه روی آن قدم می گذاریم و به این ترتیب افراد در رفت و آمد خود سعی می کنند روی فرش راه بروند و نظمی در رفت و آمد ایجاد شود. برای مثال در هتل ها در راهروهای بین اتاق ها، پهن کردن فرش و قالی در راهرو باعث می شود که دقیقا در راهرو بین اتاق ها رفت و آمد داشته باشید و در نزدیکی اتاق ها نباشید تا فردی که در اتاق است اگر قرار است از اتاق بیرون بیاید بدون برخورد خارج شود.

آخرین مطالب تکمیلی آفن را در این بخش دنبال نمایید

نکاتی مفید در مورد چیدمان مبلمان اداری

نکات مهمی که در طراحی بهتر فضای اداری باید رعایت شود

چه فرش و قالی در اداره ها مناسب است؟ 

اما چه فرش و قالی در مبلمان اداری​ مناسب می باشد. رنگ و طرح فرش و قالی در مبلمان اداری مهمترین فاکتورها می باشند. باید توجه داشت که استفاده از فرش و قالی با طرح و نقش و نگارهای پر و شلوغ برای محیط های اداری مناسب نمی باشد و بهتر است تک رنگ بوده و دارای طرحی ساده باشد. با توجه به مبلمان و نوع طراحی و دکوراسیون محیط و رنگ غالبی که وجود دارد می توان رنگ قالی را مشخص کرد. حتی برخی از تولید کنندگان فرش، فرش موردنظر اداره ها را با لوگوی مخصوص خودشان نیز تولید می کنند. و یا چنانچه بیشتر فضای اداری شما دارای رنگ های خنثی است، بهتر است در قسمت های خاص همانند درون پارتیشن اداری که میز کنفرانس و یا اتاق جلسات درون آن قرار دارد را از رنگ های شاد استفاده نمایید، آنگاه همانند تصویر مشاهده خواهید کرد که زیبایی و جلوه بسیار خاصی به نمایش می گذارد.

فرش در محیط اداری

فرش در محیط اداری

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj