ClickCease

آشنایی با انواع سیستم آکوستیک در محیط اداری

آشنایی با انواع سیستم آکوستیک در محیط اداری
16 اردیبهشت ، 1399
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

انواع سیستم آکوسیتک

علیرغم محبوبیت فضاهای باز و طرح بندی انعطاف پذیر، هنوز هم دلیل قانع کننده ای وجود دارد که فضاهای خصوصی را در معرض همگان قرار ندهیم. اگر باید بخشی از طرح خود را محصور کنید، می توانید با دیوار های جدا کننده قدیمی و یا پارتیشن های اداری این فضا را ایجاد نمایید . اما بجای فضاهای باز بیش تر از تنظیمات نیمه محصور بکار بگیرید تا کارکنان شما با کمترین میزان حواس پرتی مواجه شوند.

انواع سیستم آکوستیک

همچنین صدا مساله‌ای بسیار مهم در محیط‌های کاری است. این عامل با توجه به اولویت‌های فردی و نیز نوع کاری که انجام می‌شود، به طرز جالبی می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد یا مانع آن باشد. کلید کار این است که امکان دسترسی افراد را به فضاهای مجزا با تفکیک‌سازی آکوستیک در مواقع لزوم ایجاد کنیم.
برخلاف تصور عامه، اختلالاتی که صدا در حین انجام وظایف ساده و معمولی ایجاد می‌کند، می‌توانند محرکی برای ادامه کار ما باشند، اما اختلالات صوتی در حین انجام کارهای پیچیده اثرات منفی خواهد داشت و انگیزه ادامه کار را کاهش می‌دهد.

سیستم آکوستیک نمودن فضا بر دو اصل استوار است:

  •  جذب صداهای ناخواسته در فضای داخلی
  •  جلوگیری از انتقال صدا از بیرون به درون ساختمان

که مبنای گفتگوی امروز متخصصان آذران فضا نما جذب و کاهش آلودگی های صوتی ناخواسته در فضای اداری و داخلی شما می باشد.

مشخص است که هر کس در زندگی روزمره خود، همواره با صدا و آوا سر و کار دارد. اما انسان همواره نیازمند شنیدن صداهای خوشایند و مطلوب می باشد. البته برعکس گوش دادن به صداهای آزاردهنده و ناخوشایند، موجبات صدمه روحی و روانی او را می سازد. گاه صدایی در یک محیط اداری در حالیکه برای برخی از افراد مهم است، برای دیگران غیرضروری و نامناسب به نظر می رسد.

این اصوات ناخوشایند می تواند بر فعالیت های روزانه اثر گذاشته و امکان فعالیت مثبت را از اشخاص سلب کند. یا ممکن است که صحبت کردن و ایجاد روابط اجتماعی افراد دیگر را به چالش بکشاند. همچنین می تواند اختلالاتی در سیستم تمرکز حواس و فکر افراد در محیط اداری را ایجاد نماید. اما استفاده از پارتیشن آکوستیک بر راندمان کارمندان تاثیر بسزایی دارد.

در اینجا جهت عدم تداخل، علم و دانش اکوستیک مطرح می شود که شامل هر چیزی مانند پارتیشن های اداری است که بر روی کاهش صوت تأثیر می گذارد.

اصول سیستم آکوستیک

پارتیشن اداری به عنوان عایق و کاهش دهنده اصوات

در فضاهای اداری اکوستیک، همچنین می توان از پارتیشن های اکوستیک شیشه ای تک جداره و در موارد با اهمیت بالاتر پارتیشن های شیشه ای دو جداره استفاده نمود. شایان ذکر است که جابجایی آنها نسبت به جداکننده دیگر مناسب تر می باشد. ضمناً پارتیشن شیشه ای، میتواند با عبور دادن نور و روشنایی در مقابل اصوات مناسب تر باشد. البته بخاطر شفافیت، زیبایی خاص و درخشندگی شیشه و البته طراحی متنوع پارتیشن اکوستیک شیشه ای، امروزه این نوع جداکننده هم دارای محبوبیت بسیاری است.

انتخاب پارتیشن اداری مناسب به نسبت میزان آلودگی صوتی، نوع عایق‌ بندی و متریال استفاده شده متفاوت است. درواقع انواع سازه‌های عایق صدا و پارتیشن دوجداره و حتی انواع متریالی که می‌توانند صدا را کاهش دهند، در رسیدن به یک محیط ساکت و دنج به شما کمک می‌کند.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj