ClickCease

یک محیط کاری بدون استرس چه ویژگی هایی باید داشته باشد

یک محیط کاری بدون استرس چه ویژگی هایی باید داشته باشد
19 آبان ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
1 کامنت

ویژگی های یک محیط اداری بدون استرس

اکثر افراد جامعه بیشترین ساعات عمر خود را در محیط کار به سر می برند. این محیط کاری می تواند بیرون از خانه یا حتی درون خانه باشد. ما در این مقاله سعی داریم شرایط محیط کاری بدون استرس را تا حدودی برای شما شرح دهیم. داشتن محیط کاری شاد و بدون استرس به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. در کل دو عامل مهم روحی -روانی و ساختاری محیط کار در بالا بردن استرس، تاثیر مهم و مستقیمی دارند.

تاثیر نور در ایجاد محیط کاری بدون استرس

به جرات می توان گفت که یکی از عوامل مهم در ساختار محیط کار، نور و روشنایی محیط کار می باشد. و محیط کاری بدون استرس ایجاد می کند. منظور، استفاده از نور زیاد نیست، بلکه سخن از نور متعادل می باشد که ترکیبی از نور زرد و نور سفید است. اگر محیط کار شما پنجره های فراوانی دارد و نور آفتاب به طور مستقیم به اتاق کار شما می تابد، می توانید به وسیله پرده از ورود نور مستقیم به اتاق خود جلوگیری نمایید و یک نور متعادل و مناسب وارد اتاق کارتان نمایید. و بر عکس اگر اتاق شما فاقد پنجره است یا پنجره های کوچکی دارد که نمی توانید از نور خورشید بهره کافی ببرید، می توانید برای تنظیم نور اتاق کار خود از لامپ های مناسب استفاده کنید. خوب است بدانید نور کم و فضای تاریک باعث بیماری افسردگی می شود.

نور کافی در محیط کار

مبلمان محیط کاری

میز و صندلی اتاق کار شما در بهره وری کارتان و خصوصا سلامتی جسمی شما بسیار تاثیرگذار می باشد. یکی از عوامل مهم در ایجاد محیط کاری بدون استرس استفاده از مبلمان و صندلی مدیریتی راحت در محیط کار می باشد. بنابراین در انتخاب صندلی استاندارد محل کار خود دقت نمایید. صندلی کارمندی باید توانایی تنظیم شدن ارتفاع به بالا و پایین را داشته و متناسب با قد اشخاص ارتفاعش تغییر نماید. همچنین از پشت کمی انحنا داشته باشد و روی ستون فقرات شما تاثیر منفی نگذارد. چنانچه محل نشستن شما آزاردهنده باشد، این قضیه هم روی جسم شما و هم روی روان شما تاثیر منفی می گذارد و در نتیجه محیط کاری پر استرسی برای شما ایجاد می نماید.

مبلمان اداری راحت

استفاده از کمد و قفسه برای ایجاد محیط کاری بدون استرس

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آید که قفسه و کمد چه ربطی به کاهش استرس در محیط کار دارد. احتمالا برای شما این اتفاق افتاده است که وارد محیط شلوغ و بی نظمی شده اید و با منظره خیلی وحشتناکی از وسایل به هم ریخته مواجه شده اید. در این مواقع چه حسی داشته اید. به طور قطع و یقین فوق العاده عصبی شده اید و در پیدا نمودن وسیله ی مورد نیاز گیج و سردرگم خواهید شد. بنابراین اگر در محیط کار نظم و انظباط کاری در رابطه با وسایل مورد استفاده نداشته باشید در نتیجه برای پیدا کردن هر وسیله اولا، کلی زمان هدر می دهید و دوما بسیار مضطرب می شوید. چنانچه این بی نظمی هر روز ادامه یابد محیط کاری پر استرسی برای شما به وجود می آورد. بنابراین اگر از قفسه ها و کمدهای متناسب با اتاق کار خود جهت قراردادن وسایل کاریتان استفاده نمایید، یک محیط کاری بدون استرس برای خود فراهم نموده اید.

محیط کاری بدون استرس

استفاده از رنگ مناسب در محیط کار

مسلما انتخاب رنگ مناسب در همه ی زمینه ها می تواند در بالا بردن روحیه اشخاص موثر باشد. البته محیط کاری که جای خود دارد و انتخاب رنگ مناسب هم برای دیوار اتاق کارتان و هم برای وسایل موجود در اتاق کار خود موضوع بسیار مهمی است. و در نهایت محیط کاری بدون استرسی برای شما ایجاد می نماید. اگر اتاق کار شما از نور فراوانی برخوردار است از رنگ های تیره تر استفاده کنید و بر عکس اگر نور اتاق شما کم می باشد، رنگ های روشن تر به کار ببرید. حتی استفاده از لباس های رنگ روشن می تواند محیط کاری شاد و بدون استرسی برای شما فراهم نماید. جالب است بدانید انتخاب رنگ در بیمارستان ها و مراکز درمانی از همین موضوع نشات می گیرد.

جهت اطلاع از قیمت مبلمان اداری و مشاهده قیمت های مناسب همراه با بهترین کیفیت مبلمان اداری می توانید به وبسایت رسمی آفن سر بزنید و در صورت انتخاب محصول مورد نظرتان، به صورت اینترنتی آن را سفارش دهید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj