ClickCease

چطور می توان چیدمان محیط اداری را به محل جدیدی انتقال داد

چطور می توان چیدمان محیط اداری را به محل جدیدی انتقال داد
19 آبان ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

انتقال محیط اداری به محل جدید چطور صورت می گیرد

انتقال دکوراسیون به محیط جدید دارای نکاتی می باشد. برای اینکه بتوانید چیدمان محیط اداری قبلی خود را به محیط جدید به سادگی انتقال بدهید می توانید از این نکات استفاده کنید. اولین و مهم ترین نکته بحث اولویت بندی است. اگر محیط اداره شما به گونه ای است که از پارتیشن های اداری استفاده می کنید می توانید اولویت انتقال چیدمان را پارتیشن ها قرار بدهید. برای انتقال دکوراسیون به محیط اداری جدید دو روش سریع وجود دارد. در این یادداشت به تفصیل این دو روش سریع می پردازیم.

چیدمان محیط اداری 

چیدمان محیط اداری بسیار مهم است و می تواند بیانگر کیفیت و نحوه ارائه خدمات شما باشد. در چیدمان محیط اداری گاهی از وسایل خاصی نظیر پارتیشن، مبلمان و پوستر های چند بعدی استفاده می شود. حال اگر بخواهید چیدمان محیط اداری را به محیطی جدید انتقال دهید بهتر است بسیار سریع انجام شود. چرا که مشتریان بسیاری برای ملاقات با شما خواهند آمد و اگر با این وجهه مواجه شوند ممکن است به اعتبار شما لطمه بخورد. بهترین روش برای چیدمان از جزء به کل و یا از کل به جزء است. 

چیدمان محیط اداری

روش سریع برای چیدمان محیط اداری

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد دو روش سریع برای چیدمان محیط اداری وجود دارد:

  • روش جزء به کل: در این روش از چیدمان جزئی ترین اشیا استفاده می شود. جزئی ترین اشیا شامل گلدان ها، میز های کوچک، آکواریوم، سیستم های کامپیوتری و راه اندازی شبکه اینترنت و امثالهم و در نهایت چیدمان مبلمان و پارتیشن های اداری است. از چیدمان اشیای کوچک آغاز می شود و به چیدمان اشیاء بزرگ ختم می شود. 
  • روش کل به جزء: در این روش از چیدمان بزرگترین اشیاء آغاز خواهید کرد و سپس به سراغ چیدمان اشیاء جزئی و کوچک می روید. ابتدا پارتیشن ها و مبلمان، میز های اداری همانند میز میهمان ها را در جای خود مستقر می کنید و سپس به چیدمان سیستم های کامپیوتری، راه اندازی شبکه اینترنت، آکواریوم و گلدان ها و پوستر و امثالهم می پردازید.

چیدمان سریع دفتر کار

توصیه هایی برای چیدمان دکوراسیون

چیدمان دکوراسیون می تواند مهم تلقی شود. در محیط های اداری هر چه چیدمان زیبا تر باشد در آرامش تاثیر بیشتری دارد.
در چیدمان محیط اداری نورپردازی بسیار مهم است. پس از کار طولانی معمولا کارمندان خسته می شوند اما اگر نورپردازی به گونه مناسب باشد باعث کاهش خستگی می شود. بنابراین سعی کنید نورپردازی را به خوبی ایجاد کنید.
استفاده از پوستر ها و گلدان ها در محلی چشم گیر قرار بگیرد. گلدان ها معمولا در گوشه ی دیوار و یا در کنار درب ورودی قرار داده می شوند تا افراد با اولین نگاه شادابی و نشاط دریافت کنند. استفاده از پوستر هایی که به صورت دو بعدی هستند و منظره ای از طبیعت را به نمایش می گذارد روی دیوار های اتاق کنفرانس و جلسه باعث القای حس شادابی می شود.
کاعذ دیواری ها معمولا در رنگ های مختلفی طراحی و تولید می شوند. اگر برای محیط کار خود از کاغذ دیواری هایی در رنگ های گرم استفاده کنید می توانید از خستگی و یکنواختی بکاهید.
استفاده از میز های منحنی شکل و گرد به جای میز های مستطیل شکل باعث زیبایی و حس انعطاف پذیری را منتقل می کند. میز های منحنی شکل علاوه بر اینکه شیک و مدرن هستند اغلب برای قسمت فروش، پذیرش و کارهای خدماتی مناسب است. 

چیدمان دفتر کار جدید

بهترین مدل دکوراسیون اداری

بهترین مدل دکوراسیون اداری به گونه ای است که شامل کتابخانه، نورپردازی مناسب، استفاده از اشیاء طبیعی و استفاده از پوستر ها و صندلی های مناسب است. مهم ترین نکته در بهترین مدل دکوراسیون رنگ آمیزی و نوع پوستر مورد استفاده نیز است. در بسیاری از ادارات برای داشتن دکوراسیونی مدرن از رنگ آمیزی سفید و یا قهوه ای و یا آبی و سفید استفاده می شود که البته رنگ انتخابی متناسب با مبلمان اداری مدرن باید انتخاب شود. ترکیب های رنگی گرم نیز می تواند باعث ایجاد حس آرامش و اطمینان بشود. برای انتخاب بهترین مدل دکوراسیون می توانید از نوع سبک کاریتان استفاده کنید. در سبک کاری های اداری و صنعتی از رنگ های سفید و ترکیب های رنگی آن استفاده می شود برای سبک کاری خدماتی از رنگ های گرم و ترکیب های آن استفاده می شود.