LOADING...

صندلی های اداری استاندارد چه ویژگی هایی دارند

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
امتیاز شما :
صندلی های اداری استاندارد چه ویژگی هایی دارند
20 آبان ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

صندلی های اداری استاندارد

صندلی اداری باید با توجه به شغل مورد نظر ویژگی‌های به خصوصی داشته باشند. برای مثال فردی که با کامپیوتر کار می‌کند و بعضی مواقع به پشتی صندلی تکیه می‌دهد باید از صندلی‌های اداری استفاده کند که پشتی آن ها قابلیت ارتجاع به سمت عقب را داشته باشد. معمولا بهترین زاویه نشستن حدود 110 درجه است. این زاویه کمترین فشار را به کمر وارد می‌کند و برای کار با رایانه مفید است. اگر هم صندلی اداری پشت سری داشته باشد این زاویه می‌تواند بیشتر شود اما با نبود پشت سری، شخص مجبور می‌شود برای نگاه کردن به مانیتور، گردن را خم کند و در نتیجه فشار به گردن افزوده می شود.

صندلی اداری نباید خیلی نرم باشد!

در مورد صندلی‌های اداری کار با کامپیوتر، ارتفاع صندلی نه باید زیاد بلند باشد که پای فرد به زمین نرسد و نه آنقدر کوتاه باشد که پشت ران از کف صندلی بلند شود و پاها به سمت شکم جمع شوند. صندلی‌ استاندارد قابل تنظیم 5 پایه بهترین گزینه انتخاب است و کاربردهای فروانی دارد. یعنی هر فردی می‌تواند متناسب با شرایط خود ارتفاع صندلی را تنظیم کند. کفی صندلی اداری باید نرم و راحت باشد اما نه در حدی که شخص مانند مبل راحتی در صندلی فرو رود و اجازه جا به جایی نداشته باشد. در چنین حالتی فرد برای مدت طولانی در وضعیتی ثابت قرار می‌گیرد و خون رسانی بدنش مختل می‌شود. همچنین مناسب تر است صندلی اداری دسته دار باشد و ارتفاع این دسته قابل تنظیم نیز باشد تا زمانی که استراحت می‌کنید دست‌تان را روی آن بگذارید. البته موقع کار کردن بهتر است دست روی دسته گذاشته نشود زیرا این حالت باعث ایجاد کشش می‌شود.

میز و صندلی ادارینکات مهم در خرید میز و صندلی اداری

موقع خرید صندلی اداری به این نکات توجه کنید

پشتی صندلی اداری باید انحنا S شکل داشته باشد که گودی کمر را در زمان تکیه دادن به آن حفظ کند. کفی و پشتی صندلی باید از متریال مناسبی باشند و بهتر است ضد عرق باشد تا فرد عرق نکند و لباس به بدنش نچسبد. صندلی هایی که برای کار با رایانه استفاده می‌شود باید به سمت عقب خم شود تا بتواند زاویه 110 درجه ایجاد کند.

زیر ساعدتان کتاب بگذارید!

درد مچ از شکایت‌های شایع کسانی است که با کیبورد (Keyboard) کار می‌کنند. بهترین زاویه برای مچ زاویه خنثی است یعنی مچ نباید به سمت داخل یا خارج انحراف داشته باشد و فقط می‌تواند تا 5 درجه به سمت پایین یا بالا انحراف پیدا کند. با این حال هنگام تایپ کردن یک مقدار دست‌مان به سمت داخل خم می‌شود که در این مورد نیز استفاده از کیبوردهای مناسب می‌تواند کمک کننده باشد. یکی دیگر از مشکلات کار با رایانه استفاده از موس است. موس باعث می‌شود دست به سمت بیرون یا بالا خم شود، در نتیجه به مرور دچار خستگی و آسیب می‌شود. برای جلوگیری از این وضعیت می‌توان از موس‌های مناسب و روش‌های مختلف اسکرول استفاده كرد. علاوه براین قرار دادن یک وسیله مانند کتاب زیر ساعد می‌تواند درد مچ را کاهش دهد زیرا باعث می‌شود انحراف مچ به سمت بالا به حداقل برسد و دست در جایگاه مناسب‌تری قرار بگیرد.

زیرپایی میز کارمندی بخریم یا نخریم؟

استفاده از زیرپایی میز اداری بستگی به ارتفاع صندلی و قد شخص دارد. برای مثال اگر صندلی اداری بلند باشد و به هیچ دلیل نتوان آن را تنظیم کرد بهتر است از زیرپایی استفاده شود، در غیر این صورت توصیه نمی‌شود. البته برعکس هم ممکن است شخصی صندلی‌اش کوتاه باشد و امکانش را نداشته باشد که ارتفاع صندلی را تنظیم کند در نتیجه می‌تواند دو تخته زیر صندلی بگذارد تا ارتفاع آن کمی بالا بیاید و مشکلش حل شود. لازم به ذکر است برای تصمیم‌گیری درمورد اینکه یک صندلی مناسب است یا خیر باید حداقل يك تا 2 هفته از آن استفاده كرد. میزهای اداری ایستاده مناسب برای افراد کوتاه قد نیز به نحوی طراحی شده اند که افراد کوتاه قد که هیچ نوع صندلی اداری برای آن ها راحت نیست، بتوانند به خوبی کار کنند و احساس راحتی داشته باشند. 

شرکت آفن (آذران فضا نما) با سالها تجربه در زمینه طراحی و ساخت مبلمان اداری تمام تلاش خود را می کند تا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و متناسب با استانداردهای طبی و سلامت، محصولاتی را طراحی کند تا در محیط کار بتواند سلامت شما را حفظ کرده و احساس راحتی بیشتری به شما القا کند تا بتوانید از ساعات کاری در محیط اداری خود لذت ببرید. جهت مشاوره و ارتباط با کارشناسان ما می توانید به وب سایت آفن (www.afn-furniture.com) مراجعه کرده و یا با شماره تلفن شرکت 8399-021 تماس حاصل نمایید.

میز و صندلی محیط اداریمیز و صندلی اداری

شما همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحات زیر بازدید نمایید:
امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید