ClickCease

مزایا و معایب دفتر کار خانگی نسبت به محیط کاری چیست

مزایا و معایب دفتر کار خانگی نسبت به محیط کاری چیست
19 آبان ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

مزایا دفتر کار نسبت به دفتر کار خانگی home office و معایب این دو چیست؟

مزایا دفتر کار نسبت به دفتر کار در خانه (home office) شامل موارد زیادی چون ایجاد نظم، مقید شدن و ایجاد مسئولیت و مزایای دیگری شامل ایجاد ارتباطات وسیع تر در حوزه کاری می شود. در واقع داشتن دفتر کار مزایا و معایبی دارد که در این مقاله به آنها می پردازیم.

مزایا دفتر کار

دفاتر کاری که در بیرون هستند دارای مزایا و معایبی است. از جمله مزایا دفتر کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گسترش ارتباطات کاری: گسترش ارتباطات کاری به منظور توسعه کسب و کار یکی از مزایا دفتر کار می باشد. به طور مثال اگر یک دفتر کار در مرکز شهر داشته باشید به راحتی می توانید ملاقات های کاری را در دفتر خود انجام دهید.
 • ایجاد نظم: داشتن دفتر کار باعث می شود کارهای روزانه خود را با نظم بیشتری انجام دهید. افراد زیادی هستند که روزانه در ساعات معینی به دفتر کار خود می روند. داشتن دفتر کار و مبلمان اداری مناسب می تواند کمک بسیار زیادی به نظم شما کند. اگر شما هم دفتر کار دارید، می توانید منظم تر از سایر افراد عمل کنید.
 • ایجاد اعتماد برای مشتریان: مشتریانی که تمایل به همکاری با شما دارند قبل از همکاری با شما از اعتبار شما جویا می شوند. چنانچه شما دور کار یا فریلنسر باشید مشتریان به سختی به شما اعتماد می کنند. اگر آدرس دفتر شما مشخص باشد مشتریان به راحتی به شما اعتماد می کنند. 
 • افزایش تعهدات کاری: داشتن دفتر کاری برای شما تعهد کاری ایجاد می کند. تعهد کاری به این منظور است که شما با پرداخت هزینه های دفتر کار ملزم می شوید که سفارش گرفته و سفارشات را به خوبی انجام داده و تحویل دهید.
 • ایجاد مسئولیت: دفتر کار در مرکز شهر برای شما مسئولیت ایجاد می کند. شما هر روز صبح مسئولیت گشودن دفتر کار را دارید. مسئولیت هایی که دفتر کار برای شما می آورد شامل دریافت و قبول سفارشات مشتریان، سرمایه گذاری های جدید، نظم، پرداخت هزینه و غیره است.

محیط کاری و اداری

معایب دفتر کار

گاهی داشتن دفتر کار معایبی را به همراه دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت هزینه: مهمترین معایب دفتر کار شامل پرداخت هزینه است. ساده ترین هزینه ها شامل: هزینه اجاره ماهیانه و هزینه تامین انرژی و هزینه اینترنت است. این هزینه ها در هر منطقه ای متفاوت است. اگر شما دفتر کار خانگی داشته باشید ملزم به پرداخت این هزینه ها نیستید. اما ملزم به پرداخت هزینه های خانه هستید که جدای این است.
 • صرف وقت: داشتن دفتر کار باعث اتلاف وقت می شود. اتلاف وقت به این صورت است که شما میزان وقت قابل توجهی را در مسیر رسیدن به دفتر کار و منزل صرف می کنید.
 • کاهش بازدهی: در دفتر کار به دلایل مختلفی ممکن است بازدهی پایین باشد. از جمله این دلایل می توان به خستگی در کار و داشتن استرس حین کار اشاره نمود.

دفتر کاری در خانه

مزایا دفتر کار در خانه

دفتر کار در خانه دارای مزایای زیادی از جمله موارد زیر است:

 1. عدم پرداخت هزینه: یکی از مزایا دفتر کار در منزل نداشتن هزینه های جاری است. هزینه های جاری از جمله هزینه های تامین انرژی و هزینه های اینترنت، هزینه های ماهیانه و غیره است. دفتر کار در خانه باعث می شود هزینه های کار پایین بیاید.
 2. بازدهی بالا: در دفتر کار خانگی بازدهی به مراتب بالاتر از محیط کار اداری در خارج از منزل است. چرا که استرس های محیط کار را ندارید. در خانه خیال شما آسوده است. هر زمان خسته شدید می توانید استراحت کنید. هر زمان گرسنه شدید می توانید چیزی میل کنید.
 3. احساس آرامش: مهمترین مزیت دفتر کار خانگی داشتن احساس آرامش است. در دفتر کار خانگی حس آرامش مطلق وجود دارد. چرا که طراحی دفتر کار دقیقا با سلیقه شما سازگار است و می توانید از صندلی مدیریتی متناسب خود و با بهترین کیفیت استفاده نمایید. کمتر دلسرد می شوید. زمان شما هم در اختیار خودتان است.

هوم آفیس (home office)

معایب دفتر کار در خانه

دفتر کار در خانه معایبی هم دارد. از جمله معایب دفتر کار در خانه می توان به بی نظمی اشاره نمود. برخی افراد در حین کار در منزل دچار بی نظمی می شوند و به دلیل راحتی که در منزل دارند گاهی تنبلی می کنند. این مورد با برنامه ریزی قابل حل است. گستره ارتباطات شما در منزل کمتر است. چرا که در منزل امکان ملاقات های کاری محدودتر می شود. نداشتن پارتیشن اداری در منزل باعث می شود کوچکترین حرکات و یا صدا در منزل، حواستان کاملاً از کار پرت شده و تمرکز خود را از دست بدهید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj