ClickCease

فضای اداری مثبت و راحت در محیط کار

فضای اداری مثبت و راحت در محیط کار
16 دی ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

چگونه می توان فضای کاری مثبت و سبکی در دفتر کار ایجاد کرد؟

داشتن یک تیم خوب برای موفقیت هر کسب و کاری مهم است؛ اما برای اینکه بتوانید یک تیم عالی داشته باشید، باید بتوانید کاری کنید که همه اعضای تیم از کار کردن با شما راضی باشند و حس خوبی به محل کارشان داشته باشند. شما می‌توانید این حس خوب را با کارهایی مثل فراهم کردن مبلمان اداری راحت یا ایجاد فضای دوستانه در محل کار به کارمندان خودتان بدهید.
با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چطور می‌توان با انجام چند کار ساده مثل فراهم کردن مبلمان اداری راحت و ایجاد فضای دوستانه یک محیط کاری خوب برای تیم خودتان ایجاد کنید.

استفاده از مبلمان اداری راحت

اولین چیزی که باید به آن اهمیت دهید، استفاده از مبلمان اداری راحت و میز کار مناسب است. امروزه افراد بیشتر وقتشان را پشت میز کار می‌گذرانند و به اندازه گذشته فعال نیستند؛ تحقیقات نشان داده است که فقط 20 درصد از مردم کارهایی دارند که به فعالیت بدنی نیاز دارند و خیلی از مردم بیش از نیمی از روز را به صورت نشسته سپری می‌کنند. آسیب ها و عوارض استفاده از صندلی اداری غیر استاندارد مشکلات بسیار زیاد و غیر قابل بازگشتی را ایجاد می کند که می توان با انتخاب صحیح از آنها جلوگیری نمود.
با اینکه می‌توان خیلی از اثرات نشستن طولانی مدت را با ورزش کردن کاهش داد، می‌توانید با استفاده از مبلمان اداری راحت از به وجود آمدن مشکلاتی مثل گردن درد و کمر درد جلوگیری کرد. با هم ویژگی‌های یک میز و صندلی مناسب را بررسی خواهیم کرد.

ویژگی‌های یک صندلی خوب

مهم‌ترین بخش داشتن یک مبلمان اداری راحت صندلی است. یک صندلی خوب می‌تواند اثرات نشستن طولانی مدت را تا حدود زیادی از بین ببرد و کمک کند شما کمتر احساس خستگی کنید.

تکیه‌گاه پائین کمر: یک صندلی خوب باید تکیه‌گاهی برای قسمت پائین کمر یا به اصطلاح گودی کمر داشته باشد. برخی از صندلی‌ها حتی امکان جابجا کردن این تکیه‌گاه را هم دارند و می‌توانید بسته به نیاز خودتان آن را تنظیم کنید.
قابلیت تنظیم: تقریبا تمام صندلی‌های اداری امکان تنظیم ارتفاع و دسته را دارند. این موضوع خیلی مهم است و کسی که روی صندلی می‌نشیند، باید توانایی این را داشته باشد که صندلی را بسته به قد خودش تنظیم کند.
قابلیت چرخش: تمام میزهای اداری باید قابلیت چرخش را داشته باشند تا فردی که از آن استفاده می‌کند بتواند به راحتی به تمامی قسمت‌های میز کار دسترسی داشته باشد.
پارچه خوب: پارچه‌ای که برای ساخت صندلی اداری استفاده می‌شود، باید قابلیت تنفس داشته باشد تا از عرق کردن کارمندی که قصد دارد چندین ساعت روی آن بنشیند، جلوگیری کند.

کار در فضای دوستانه

ویژگی‌های یک میز خوب

انتخاب میز کار یکی از سخت‌ترین قسمت‌های خرید مبلمان اداری راحت است. یک میز کار خوب می‌تواند باعث شود، روز خیلی خوبی داشته باشید و یک میز بد می‌تواند باعث شود شما از کارتان متنفر شوید!
برای اینکه مطمئن شوید میزی که انتخاب می‌کنید، برای شما یا هرکسی که از آن استفاده می‌کند، مناسب است، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که مطمئن شوید فضای کافی برای قرارگیری پایتان وجود دارد و ارتفاع میز هم مناسب است. برای این که ببینید ارتفاع میز مناسب است، دست‌های خود را با زاویه 90 درجه خم کنید و ببینید که می‌توانید آن‌ها را به راحتی روی میز قرار دهید یا خیر!
همچنین، باید مطمئن شوید که می‌توانید صندلی خودتان را زیر میز قرار دهید. در صورتی که نتوانید این کار را انجام دهید، به سختی می‎‌توانید از کیبورد استفاده کنید. راحتی بیشتر با انتخاب مبلمان اداری مدرن را همین حالا تجربه نمایید.

طرز صحیح نشستن پشت میز اداری

ایجاد فضای دوستانه برای دفتر کار

فضای دوستانه برای دفتر کار یکی از نیازهای هر تیم موفق است و شما برای موفقیت علاوه بر داشتن مبلمان اداری راحت به یک فضای دوستانه نیز نیاز خواهید داشت. شما در صورتی که نتوانید یک فضای دوستانه در دفتر کار خودتان ایجاد کنید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که پیشرفت کنید.
با ما همراه باشید تا نکاتی که کمک می‌کنند یک فضای کار دوستانه برای دفتر کار داشته باشید را با هم بررسی کنیم.

  1. داشتن نگرش مثبت: هنگامی که یک کسب و کار را اداره می‌کنید، کارمندان و همکاران شما سعی می‌کنند رفتارشان در محیط کار را با شما تطبیق دهند. داشتن نگرش مثبت، کلید ایجاد فضای دوستانه برای دفتر کار است. داشتن نگرش مثبت یا منفی روی تصورات مشتری از کسب و کار شما هم تاثیرگذار خواهد بود.
  2. با همه محترمانه برخورد کنید: هر کسی که با شما کار می‌کند، حتی در صورتی که اختلاف عقیده داشته باشید، لایق احترام است. به تک تک اعضای تیم به عنوان یک عضو کلیدی نگاه کنید. توجه داشته باشید که همه می‌توانند دیدگاه مختلفی نسبت به شما داشته باشند. این احترام نقش بسیار زیادی در ایجاد اعتماد متقابل خواهد داشت.
  3. گوش دادن را یاد بگیرید: مهارت گوش دادن یکی از مهم‌ترین اصول ایجاد یک فضای دوستانه در دفتر کار است. ارتباط موثر با خوب گوش دادن آغاز خواهد شد. کارکنان خودتان را ترغیب کنید تا نظرات خودشان را به صورت کامل بیان کنند و از قطع کردن سخنانشان پرهیز کنید. به منظور ایجاد یک فضای دوستانه برای محیط کار سعی کنید به جای اینکه بگویید «نه امکان این کار وجود ندارد» بگویید «بله، این هم ممکن است»
  4. ارتباط شخصی برقرار کنید: سعی کنید یک ارتباط نزدیک با کارکنان یا همکاران خودتان برقرار کنید. ایده‌ها و نظرات شخصی خودتان را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و سعی کنید نگرانی‌های خودتان درمورد موضوعاتی مثل سلامتی آن‌ها را به نمایش بگذارید. کمی وقت بگذارید و سعی کنید بیشتر درمورد خانواده و اهداف آن‌ها بدانید. در صورتی که بتوانید علاقه خودتان را به دیگران نشان دهید، یک قدم مهم در مسیر ایجاد فضای دوستانه در دفتر کار برداشته‌اید.
  5. ایجاد ارتباط غیر کاری: یکی دیگر از روش‌هایی که به ایجاد فضای دوستانه برای دفتر کار کمک می‌کند، این است که خارج از فضای کار نیز با همکاران خودتان ارتباط داشته باشید. این کار باعث می‌شود علایق مشترک یکدیگر را سریع‌تر پیدا کنید و به تبع آن بتوانید رابطه صمیمانه‎‌تری با همکاران خودتان داشته باشید البته دقت کنید که این کار را بیش از حد انجام ندهید تا دچار حواشی شوید!
  6. از همکاران و کارمندان خودتان تشکر کنید: روش‌های زیادی برای تشویق کردن وجود دارد. برای مثال می‌توانید از هدایای نقدی، غیرنقدی، تشکر لفظی، کارت هدیه و... استفاده کنید. همیشه در مواقعی که کارمندانتان فراتر از وظیفه خودشان عمل می‌کنند، قدردانی خودتان را نشان دهید و سعی کنید از آن‌ها تشکر کنید.

همه دوست دارند تاثیرگزار باشند و برای کارهایی که انجام می‌دهند از آن‌ها تشکر شود. به همین خاطر تشکر کردن می‌تواند تاثیر به سزایی در ایجاد فضای دوستانه در محل کار داشته باشد.
شما می‌توانید با استفاده از مبلمان اداری راحت و ایجاد فضای دوستانه در محل کار، کمک زیادی به موفقیت‌های تیم خودتان کنید. در صورتی که از یک مبلمان اداری راحت استفاده کنید، اعضای تیم شما کمتر احساس خستگی می‌کنند و با ایجاد فضای دوستانه نیز باعث خواهید شد که همه هم تیمی‌ها احساس خوبی از کار کردن با شما داشته باشند. تاثیرات انتخاب مبلمان اداری مدرن در محیط کاری آنقدر گسترده است که نمی توان همه آنها را در یک مطلب جای داد، منتظر باقی مطلب ما باشید!

فضای صمیمی در محیط کار

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj