ClickCease

5 مورد مهم برای طراحی اتاق انتظار

5 مورد مهم برای طراحی اتاق انتظار
16 دی ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

موارد مهم در طراحی اتاق انتظار

اتاق انتظار یکی از مهمترین بخش های محیط های کاری محسوب می شود که می تواند در برخورد اول تاثیرات مثبت و منفی در ذهن مراجعه کنندگان بگذارد. باید در نظر داشته باشید که طراحی اتاق انتظار به نحوی باشد تا علاوه بر زیبایی، راحتی ارباب رجوع را فراهم آورد. طراحی و چیدمان سالن و اتاق انتظار به موارد بسیار زیادی بستگی دارد. شاید پیش خود تصور کنید که در فضاهای کوچک نمی توان طراحی های خاص انجام داد و چیدمان را به ساده ترین روش انجام می دهید، ولیکن این طرز تفکر اشتباه است! چرا که می توان فضاهای کوچک و بزرگ را به صورتی شگفت انگیز و باور نکردنی طراحی کرد و با استفاده از وسایل ساده و پیش پا افتاده که حتی ممکن است به آنها فکر هم نکنید، شرایط را به طرز عجیبی به نفع خودتان تغییر دهید.
آیا به دنبال چیدمان و طراحی اتاق انتظار خود هستید؟! قبل از اقدام برای هر خرید و یا کاری، ما 5 مورد برتر و برجسته را که برای ایجاد فضاهای مدرن و ویژه به آنها نیاز دارید را معرفی کرده ایم، مطالعه کرده و از آن در طراحی محیط انتظار کار خود استفاده کنید. 
با ما در معرفی 5 مورد مهم و تاثیرگذار در طراحی اتاق انتظار شیک همراه باشید.

1- انتخاب طرح و رنگ مناسب

هنگام طراحی، پس از اندازه گیری دقیق، یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید، انتخاب رنگ است. باید توجه داشته باشید که رنگ انتخای شده شما برای دیوارها باید با باقی وسایل همانند پارچه صندلی، وسایل تزئینی و موارد موجود در اتاق انتظارتان همخوانی داشته باشد و هارمونی رنگ را به خوبی رعایت کنید. همچنین با توجه به ابعاد اتاق باید در انتخاب رنگ بسیار دقت نمایید. به عنوان مثال رنگ های روشن فضا را بزرگتر نشان می دهد، بنابراین چنانچه فضای کوچکی در اختیار دارید می توانید از رنگ های روشن استفاده کنید. طرح در وسایل و یا کاغذ دیواری می تواند کمک بسزایی در چیدمان اتاق انتظار شما داشته باشد. نکات کاربردی در طراحی اتاق استراحت را رعایت نمایید تا معجزه آن را مشاهده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید در هر صنف و هر زمینه کاری که هستید، مراجعه کنندگان شما که در این قسمت، انتظار می کشند نیاز به آرامش دارند. بنابراین باید سعی داشته باشید که از رنگ های آرام و سبک همانند آبی های کم رنگ، سبز، خاکستری و یا صورتی ملایم استفاده کنید. در مقابل می توانید از رنگ های روشن و گرم و جسورانه همانند زرد، سیاه و قرمز نیز استفاده نمایید. توجه داشته باشید این رنگ ها با وجود تیرگی و رنگ های جیغ، تاثیرات مثبت روانی در افراد ایجاد می کند. این رنگ ها در اینفوگرافیک اخیر توسط محققان در چند وقت گذشته به دست آمده است. 

بهترین رنگ اتاق انتظار

2- صندلی های اتاق انتظار

صندلی از دیگر بخش های اصلی و حائز اهمیت در اتاق انتظار به شمار می رود. صندلی می بایست آنقدر راحت باشد که حتی اگر مدت زمان انتظار ارباب رجوع زیاد شد، احساس ناراحتی نداشته باشد و در عین راحتی باید بسیار شیک و استوار باشد تا به سرعت فرسوده نشود. صندلی اداری که برای انتظار از آنها استفاده می شود، مدل ها و طرح های مختلفی دارد که با توجه به سلیقه و همچنین حوزه کاری خود می توانید بهترین نوع آن را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که ادغام کردن چند مدل و رنگ به تازگی مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. بنابراین می توانید با مخلوط کردن چند مدل صندلی در رنگ های متفاوت به اتاق انتظار خود روح تازه ای ببخشید و مراجعه کنندگان خود را تحت تاثیرات مثبت قرار دهید. راهنمای انتخاب یک صندلی اداری مناسب را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین صندلی برای اتاق انتظار

3- روشنایی مناسب در اتاق انتظار

اولین چیزی که با وارد شدن به اتاق انتظار توجه همه را به خود جلب می کند، نورپردازی است. بنابراین می توانیم بگوییم مهمترین موضوع در طراحی اتاق انتظار نورپردازی است. باید به نوع نور و میزان نور و همچنین رنگ نور در اتاق های انتظار توجه ویژه ای داشته باشیم. تحقیقات نشان داده است که اتاق های انتظار بسیار روشن ناراحت کننده هستند و نه تنها آرامشی را منتقل نمی کنند، بلکه آرامش و حس امنیت را از ارباب رجوع می گیرد. آباژورها و دیگر گزینه های روشنایی با قابلیت کنترل میزان روشنایی باعث زیبایی فضای اتاق شده و همچنین با کنترل شدن میزان نور مهمانان می توانند آرامش را تجربه نمایند. آباژورها و گزینه های تزئینی که نور دارند از وسایلی هستند که در طراحی مبلمان اداری اتاق انتظار بسیار مهم محسوب می شوند چرا که علاوه بر نورپردازی مناسب و آرامش بخش، می توانند به زیبایی هرچه بیشتر فضا کمک کنند.

روشنایی مناسب برای اتاق انتظار

4- آثار هنری قابل استفاده در محیط

یکی از اجزای جدا نشدنی در طراحی و چیدمان، استفاده از آثار هنری است! تاثیرات انتخاب مبلمان اداری مدرن بسیار زیاد است، در طراحی مدرن و امروزی برای زیبایی و آرامش بخشیدن به فضا سعی می شود از آثار هنری استفاده شود. ایجاد محیط هنری منظور اصلی ما نیست، به عبارتی نمی خواهین فضا را با هنرهای تجسمی و هنری پر کنیم، تنها با یک تصویر هنری و یا مجسمه ای الهام بخش سعی می شود تا ذهن ارباب رجوع را به آرامش نزدیک کرد. نقاشی های انتزاعی و یا قطعه ای برگرفته از طبیعت، هر کدام را که استفاده کنید می تواند تاثیر بسیار زیادی روی ذهنیت افراد در فضا داشته باشد.

استفاده از کارهای هنری در اتاق انتظار

5- مجله هایی برای خواندن یا موسیقی ملایم در فضا

داشتن مجله و یا گزینه هایی برای مطالعه و همچنین پخش موسیقی ملایم در اتاق انتظار می تواند تجربه بهتری را برای مهمانان شما به همراه داشته باشد. روزنامه و یا مجلات جذاب باعث می شوند که میهمانان شما در حالی که منتظر هستند، توجه خود را به آنها معطوف کرده و گذر زمان را کمتر حس کنند. در واقع داشتن مجله برای سرگرم کننده ارباب رجوع بسیار زیاد کاربردی می باشد. همچنین موسیقی های ملایم باعث آرامش ذهنی و فکری افراد می شود و همین امر، تحمل انتظار کشیدن را در آنها بیشتر خواهد کرد. هنگام انتخاب موسیقی باید به نکاتی توجه داشته باشید، ار جمله که برای چه محیطی است و اینکه باید سعی داشته باشید که از موسیقی های بی کلام و ریتم های بسیار آرام و آرامش بخش استفاده کنید تا بتوانید تاثیرات لازم را بر مردم بگذارید.
چنانچه قصد دارید مبلمان و وسایل مورد نیاز برای اتاق انتظار خود تهیه نمایید، می توانید لیست قیمت مبلمان اداری مرتبط با محیط انتظار را در سایت ما مشاهده نمایید. مشاوره گرفتن در طراحی و چیدمان می تواند به انتخاب وسایل به شما کمک کند تا خرید مطمئنی داشته باشید.

وجود مجله در اتاق انتظار

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj