ClickCease

چهار روش به روز کردن محل کار خانگی خود بدون نیاز به ایجاد ضایعات

چهار روش به روز کردن محل کار خانگی خود بدون نیاز به ایجاد ضایعات
10 آذر ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

روش های به روزرسانی دفتر کار خانگی بدون تولید ضایعات

آیا فکر می کنید که داشتن یک صندلی کارمندی همراه با میز اداری، محل کارتان را به روز می کند؟ برای آن هایی که در خانه خود کار می کنند، تبدیل اتاق کار به محلی شبیه به شرکت یکی از چالش ها است. ایجاد چنین مکانی می تواند حداقل حس کار را در افراد به وجود بیاورد. اصولاً برای همه این امکان وجود ندارد که اتاق مجزایی در نظر بگیرند یا تغییرات گسترده ای به وجود آوردند. خیلی از افراد به ویژه فریلنسرها (آزادکاران) حداقل دوست دارند که بعد از مدتی صندلی کارمندی یا ملزومات اداری کارشان چیزی همانند همکارانشان در شرکت ها باشد. به اصطلاح محل کار خود را کمی به روز کنند؛ اما این مسئله دردسرهایی را دارد. اول از همه اینکه خرید صندلی کارمندی و غیره هزینه بر است؛ دوم اینکه گاهی بعضی تغییرات نیاز به تخریب یا تغییر بخشی از خانه دارد که این امکان پذیر نیست.
کار کردن در یک محیط ثابت می تواند بعد از مدتی حالت کسلی برای فرد به وجود بیاورد. برای همین است که شرکت ها حداقل هر سال تغییرات ظاهری را به وجود می آورند. برای آن هایی هم که در خانه فعالیت می کنند، چنین تغییراتی لازم است. تغییراتی که حداقل محیط کار آن ها را به روز کند و از حالت ثابت و خستگی آور دور نماید.
همان طور که در بالا اشاره شد، تغییرات و به روز کردن محل کار خانگی با محدودیت های فضایی و مالی بیشتری روبرو است. یک فریلنسر یا آزادکار در خانه دوست دارد تا حداقل یک میز اداری کاری داشته باشد. مسلماً خرید چنین میزی همراه صندلی کارمندی آن می تواند هزینه سنگینی بر روی دوش فرد بگذارد. از طرفی دیگر تغییرات ظاهری هم خود محدودیت هایی را دارد.
در ادامه، قصد داریم تا 4 روش را معرفی کنیم که به شما در تغییر و به روزرسانی محل کار خانگیتان کمک خواهد کرد. تغییراتی که هم ضایعات کمتری خواهد داشت و هم بتوانید کمی محدودیت های موجود را دور بزنید.
اولین روش هایی که معرفی خواهیم کرد، مربوط به تغییر صندلی کارمندی و میزهای اداری است.

بررسی چهار روش به روز رسانی دفتر کار خانگی که به راحتی می توان در عرض چند دقیقه آن را انجام داد.

1- صندلی کارمندی برای خود بسازید!

برخی فکر می کنند صندلی کارمندی یعنی همان صندلی که در شرکت ها یا ادارات استفاده می شود؛ آن صندلی ها مخصوص کار کردن بوده و بقیه بیشتر جنبه تفریحی و خانگی دارند؛ در صورتی که چنین تصوری اشتباه است. صندلی کامپیوتری که شما برای منزل خود خریداری کرده اید، می تواند خود نمونه صندلی کارمندی باشد. ممکن است که این صندلی های چرخ دار کیفیت بالایی نداشته باشند؛ اما دلیلی نمی شود که شما برای به روز کردن محل کار خانگی خود، به دنبال جایگزین کردن آن ها باشد. خیلی راحت با چند تغییر کوچک نه تنها طول عمرشان را افزایش می دهید، بلکه می توانید چیزی شبیه به حالت صندلی اداری برای خود ایجاد کنید.
از نمونه های صندلی های موجود چه چرخ دار یا بدون چرخ استفاده کنید. روکش آن ها را تغییر دهید. دستگیره ها یا قسمت ضامن نگهدارنده را تعمیر کنید. همچنین، می توانید با روغن کاری کردن، صدای آن را تا بیشترین حد ممکن کاهش دهید. اگر به دنبال به روزرسانی آن، مطابق با مد روز هستید، می توانید از پارچه هایی با طرح های جدید استفاده کنید. در صورت امکان هم زیرپایی برای آن نصب کنید. کاری که یک شخص فریلنسر یا آزادکار در خانه انجام داد؛ تنها با مبلغ 200 هزار تومان، صندلی کامپیوتر خود را به روز کرد و چیزی شبیه صندلی کارمندی ساخت.

ساخت صندلی کارمندی

2- ظاهر میز اداری خود را به روز کنید!

هر کار خانگی که داشته باشید، به هر حال میزی نیاز دارید که تمامی فعالیت های خود را بر روی آن انجام دهید. برخی بعد از چند ماه کار کردن در خانه به دنبال این هستند که میز کاری خود را شبیه به میز اداری نمایند. خرید این میزها به غیر از هزینه بر بودن، نیاز به فضای مناسبی هم دارد. این فضا ممکن است که برای همه وجود نداشته باشد؛ اما راهکاری وجود دارد که همان میز ساده خود را شبیه به میز اداری کنید.
دو بخش در میز اداری وجود دارد؛ اول از همه ظاهر آن است. ظاهر بیشتر میزها شامل رنگ قهوه ای روشن همراه کمد است. اگر میز شما کمد ندارد، خیلی راحت می توانید با قرار دادن کمدهای چند طبقه پلاستیکی آن را ایجاد کنید. با رنگ کردن هم می توانید ظاهر زیباتری به آن بدهید. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه ظاهر میز زیباتر باشد، حس کار کردن، بهتر به شما القا می شود.
مورد بعدی، ست های اداری است. احتمالاً این ست ها را روی میز شرکت ها مشاهده کرده اید. فقط کافی است که آن ها را تهیه کرده و روی میز خود قرار دهید. حتی می توانید روی میز خود هم شیشه قرار دهید تا واقعاً شکل ادارات را به خود بگیرد! در واقع با تغییر صندلی خود به صندلی کارمندی و تغییر میز، هم مکانی شبیه به کار را برای خود ایجاد کرده اید و هم این که صرفه جویی در هزینه شده است و ضایعاتی به وجود نیاورده اید.

3- نورپردازی ها را تغییر دهید!

شرکت های به روز از نورپردازی های فانتزی درون دیوار اتاق ها استفاده می کنند. استفاده از این لامپ های فانتزی نیاز به خراب کردن دیوار دارد. خیلی راحت می توانید با خرید چراغ های ایستاده، شکل فانتزی و به روزی را بدون تخریب داشته باشید. در بیشتر اتاق های شرکت ها از چراغ های ایستاده فانتزی در کنار صندلی کارمندی و میز اداری استفاده می شود. این چراغ ها نوردهی بالایی دارد. همچنین، در مواقع تاریکی بدون مزاحمت برای دیگران می توان محیط کاری را روشن کند.
البته می تواند شکل ظاهری پنجره را هم تغییر دهید؛ اما تغییر پنجره نیاز به تخریب دارد. پرده های فانتزی زیادی در بازار وجود دارد که محل کار خانگی شما را تغییر شکل می دهد.

نورپردازی در فضای کار

4- اتاق جلسات یا فکر برای خود تشکیل دهید!

یکی از روش های به روزرسانی که می توان با همان وسایل خانه به کار برد، ساخت اتاق جلسات یا فکر است. شما می توانید در کنار میز اداری خود، دو صندلی کارمندی راحتی همراه با میز و چیدمان مخصوص مانند مجلات روی آن قرار دهید. این شاید چیزی شبیه به اتاق جلسه نشود؛ اما می تواند حداقل چنین حسی را در شما به وجود بیاورد که شما اتاق کاری دارید. به هر حال، اگر همکار یا دوستی به خانه شما آمد، به جای دعوت او به اتاق نشیمن، او را به نشستن در سر همین میز دعوت کنید.
نتیجه گیری : روش های زیادی برای تغییر و به روزرسانی محل کار خانگی وجود دارد. اینکه کدام روش را به کار ببرید، بر اساس محیط منزل و امکانات و محدودیت موجود متفاوت است. به هر حال، استفاده از چیزی شبیه صندلی کارمندی و میز اداری و به طور کلی مبلمان اداری، همچنین تغییرات کوچک در نورپردازی برای بیشتر افراد قابل استفاده است. این تغییرات نه تنها ضایعات و تخریبی ندارد، بلکه محیط شما را هم به روزرسانی خواهد کرد.

اتاق جلسات در دفتر کار خانگی

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj