LOADING...

ایده های منحصر به فرد در چیدمان اتاق کنفرانس

ایده های منحصر به فرد در چیدمان اتاق کنفرانس
06 اسفند ، 1398
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

از جمله بخش های مهم در طراحی و دکوراسیون یک محیط اداری چیدمان و طراحی اتاق کنفرانس می باشد. از نکات مهم در چیدمان اتاق کنفرانس می توان به انتخاب میز و مبلمان مناسب اشاره کرد. همچنین در چیدمان اتاق کنفرانس باید به نورپردازی استاندارد و کارآمد توجه نمود. از دیگر اصول چیدمان و طراحی اتاق کنفرانس فراهم نمودن تجهیزات مورد نیاز و نیز رنگ آمیزی دیوار با بهره گیری از بهترین المان ها می باشد.

نقش اتاق کنفرانس در طراحی مراکز اداری

از نکات مهم برای افزایش کارایی و بهره وری یک فضای اداری طراحی و دکوراسیون بخش های مختلف آن به سبک مدرن می باشد. از جمله بخش های مهم یک ساختمان و مرکز اداری که باید به طراحی و دکوراسیون آن توجه نمود اتاق کنفرانس است. با توجه به اینکه اتاق کنفرانس محل رفت و آمد کارکنان و مهمانان می باشد چیدمان آن تاثیر قابل ملاحظه ای بر افراد می گذارد. استفاده از ایده های خلاقانه و کاربردی در چیدمان یک اتاق کنفرانس اداری می تواند یک فضای مناسب برای بحث و گفتگو ایجاد کند.

چیدمان مناسب برای اتاق کنفرانس

نکات مهم در طراحی و چیدمان اتاق کنفرانس

با بهره گیری از ایده های منحصر به فرد در چیدمان و طراحی اتاق کنفرانس می توان به بهترین شکل از فضای موجود نهایت بهره برداری را انجام داد. در چیدمان اتاق کنفرانس استفاده از طرح های قابل اجرا و کاربردی اهمیت زیادی دارد. برای طراحی و دکوراسیون اتاق کنفرانس نکته مهم توجه به ابعاد و فضای موجود جهت استفاده از انواع تجهیزات می باشد.

انتخاب میز مناسب و شیک

با ورود به اتاق کنفرانس اولین چیزی که نظر بیننده را جلب می کند میز مورد استفاده در این فضا می باشد. در حال حاضر در بازار نمونه های مختلف میز اتاق کنفرانس با تنوع در مواد اولیه مورد استفاده در ساخت و تفاوت در طرح و شکل عرضه می شود. از آنجا که میز اتاق کنفرانس بخش مهمی از چیدمان آن به حساب می آید باید با دقت عمل نمود. از نکات مهم در انتخاب میز اتاق کنفرانس مساحت اتاق کنفرانس، تعداد افراد و ... می باشد.

در چیدمان میز کنفرانس باید نوع ارتباط بین سخنران و حضار در نظر گرفته شود. در حال حاضر در چیدمان بسیاری از اتاق های کنفرانس از میز فرم u استفاده می گردد که برقراری ارتباط بین مهمانان و سخنران را تسهیل می بخشد. در کنار عوامل ذکر شده طرح و شکل میز اتاق کنفرانس نیز اهمیت بالایی در چیدمان اتاق کنفرانس دارد.

انتخاب میز شیک و مناسب برای اتاق کنفرانس

استفاده از مبلمان استاندارد

از دیگر ایده های خلاقانه جهت چیدمان و دکوراسیون سالن و اتاق کنفرانس استفاده از مبلمان و صندلی استاندارد و شیک می باشد. مهم ترین نکته در تهیه صندلی برای اتاق کنفرانس توجه به کیفیت کالای عرضه شده می باشد. صندلی های اتاق کنفرانس باید بر اساس اصول ارگونومیک تولید شده باشد تا از افراد در مقابل مشکلات جسمی مانند کمردرد و روماتیسم جلوگیری نماید. نکته بعدی در انتخاب صندلی و مبلمان برای اتاق کنفرانس داشتن ظاهر و شکل زیبای این تجهیزات هست که باید مدنظر قرار گیرد. در چیدمان یک اتاق کنفرانس هماهنگی و همخوانی تجهیزات اهمیت زیادی دارد. از این رو در تهیه صندلی اتاق کنفرانس باید توجه نمود که از نظر ظاهر و رنگ هماهنگ با میز انتخاب شود.

استفاده از مبلمان استاندارد برای اتاق کنفرانس

چیدمان تجهیزات اتاق کنفرانس

از نکات مهم در طراحی یک اتاق کنفرانس استفاده از تجهیزات متنوع و چینش مناسب آنها می باشد. همان طور که می دانید جهت برگزاری جلسات در اتاق کنفرانس متناسب با نوع فعالیت افراد نیاز به یک سری از تجهیزات است که باید فراهم گردد. از جمله تجهیزات مورد نیاز اتاق کنفرانس که نقش مهمی در چیدمان و دکوراسیون آن دارد سیستم صوتی و تصویری می باشد. سیستم صوتی و تصویری باید از مدرن ترین نمونه ها بوده و به گونه ای قرار گیرد که تمام افراد حاضر در اتاق بدان اشراف داشته باشند.

از دیگر تجهیزات اتاق کنفرانس که در چیدمان اتاق کنفرانس باید مد نظر قرار گیرد سیستم صوتی و تصویری کامپیوتر بر روی میز ها است که باید در جای مناسب قرار داده شود. فاصله مناسب این سیستم ها با افراد اهمیت زیادی دارد. در چیدمان و طراحی تجهیزات اتاق کنفرانس انواع سیم کشی های مورد نیاز، تخته وایت برد الکتریکی، میکروفن و ... باید در مکان مناسب خود قرار گیرد تا بتوان به بهترین نحو از آنها بهره برد.

چیدمان و تجهیزات اتاق کنفرانس

نقش نورپردازی در چیدمان اتاق کنفرانس

نورپردازی استاندارد یک اتاق علاوه بر کاهش هزینه ها به کار آمد نمودن آن کمک می کند. از این رو نورپردازی در چیدمان اتاق کنفرانس اهمیت زیادی دارد. برای نورپردازی اتاق کنفرانس می توان از نور طبیعی و مصنوعی به صورت ترکیبی بهره گرفت. جهت استفاده مناسب از نور طبیعی باید پنجره های اتاق کنفرانس دارای پرده کرکره ای باشد تا بتوان میزان نور را تنظیم نمود. از اصول مهم در نورپردازی اتاق کنفرانس استفاده نورپردازی موضعی است. برای مثال می توان از چراغ های ردیفی استفاده نمود. برای اتاق های کنفرانس بزرگ جهت نورپردازی بهترین راهکار استفاده از لامپ های OLED می باشد. از طرف دیگر بهتر است از سیستم های روشنایی با طیف رنگی روشن بهره گرفته شود.

نقش نورپردازی مناسب برای اتاق کنفرانس

رنگ آمیزی اتاق کنفرانس

از دیگر مراحل چیدمان اتاق کنفرانس می توان به رنگ آمیزی آن اشاره نمود که تاثیر قابل ملاحظه ای در روحیه افراد حاضر در سالن دارد. برای رنگ آمیزی اتاق کنفرانس معمولا از طیف رنگی ملایم  و روشن استفاده می شود که به ایجاد آرامش روانی حضار کمک می کند. رنگ آمیزی اتاق کنفرانس باید با سایر چیدمان و دکوراسیون اتاق هارمونی داشته باشد.

علاوه بر رنگ آمیزی دیوار اتاق کنفرانس می توان از تجهیزات دیگر برای دکوراسیون دیوار و سقف بهره گرفت. از جمله این تجهیزات انواع کاغذ رنگی ساده و سه بعدی می باشد که به زیبایی و جذابیت اتاق کنفرانس می افزاید. همچنین می توان از انواع دیوارکوب بهره گرفت.

0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0