ClickCease

دستورالعمل های موثر برای مقابله با ویروس کرونا در محیط های اداری

دستورالعمل های موثر برای مقابله با ویروس کرونا در محیط های اداری
16 اردیبهشت ، 1399
مبلمان اداری آفن
اخبار مبلمان اداری
0 کامنت

تمام افرادی که به کارهای مختلف مشغول هستند می‌دانند که اگر در محیط کار خودشان آرامش داشته باشند عملکرد کار آنها بسیار بهتر خواهد شد و دنبال راهی هستند که بتوانند این آرامش را به وجود ‌آورند و حفظ کنند. برخی از این افراد سوال می پرسند که برای برقراری این آرامش در محیط کار خود بهتر است چه کارهایی انجام دهند؟

به خصوص در دوران پیشگیری ها و نوسان های مدام بیماری در محیط شهر و جامعه مان باید راهکاری مشخص و آرامش بخش داشته باشیم.

محل کار شما مکانی است که ساعت‌های زیادی را در آن می‌گذرانید و احتمالا با افراد زیادی نیز سروکار دارید. برای اینکه خطر ابتلاء به ویروس کرونا را به حداقل برسانید، به توصیه‌هایی که در ادامه می‌آید توجه کنید و با این توصیه‌ها آرامش بیشتری را در محل کارتان به اجراء گذارید. زیرا همیشه و در هر محیطی عوامل مختلف زیادی در آرامش افراد تاثیر می گذارد که یکی از آنها مراقبت و جلوگیری از وجود ویروس در این روزهاست.

بدین گونه علاوه بر محافظت از خودتان، احتمال انتقال ویروس از محیط کار و بیرون به خانه و همسر و کودکان‌تان را نیز به میزان قابل توجهی کاهش خواهید داد.

روش های مقابله با ویروس کرونا در محیط های اداری

دستورالعمل‌های آماده‌سازی محیط اداری برای کار عبارتند از:

ضدعفونی کردن وسایل و سطوح مختلف را هرگز فراموش نکنید، سطوح (مثل میز مدیریت، میزهای کنفرانس، میز کانتر، صندلی های اداری) و وسایل (مثل تلفن، صفحه کلید) باید مرتباً با مواد ضدعفونی تمیز شوند.

در سازمان خود «دورکاری» را برای آن بخش از کارکنان که نیازی به حضورشان در محیط کاری نیست را تشویق کنید. اگر در منطقه زندگی شما ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، مقامات بهداشتی ممکن است به مردم توصیه کنند از وسایل نقلیه عمومی و اماکن شلوغ دوری کنند. بنابراین دورکاری می‌تواند راهکاری برای ادامه فعالیت سازمان شما و در عین حال حفظ سلامت همکاران ‌تان در محیط اداری باشد.

بهداشت تنفسی مناسب را در محیط اداری رعایت کنید و بقیه را نیز به رعایت این نکات تشویق کنید. در محل کار حتماً ماسک صورت، دستمال کاغذی، و سطل‌های آشغال دردار، به خصوص برای کسانی که آبریزش بینی دارند یا سرفه می‌کنند، داشته باشید.

شستشوی مرتب و کامل دست‌ها را انجام بدهید. هر دفعه بعد از رفتن به اتاق های دیگر و لمس مبلمان اداری یا میز اداریتان یا میز کانتر و این قبیل تماس ها و حتی بقیه را نیز به این کار در محیط اداری تشویق کنید. در فضای کار خود ظرف‌های مخصوص ژل ضدعفونی دست‌ها را در جاهای مختلف و حتی روی میط منشی و میز کانتر ه قرار دهید تا مراجعه کنندگان به راحتی و در آرامش موارد بهداشتی اولیه را رعایت کنند و مواد ضدعفونی کننده در دسترس همگان بگذارید و اجازه بدهید ارباب رجوع، پیمانکاران و مشتریان از آب و صابون برای شستشوی دستهای‌شان استفاده کنند و درگردهمایی هایتان در اتاق مدیریت یا در پشت میزهای کنفرانس از دست دادن ها خودداری نمایید.

شما به غیر از مواقعی که پشت میز اداری خود نشسته اید با وسایل دیگری به طور روتین و مرتب سر و کار دارید سطوحی که تماس زیادی دارند مثل سطح پارتیشن های اداری بین میزها و اتاق ها ،دستگیره درها، کیبورد و موس، میزهای دیگر و ایستگاه های کاری و آسانسور و غیره، پس در صورت امکان آن سطوح پاکیزه و ضدعفونی گردند وگرنه دستهایتان را مداوم تمیز کنید.

آماده سازی محیط کار برای پیشگیری از کرونا

به هر حال راحتی و آسایش بیشتر در محیط کار با مبلمان اداری پاکیزه و ضدعفونی خیالی آرام را برایتان به ارمغان می آورد. مشاوران آذران فضا نما (AFN) برای نکات بیشتر هم همراه و همقدم شما می باشند.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj