ClickCease

نحوه ضدعفونی کردن محیط کاری و مبلمان اداری علیه ویروس کرونا

نحوه ضدعفونی کردن محیط کاری و مبلمان اداری علیه ویروس کرونا
16 اردیبهشت ، 1399
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
1 کامنت

چگونه محیط اداری و مبلمان اداری را بر علیه ویروس کرونا ضدعفونی کنیم؟

این روزها دغدغه افراد پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است. ویروس کرونا اواخر سال ۲۰۱۹میلادی در چین شیوع پیدا کرد و به سرعت بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران را درگیر کرد. این ویروس با علائم سرماخوردگی ظاهر می‌شود و طی مدت کوتاهی به ریه‌ها حمله می‌کند و باعث بروز مشکلات تنفسی می شود. از آنجا که ویروس می‌تواند حداقل ۲ تا ۳ روز بر روی سطوح مختلف مانند سطوح فلزی، چوبی، پلاستیکی و ... زنده می ماند، رعایت نکات بهداشتی و پاکسازی سطوح مبلمان اداری در برابر کرونا امری ضروری است.

در این مقاله متخصصان آذران فضا نما (آفن) می خواهند نحوه ضدعفونی کردن محیط کار و انواع سطوح مبلمان اداری را به شما ارايه دهند.

نحوه ضدعفونی کردن محیط اداری علیه ویروس کرونا

ویروس کرونا (COVID-19) به دلیل وجود همین لایه چربی، وزن نسبتا سنگینی نسبت به ویروس های دیگر داشته و بنابراین به جای معلق بودن در هوا، بر روی زمین و سطوح مختلف می‌نشیند. میزان ماندگاری ویروس بر روی سطوح مختلف، متفاوت است ولی به طور کلی بیشترین مدت زمان باقی ماندن ویروس کرونا بر روی سطوح صاف و یکنواخت به ویژه میز اداری و صندلی های کارکنان و اما کمترین مدت زمان ماندگاری ویروس بر روی سطوح متخلخل مانند پارچه است.

آخرین مطالب تکمیلی آفن را در این بخش دنبال نمایید

دستورالعمل های موثر برای مقابله با ویروس کرونا در محیط های اداری

بهترین چیدمان مبلمان اداری در فضای کار با رعایت فاصله گذاری اجتماعی

تمیز نمودن سطوح سخت و غیر متخلخل

برای تهیه محلول های ضدعفونی کننده می‌توان به سادگی محلول وایتکس تجاری را با مقدار مشخصی آب رقیق کرده و برای ضدعفونی کردن سطوح و اشیا از آن استفاده نمود. توجه داشته باشید که از این محلول های ساختگی باید فقط برای ضدعفونی کردن سطوح سخت و غیر متخلخل استفاده کرد. یعنی سطوحی مثل روی مبلمان چرمی و میزهایی که از جنس پوب در آن استفاد هنشده باشد؛ بنابراین نباید پارچه و سطوح روی صندلی های اداری را با آنها ضدعفونی کرد. همچنین محلول های تهیه شده هر یک به مدت زمان معین (معمولا 10 دقیقه) برای اعمال اثر ویروس کشی خود نیاز دارند. برای این منظور:

  • می‌توان از نسبت 1 به 9 (وایتکس و آب؛ مثلا یک فنجان وایتکس را در 9 فنجان آب حل کنیم) محلول ساختگی به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده کرد. و یا
  • 5 قاشق غذاخوری را در یک ظرف با گنجایش 3.75 لیتری آب یا
  • و یا 4 قاشق غذاخوری را در یک ظرف آب با گنجایش 1 لیتر حل کنیم.

سطوح چوبی و میزهای اداری

میز کار شما در محیط اداری اگر از جنس چوبی باشد، و طبق معمول هر روزه میز اداری شما از وسایلی ست که از آنها استفاده زیادی می ‌شود. مقداری محلول الکل با درصد کم را روی میز کار اسپری کنید و با یک دستمال تمیز فقط به صورت رفت، میز را تمیز کنید. با توجه به محدودیت در محیط کار برای تمیز و ضدعفونی کردن میز اداری می ‌توانید از دستمال یکبار مصرف حوله ‌ای استفاده کنید.

نحوه ضدعفونی کردن انواع مبلمان اداری در برابر ویروس کرونا

مبلمان اداری و رویه های پارچه ای صندلی ها

گاهی ممکن است برخی از شوینده‌ها برای جنس مبلی که دارید مناسب نباشد و اگر به اشتباه چنین شوینده‌ای را برای شستشوی مبلمان اداری خود استفاده کنید، آسیب طولانی مدت به آن خواهید زد. همچنین برای تمیز نگاه داشتن مبلمان اداری پارچه ای خود می‌توانید از مشاوران متخصص کمک بگیرید، شرکت های تولید کننده معمولاً به آن‌ها شامپوهای مخصوص مبل را معرفی و ارائه می‌کنند.

اما اگر چنین محصولی در دست نبود شستن مبلمان اداری با بخارشو احتمالا بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای در محیط کار است. چرا که به کمک این دستگاه ترکیبات چرب و روغنی و کثیفی ها که بستر ویروس هستند و به جا مانده اند از روی سطح پارچه ای مبلمان اداری به راحتی از بین می‌رود. اگر هر یک از این موارد در دسترس نبود باید با محلول رقیقی از شامپوها و آب سطوح پارچه ای صندلی اداری را تمیز نموده و آنها را در مقابل نور آفتاب قرار دهید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj