ClickCease

طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ باید چگونه باشد

طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ باید چگونه باشد
13 بهمن ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

راه و روش داشتن دفتر استارتاپ

امروزه با وجود گسترش دفترهای استارتاپ مشاهده می ‌شود که در کشور ایران نیز توجه به طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد. از این رو ما در شرکت آفن سعی کرده ایم در ادامه این مقاله در خصوص طراحی این دفترها بیشتر صحبت کنیم.

طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ

امروزه دفترهای استارتاپ که جهت انجام کسب و کار می باشد بسیار مورد توجه جوانان و نوجوانان قرار می گیرد. به طور کلی بسیاری از این کسب و کارها به گونه ای بوده که مبتنی بر فناوری بوده و برای پیدا کردن مشتری از فضاهای مجازی استفاده می شود. وقتی که افراد بخواهند اقدام به راه اندازی دفتر استارتاپ کنند در مرحله اول باید به نحوه طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ توجه داشته باشند. نکته بسیار مهم در طراحی این دفترها توجه به فضای کار اشتراکی می باشد زیرا در فضاهای اشتراکی فعالیت ها معمولا با مشورت و بارش های فکری جلو رفته پس بهتر است که در دفتر استارتاپ سعی شود تا فضایی نزدیک دوستانه و در عین حال کارآمد طراحی شود. تاثیر طراحی محیط کار بر عملکرد بازاریابی به قدری است که صاحب مشاغل استارتاپ نیز به فکر طراحی و چیدمان هرچه بهتر دفاتر خودشان می باشند تا بتوانند بهترین نتیجه ممکن را دریافت نمایند.

طراحی دفتر استارتاپ

نورپردازی دفتر استارتاپ

از جمله نکات بسیار مهم و یکی از ویژگی های بهترین طراحی محل کار و دفتر استارتاپ، توجه به استفاده صحیح از نور در دکوراسیون فضای کار اشتراکی می باشد زیرا این دفترها که اغلب مکان کوچک هستند به شدت به استفاده از المان های طبیعی و غیر طبیعی نیاز داشته تا فضای خسته کننده و دلگیر ایجاد نشود. در این حالت باید توجه داشته باشید که در طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ، نور وارد شده از طریق پنجره ها به صورت بهینه و به بهترین شکل ممکن در نقاط مختلف دفتر وجود داشته باشد. همچنین استفاده از نور مصنوعی به شکل غیر آزار دهنده در این دفاتر بسیار مهم است. از آنجایی که افراد به صورت اشتراکی در این دفترها کار می کنند لازم است نور استفاده شده به صورت ملایم باشد تا برای هیچکدام از فرات آزاردهنده نباشد. در اینجا می توانید به جای استفاده از لامپ های معمولی از چراغ های دیمردار که توانایی تنظیم شدت نور در آنها وجود دارد استفاده کنید زیرا برخی افراد می ‌توانند در نورهای زیاد تمرکز کرده و برخی دیگر تحمل نور زیاد را ندارند.

نورپردازی دفتر استارتاپ

استفاده از رنگ های مناسب برای دفتر استارتاپ

در طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ در بسیاری از موارد رنگ های به کار رفته به‌ صورت هارمونی قابل درک بوده که این امر موجب جذاب تر شدن فضا می شود. در فضای کوچک استفاده از رنگ ‌های شاد و جنبشی می تواند کارآمد بوده و افراد را از نظر روحی روانی آماده کرده و تاثیر مثبتی در روند کار آنها داشته باشد. به طوری که اگر از رنگ سفید برای فضای کوچک استفاده کنید موجب افزایش فضا در ذهن بینندگان می شود. رنگ ‌های گرم چون آبی نیز موجب افزایش آرامش و خلاقیت در نیروهای کار می شود که اگر در ترکیب آن از رنگ های تند قرمز استفاده شود جذابیت فضا دو چندان خواهد شد. نکاتی مفید در مورد چیدمان مبلمان اداری با استفاده از رنگ های مناسب را به شما توضیح دادیم تا بتوانید بهترین چیدمان و طراحی را برای دفتر خود داشته باشید.

رنگ های مناسب برای دفتر استارتاپ

انتخاب میز و صندلی برای دفتر استارتاپ

دیگر نکته بسیار مهم در طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ، توجه به میز و صندلی های قرار گرفته در این فضا است. به طوری که باید از لحاظ رنگ بندی میز و انواع صندلی اداری هارمون و تطابق کافی با رنگ فضا داشته باشد. همچنین استفاده از مبلمان راحتی مهم است. برای چیدمان صندلی ها به هیچ عنوان درست نمی باشد که میز و صندلی ها را بدون فاصله در کنار هم بگذارید بلکه بهتر است از طراحی پلان باز استفاده کرده و وسایل و اشیا را با فاصله مناسبی با یکدیگر قرار بدهید که در این صورت نیروها و مخاطبان احساس حضور در فضای تنگ را نخواهند داشت. جهت خرید مبلمان اداری مناسب برای دفتر کار استارتاپ می توانید به وبسایت رسمی آفن مراجعه نماسسد.

میز و صندلی مناسب برای دفتر استارتاپ

دکوراسیون اتاق جلسه در دفاتر استارتاپ

اتاق جلسات که به آن اتاق کنفرانس نیز گفته می شود نیز نیازمند طراحی خاص و کاربردی است که در ادامه نکات و اصول طراحی اتاق کنفرانس مناسب برای دفتر استارتاپ را برایتان بازگو می کنیم. اتاقی که در دفاتر استارتاپ جهت جلسه از آن استفاده می شود نیز نیاز به طراحی و چیدمان دارد مثلا استفاده از میز جلسه مناسب در این اتاق بسیار مهم می‌ باشد به طوری که در طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ باید برای اتاق های جلسه با طول زیاد از میز جلسات مستطیل یا بیضی شکل استفاده شود تا بتوان صندلی های بیشتری در اطراف آن استفاده کرد. اما در اتاق هایی به شکل مربع انتخاب میز گرد مناسب تر خواهد بود. صندلی انتخاب شده باید رنگی داشته باشد که کنار میز جلوه مناسب داشته و از رنگ هایی با هارمونی جالب در آن استفاده شده باشد. راحت بودن صندلی ‌ها نیز بسیار مهم است به طوری که مخاطبان نباید بعد از گذراندن یک تا 2 ساعت در جلسه احساس خستگی کنند.

اتاق جلسات دفتر استارتاپ

دیگر نکات مهم در طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ

برای اینکه طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ به صورت کامل و درست باشد پیشنهاد می شود که از تجهیزات مختلفی چون دیتاشو و پرده آن، تلویزیون، ساعت، بلندگو و غیره نیز در اتاق جلسه استفاده شود تا نیاز افراد در این زمینه برآورده گردد. همچنین علاوه بر آنچه در خصوص نورپردازی دفتر استارتاپ گفته شد توجه داشته باشید که در اتاق جلسه این دفترها نیز نورپردازی باید به صورت کامل باشد. در اتاق بهتر است از نور سفید و زرد به صورت ترکیبی استفاده شده و همچنین در قسمت بالای میز نشست صاحب جلسه یا سخنران باید نورپردازی با کمی شدت بیشتر از دیگر قسمت ها باشد. نکته مهم دیگر در طراحی و چیدمان دفتر استارتاپ توجه به استفاده از فضای ذخیره سازی بهینه می باشد. به طوری که معمولاً در بیشتر دفتر های، اداری قسمتی برای ذخیره کردن اسناد و وسایل به کار می رود اما در این دفترها با وجود کوچک بودن فضا پیشنهاد می شود از میز و صندلی و مبلمانی استفاده کنید که به صورت بهینه کار ذخیره ‌سازی را نیز برای شما به انجام برساند زیرا در حال حاضر انواع میز اداری موجود بوده که در داخل خود فضاهای ذخیره سازی دارد.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj