LOADING...

استانداردها و راهکارهای مناسب برای داشتن فضای کاری مناسب در روزهای قرنطینه

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
امتیاز شما :
استانداردها و راهکارهای مناسب برای داشتن فضای کاری مناسب در روزهای قرنطینه
30 فروردین ، 1399
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

ایجاد محیط اداری مناسب در خانه در روزهای قرنطینه

یکی از بحث ها و اخبار داغ این روزها در سراسر جهان، فراگیر شدن ویروس کرونا در کل دنیا می باشد که چند ماهی است همه مردم را به خود درگیر کرده و علاوه بر اینکه سلامت بسیاری از انسان ها را به خطر انداخته است، زندگی عادی و همینطور کسب و کار همه دنیا را به هم ریخته است.
در واقع باید بگوییم به نوعی اقتصاد تمام کشورهای این کره خاکی به دلیل ویروس کرونا (coronavirus) یا COVID19 افت شدیدی داشته است و بسیاری از کسب و کارها یا تعدیل نیرو کرده اند و یا مجبور به انحلال شرکت شده اند. اما برخی از کسب و کارها برای نگه داشتن شرکت، بسیاری از هزینه های خود کم کرده و علاوه بر آن تصمیم گرفته اند تا تمام نیروها به صورت دورکاری به فعالیت های خود ادامه دهند.

حال تیم تحقیقاتی مبلمان اداری آذران فضانما (آفن) با ارائه این گزارش در نظر دارد تا نیروهایی که به صورت دورکاری در حال انجام فعالیت های شرکت هستند را در خصوص فراهم کردن یک فضا اداری مناسب در منزل همراه با استانداردهایی که تمام اجزای اداری باید داشته باشند، راهنمایی کند.

محیط کار خود در منزل را بهینه کنید

قطعا می دانید برای انجام کار در منزل روزهایی وجود دارد که حوصله کار کردن را ندارید. و یا شاید در منزل وسایل و یا مواردی وجود دارد که باعث حواس پرتی شما شده و اجازه کار به شما را نمی دهد. برای برطرف کردن این مسائل به شما پیشنهاد می کنیم که حتما برای انجام کارهایتان یک میز متناسب برای کار در منزل بسازید و یک فضایی را در منزل به عنوان محیط کار در نظر بگیرید که از هر گونه مواردی که باعث حواس پرتی شما می شود به دور باشد. حتی اگر مجبور هستید میزتان را جا به جا کنید تا بر روی تمرکز شما تاثیر مثبت داشته باشد.

بهینه کردن منزل برای دور کاری در روزهای قرنطینه

در ساعاتی که در شرکت کار میکردید، در منزل نیز کار کنید

درست است اکنون در روزهای قرنطینه به صورت دورکاری مشغول به فعالیت هستید، اما برای داشتن راندمان کاری بیشتر، بهتر است در همان ساعاتی که در شرکت شروع به کار می کردید، در منزل هم کار کنید. شرایط شما با کسانیکه به صورت فریلنسری مشغول به فعالیت هستند، متفاوت است و فریلنسرها می توانند در هر ساعتی در روز کار خود را آغاز کنند و هیچ محدودیتی زمانی ندارند. 
پس برای لطمه نخوردن به کارهایتان، حتما توصیه میکنیم در همان ساعاتی همیشگی که مشغول کار در شرکت می شدید، شروع به کار کرده و مطابق با ساعات پایانی شرکت، کار خود را تمام کنید.

در ساعات کاری گوش به زنگ بوده و حتی از قصد با همکاران خود مکالمه داشته باشید

در زمان هایی که در منزل مشغول به کارهای شرکت هستید، بهترین راه برای اینکه از مواردی که باعث حواس پرتی شما می شود دور شوید، داشتن جلسه های غیرحضوری از طریق تماس های تصویری می باشد و علاوه بر آن بهتر است با مشتریان خود ارتباط داشه باشید. سعی کنید با همکاران خود یک گروه ساخته و در آنجا با یکدیگر در خصوص فعالیتتان مکالمه کنید. این کار باعث می شود تا هم بر روی کارتان تمرکز بیشتری داشته باشید و هم یک فضای اداری را در منزل برای خود فراهم کرده اید.

ادامه داشتن ارتباط با همکارها در روزهای قرنطینه

مانند محیط شرکت برای خود وقت استراحت نیز در نظر بگیرید

بهتر است مانند زمان هایی که در شرکت برای استراحت و ناهار خود وقت تعیین کرده اید، در منزل هم ساعت هایی را مشخص کرده و به استراحت بپردازید. فضای خانه باعث می شود تا مدت زمان بیشتری را بر روی صندلی باشید که این مورد اصلا برای سلامتیتان خوب نیست.

استفاده از مبلمان اداری مناسب و استاندارد برای کار در منزل

بعد از معرفی نکاتی که برای فراهم کردن یک محیط کاری در منزل و برای انجام دورکاری در روزهای قزنطینه بیان کردیم، حال نوبت به معرفی ویژگی های مهمترین نکته یعنی استفاده از میز و صندلی استاندارد می رسد. بعد از فراهم کردن محیطی مناسب برای کار در منزل، مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که از میز و صندلی استفاده کنید که استانداردهای مورد نظر در آن رعایت شده باشد.

استفاده از مبلمان اداری مناسب در منزل در روزهای قرنطینه

بسیاری از ما به هنگام استفاده از میز یا صندلی، در گردن، شانه و دست تجربه درد را داشته ایم و آن هم به چند دلیل است:

 • میز یا صندلی ای که خریداری کردیم استاندارد نیست.
 • وضعیت نشستن بر روی صندلی و پشت میز اداری درست نمی باشد.
 • میز یا صندلی در ارتفاع مناسب نمی باشد.

مشخصات میز و صندلی استاندارد شامل موارد زیر می باشد:

 • بهترین ارتفاع میز نصف قد فرد می باشد.
 • با توجه به کاربری که دارید باید میز مورد نظر خود را انتخاب کنید و در حالت معمول باید حداقل یک سوم قد شخص ارتفاع داشته باشد.
 • کفی صندلی باید 10-15 درجه رو به جلو شیب داشته باشد. این میزان شیب باید برای سطح میز نیز رعایت شود.
 • انحنای پشتی صندلی باید به گونه ای باشد که در زمان تکیه دادن فرد گودی کمر او را بپوشاند. (در صورت نداشتن انحنا مناسب ترین راه برای پر کردن گودی کمر استفاده از بالشک می باشد)
 • کفی و پشتی صندلی از کفی مناسب برخوردار باشد تا کمتر فرد دچار تعرق شود.
 • برای افرادی که شرایط کاری آنها فقط نوشتنی می باشد پشتی صندلی باید کمی رو به جلو با زاویه 80 درجه می باشد. اما برای کسانیکه با کامپیوتر فعالیت دارند بهتر است پشتی صندلی با زاویه 110 درجه به سمت عقب خمیدگی داشته باشد.
 • ارتفاع صندلی ها باید به گونه ای باشد که کف پاها به طور کامل بر روی سطح زمین قرار گرفته و زاویه 90 درجه تشکیل دهد.
 • بهتر است از صندلی هایی که تکیه گاه های آنها متحرک است، استفاده نکنید، زیرا به ستون فقرات فشار زیادی را وارد می کند.
 • استفاده از صندلی هایی که بدون پوشش ابری می باشد، توصیه نمی شود.
 • ارتفاع میز را به گونه ای انتخاب کنید که زانوها از سطح زیرین میز فاصله داشته و فضایی برای جابه جایی وجود داشته باشد. علاوه بر آن باید ارتفاع میز را به گونه ای انتخاب کنید که وقتی بازوها عمود بر سطح میز قرار دارند، آرنج ها نیز در محدوده سطح رویی میز قرار گیرند.
 • مطلب دیگری که در خصوص ارتفاع میز و همینطور صندلی باید در نظر بگیرید این است که ارتفاع هر یک از میز اداری و صندلی اداری خود را به گونه ای انتخاب کنید که در زمان مطالعه سر و گردن بیشتر از 20 درجه به سمت پایین خم نشود.
 • به هنگام خرید صندلی های اداری، صندلی را انتخاب کنید که قابل تنظیم باشد. به دلیل اینکه زمان زیادی را می خواهید بر روی صندلی بگذارنید، صندلی های قابل تنظیم مناسب ترین انتخاب می باشند.

استاندارد میز و صندلی کار و استاندارد نشستن افراد

با مزایا و معایب کار در خانه بیشتر آشنا شوید

کار در خانه خصوصا در این روزهای قرنطینه از مزایا و معایب خود برخوردار است که در ادامه به هر یک از مزایا و معایب کار در خانه اشاره خواهیم کرد:

مزایای کار در منزل

 • عدم پرداخت هزینه: از مزایای کار در منزل نداشتن هزینه های جاری می باشد که منظور از هزینه های جاری تامین انرژی و هزینه های ماهیانه و غیره می باشد. 
 • بازدهی بالا: به دلیل اینکه استرس بیرون از منزل را ندارید، پس در نتیجه بازدهی کار در منزل به مراتب بالاتر می باشد
 • احساس آرامش: دفتر کاری که در منزل برای خود درست کرده اید حس آرامش به شما می دهد و آن هم به این دلیل است که محیط اداری خود را مطابق با سلیقه خود دست کرده اید و زمان در دست خودتان می باشد.

معایب کار در منزل

 • در حین کار در منزل دچار بی نظمی خواهید شد.
 • گاهی تنبل شده و میلی به انجام کارها ندارید.
 • گستره ارتباطاتتان در منزل کمتر می شود.

سخن پایانی

شرکت مبلمان اداری آذران فضانما (آفن) با تولید انواع مبلمان اداری با رعایت اصول ارگونومی، سلامتی را همراه با کارایی بالا برای تمام افراد کارمند به همراه آورده است.   

امتیاز کاربران برای این پست
ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید