LOADING...

تفاوت پارتیشن اداری تک جداره و دوجداره

تفاوت پارتیشن اداری تک جداره و دوجداره
26 آذر ، 1396
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

بررسی تفاوت پارتیشن اداری تک جداره با پارتیشن اداری دو جداره

همان طور که می دانیم پارتیشن اداری برای جداسازی موقت و پارتیشن بندی در فضاهای اداری استفاده می شوند. در محیط های اداری، قسمت هایی که فعالیت مشخصی در آن انجام می گیرد، با نصب پارتیشن از یکدیگر جدا می شوند. پارتیشن ها در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند که در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی پارتیشن ها و مزایا و تفاوت های آن ها آشنا نماییم.

آشنایی با پارتیشن دو جداره و تک جداره آشنایی با پارتیشن دو جداره و تک جداره

پارتیشن تک جداره

پارتیشن‌ های تک جداره دارای ستون‌ های متعددی هستند که قرار گرفتن آن ‌ها بر روی زمین را راحت می‌کند. به طوری که پارتیشن بدون لغزندگی، حالت ایستاده دارد. این نوع پارتیشن به صورت قاب‌های یک تکه هستند در این نوع پارتیشن نیز حذف خطوط زاید در طراحی پروفیل، باعث زیبایی بیشتر این محصول شده است. پارتیشن تک جداره از پروفیل ‌های 4*4 تهیه می ‌شود که در آن، یک لایه تمام آلومینیوم با روکش آنادایز شده استفاده می‌شود. این کار باعث افزایش استحکام پارتیشن می‌ شود.

انواع پارتیشن تک جداره

1- پارتيشن تک جداره شش ميل
به ديوار جدا كننده با كلاف آلومينيوم هشت پری و پركننده ام دی اف شش ميل دو رو با شيشه 4 ميل ساده و يا شيشه برفی پارتيشن تك جداره شش ميل مي گويند. پارتيشن تک جداره شش ميل با قابليت باز ونصب و جابجايی و تغيير شكل پارتيشن طراحی و توليد شده است.
2-پارتیشن های تک جداره از MDF 16 میلیمتری
برای ساخت پارتیشن های تک جداره از MDF 16 میلیمتری استفاده می شود و البته در هر ارتفاعی قابل پیاده سازی می باشد که برای درب ارتفاع اگر بیشتر از 200 سانتی متر باشد مناسب تر است.

مزایای استفاده از پارتیشن تک جداره

از مزایای پارتیشن تک جداره نسبت به دوجداره ارزان بودن آن و همینطور سبک بودن آن به همراه خاصیت جابه جایی راحت و آسان آن می باشد. در پارتیشن های تک جداره امکان استفاده از قفل و یراق آلات برروی درب وجود دارد.

پارتیشن اداری دو جداره

در پارتیشن‌ های دوجداره قابلیت ساخت قاب ‌های یک ‌تکه و بزرگ وجود دارد. در این نوع پارتیشن از ستون استفاده زیادی نمی ‌شود؛ زیرا بدنه پارتیشن به ‌اندازه کافی مقاومت و استحکام دارد و می‌ تواند بدون نیاز به ستون بر روی زمین قرار بگیرد. زیبایی پارتیشن‌ های دوجداره علت ‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ ها حذف خطوط زائد در طراحی پروفیل می ‌باشد. مطمئناً برای مشتریان یکی از معیارهای انتخاب، زیبایی پارتیشن می ‌باشد. این نوع پارتیشن محدودیت رنگ ندارد و مشتریان می ‌توانند هر رنگی را که بخواهند سفارش دهند. برای ساخت پارتیشن‌ های دو جداره از پروفیل‌ های 10*10 استفاده می ‌شود. همچنین برای افزایش استحکام آن ‌ها، یک‌ لایه تمام آلومینیوم با روکش آنادایز شده یک تکه، درون پارتیشن قرار می‌ گیرد. عمده تفاوت بین دو مدل پارتیشن تک جداره و دو جداره در هزینه و زیبایی می باشد و هیچگونه تفاوتی در استحکام و متریال ندارند.

ویژگی های پارتیشن دو جداره 

پارتیشن ‌های دو جداره دارای مقاومت بالا و خود ایستا هستند.
می ‌توان این نوع پارتیشن را برای پرده کرکره ما بین شیشه ‌ها استفاده کرد.
از پارتیشن ‌های دو جداره برای پر کننده نقاطی همچون MDF، شیشه و پلکسی و... استفاده می ‌شود.
این نوع پارتیشن به راحتی و با سرعت بالا نصب می ‌شود.
یکی از مزایای پارتیشن ‌های دو جداره، قابلیت عبور کابل ‌های شبکه و سیستم در تمام قسمت ‌های پارتیشن می ‌باشد.
زمان استفاده از پارتیشن‌ های دوجداره، می ‌توان آن ‌ها را مطابق با معماری فضا مونتاژ و دمونتاژ کرد. این کار به تخصص نیاز ندارد.
برای مشاوره رایگان در انتخاب جنس و نوع پارتیشن های اداری می توانید با راه های ارتباطی کارشناسان ما که در تماس باما سایت قرار دارد ارتباط برقرار کنید.

بررسی انواع پارتیشن و تفاوت های آن ها بررسی انواع پارتیشن و تفاوت های آن ها

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیتشر از صفحات زیر بازدید نمایید:

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید