ClickCease

مزایای استفاده از میز گروهی

مزایای استفاده از میز گروهی
05 مرداد ، 1399
مبلمان اداری آفن
اخبار مبلمان اداری
1 کامنت

ویژگی ها و مزایای استفاده از میز گروهی

به زبان ساده میز کار گروهی به یک میز اداری گفته می‌شود؛ که همزمان می‌تواند فضای کار برای چند نفر را فراهم کند. میز کار گروهی برای مشاغل مدرن که این روزها اغلب با رایانه سروکار دارند؛ بسیار جذاب و مفید است.
از سویی میز کار گروهی را می‌توان محصول و فرآورده شیوه جدید طراحی دکوراسیون اداری دانست. در واقع میز کار گروهی پاسخی ست به نیازی مدرن که به دلیل طراحی دفاتر اداری به صورت دفاتر باز (Open office) ایجاد شده است. در ادامه با کارشناسان آفن درباره ی مزایا و معایب این نوع میز اداری آشنا می‌شوید.

مزیت های استفاده از میز گروهیمزیت های استفاده از میز گروهی

یک دفتر کار باز یک محیط کار با برنامه است که در آن هیچ اتاق اداری محصور برای کارمندان وجود ندارد. معمولاً کارمندان در یک فضای باز و مدرن در کنار یکدیگر بر روی میزهای بزرگ کاری که همان میز کار گروهی است به فعالیت مشغول هستند. در واقع هر میز گروهی و یا تعداد مشخصی از آن، تشکیل دهنده ایستگاه کاری هستند. میز کار گروهی برای کاهش هزینه نیز در طراحی دکوراسیون داخلی بوجود آمد اما به یکباره دریچه‌های متعددی از مزایای این نوع چیدمان کشف شد. مهم ترین ویژگی میزگروهی نسبت به میزهای فردی این است که این نوع از میزها در کنار پارتیشن اداری یا حتی بدون پارتیشن، راه حلی برای استفاده بهتر از فضا هستند.

میز کار گروهی

ویژگی های استفاده از میز گروهی

وقتی بحث از جنبه های مالی می شود، بدون تردید مزایای میز کار گروهی و بطور کلی دفتر کار باز در مقایسه با یک دفتر کلاسیک و قدیمی تر بسیار ارزان تر و عملی است. با یک نقشه باز می توانید تعداد بیشتری از افراد را به ازای هر مترمربع قرار دهید. لازم نیست مبلمان زیادی هم بخرید. با قرار دادن میزکار گروهی در برابر یکدیگر، می توانید فضای زیادی را برای قرار دادن همه افراد در شرکت ایجاد کنید. همچنین درک این که همه چه کاری انجام می دهند دشوار است. یکی از مزایای میز کار گروهی موجب نظارت همگانی می‌شود که این نکته بسیار در راندمان و بهره‌وری موثر است.

از مزیت های میز کار گروهی امکان تعامل گروه‌های کاری مرتبط با یکدیگر و افزایش سرعت انجام کارهای گروهی است. در واقع میزهای کار گروهی باعث می‌شود از تعداد جلسات کمتر شوند و مسائل و ابهامات درون سازمانی، در لحظه ایجاد و با همفکری کارکنان فعال روی یک میز کار گروهی، مرتفع شود.

مزیت دیگر میز کار گروهی را باید امکان کنترل بیشتر روی فضا دانست. این میزها اجازه می‌دهند تا در یک دفتر اداری باز، مدیران و سرپرستان بتوانند بسیار راحت با کارکنان خود در ارتباط باشند و محیط کار را دوستانه تر کنند.
در نهایت آخرین مزیت مهم میز کار گروهی، ساده شدن بهره بردن همه افراد از امکانات اشتراکی از جمله پرینتر، اسکنر، فکس و… است.

برخی معایب نیز نیاز به بررسی و کنترل و بهبود دارند:

سر و صدا

صدا و اغتشاش کلامی در دفاتر باز می تواند مانع از کارآمدی کارکنان شود. اگر کارمندانی دارید که کارهایی را انجام می دهند که نیاز به تمرکز و فضای آرام دارند، سر و صدای میز کار گروهی می تواند یک مانع بزرگ برای بهره وری آن ها باشد.

درگیری

هنگامی که گروهی از افراد با شخصیت ها و عقاید مختلف، در یک اتاق مانند زندان جمع می‌شوند تا روزانه ۸ ساعت یا بیشتر کار کنند، احتمال سوء تفاهم و درگیری زیاد است. در صورت عدم مدیریت، می تواند به بهره وری آسیب برساند و همچنین باعث افزایش سطح استرس در بین کارمندان شود. همچنین کار کردن با افراد پشت میزهای کار گروهی نیازمند فرهنگ سازمانی بالا و مدیریت متمرکز هستند.

در حالی که برخی از کارمندان در دفاتر باز رشد می کنند باید در نظر داشت برخی می توانند در یک فضای بسته بهتر کار کنند. ما عقیده داریم بهترین راه حل ایجاد دفاتر است که دارای فضاهای باز و بسته باشد. اما بطور کلی مزایای میز کار گروهی با توجه به موضوعات بالا نسبت به دفاتر بسته بیشتر است.

ویژگی ها، مزایا و معایب میز گروهیویژگی ها، مزایا و معایب میز گروهی

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از مقالات زیر بازدید نمایید:

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj