ClickCease

مناسب ترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری

مناسب ترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری
05 مرداد ، 1399
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
1 کامنت

رنگ مناسب برای دکوراسیون و مبلمان اداری

مبلمان اداری به تمام تجهیزات و عناصری گفته می‌شود که در یک فضای اداری با هدف آسان نمودن انجام امور یک فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عمل مبلمان اداری شامل چندین عنصر اصلی از جمله، انواع میز و صندلی و انواع پارتیشن‌ ها است. مبلمان زیبا به دفتر کار شما شکل و ساختار می‌دهد. اما نقش مبلمان اداری مساله ای فراتر از ابزاری برای انجام امور اداری است. یک مبلمان اداری مناسب می‌تواند در بهبود روابط کارکنان، کارایی و بهره‌ وری و حتی سلامت جسمی و روحی آن ها بسیار موثر باشد. در نتیجه انتخاب مبلمان اداری مدرن و چینش آن ها، نوعی علم و هنر است. پس اگر می‌خواهید بهترین مبلمان را برای شرکت خود برگزینید، باید متخصصان آفن اطلاعات کاملی در زمینه ترکیب رنگ دکوراسیون و مبلمان اداری به شما ارائه دهند.

تاثیر رنگ در فضای اداریتاثیر رنگ در فضای اداری 

مبلمان اداری در فضای کوچک

بدون هیچ شکی یکی از مهم ترین المان های زیبایی و تناسب دکوراسیون، طرح و رنگ است. در اتاق های کوچک، بدلیل کمبود فضا در استفاده از ترکیب رنگ ها، استفاده از طرح های شلوغ باعث نامرتب دیده شده خانه شما خواهد شد. بنابراین مبل هایی با طرح های شلوغ و مملو از رنگ، مانند طرح های گل دار درشت، مبل مناسب فضاهای کوچک نیستند.

همچنین، در استفاده از رنگ ها باید دقت داشته باشید که رنگ های تیره یک دست، فضا را از آنچه که هست نیز، کوچکتر نشان می دهد. پس مبلمان با زمینه ها یک دست سیاه، قهوه ای پررنگ، نوک مدادی و سایر رنگ های تیره یک دست، نمی تواند مبل مناسب خانه های کوچک باشد.

یک فضای کوچک و تاریک، چند برابر کوچکتر به نظر می‌آید. باید که در مرحله اول فضاهای کوچک اداری خود را روشن‌تر کنید تا فضای اتاق بزرگتر نشان داده شود. اگر پنجره‌های بزرگ دارید نیز می‌توان گفت خوش شانس هستید .در غیر این صورت، با روشن کردن رنگ اتاق و مبلمان اداری، یا نورپردازی در اتاق می‌ توانید کاری کنید تا احساس مورد نظر به وجود آید.

مناسب ترین مبلمان برای فضاهای کوچکمناسب ترین مبلمان برای فضاهای کوچک و بهترین ترکیب رنگ مبل

مبلمان اداری در فضاهای بزرگتر

در انتخاب رنگ مبلمان اداری به نکات زیادی باید توجه کنید و علاوه بر این رنگ مبلمان اداری را باید با توجه به سایر رنگ های استفاده شده در فضا انتخاب کنید تا رنگ مبلمان اداری تان شیک و برجسته تر به نظر برسند.

اگر در فضای سالن های بزرگ نور به اندازه کافی وجود دارد می توانید مبلمان اداری با رنگ روشن و یا رنگ تیره برای فضای خود را انتخاب کنید و اگر فضای سالن اداری شما تاریک و کم نورتر است بهتر است از مبلمان اداری با رنگ روشن استفاده نمایید. برای فضاهای کم نور مبلمان اداری با رنگ هایی نظیر سفید و شیری مناسب هستند زیرا این رنگ ها نور را بسیار منعکس می کنند و موجب می شوند فضای سالن یا اتاق اداری روشن تر به نظر برسد.

رنگ مبلمان اداری را با سایر وسایل موجود در دکوراسیون شرکت یا محل کارتان ست کنید. ست کردن رنگ مبلمان اداری با کفپوش و رنگ غالب استفاده شده در دکوراسیون داخلی ادارات یکی از پرکاربردترین روش ها برای انتخاب رنگ مبلمان محسوب می شود. به یاد داشته باشید برای ست کردن رنگ مبلمان با رنگ های استفاده شده در سالن های بزرگتر نیازی نیست رنگ مبلمان اداری با رنگ سایر وسایل یکسان باشد بلکه شما می توانید از سایه های مختلف رنگی در کنار یکدیگر هم استفاده کنید.

مبلمان اداری با رنگ های خنثی

استفاده از مبلمان اداری با رنگ های طیف خاکستری، انتخابی با جسارت کمتر برای داشتن مبلمانی با بیشترین میزان هماهنگی با رنگ های مختلف دکوراسیون فضای کاری شما است. مبلمان خاکستری رنگبندی ایستا و به دور از هر هیاهوی رنگی می دهد. بیشترین جذابیت به کارگیری این رنگ در مبلمان اداری و انتخاب مبلمان اداری خاکستری رنگ، تنوع بالای ترکیب هایی از رنگ های مختلف است که می توان در کنار آن ها استفاده کرد. این رنگ ها می توانند در دیوار و کفپوش، اکسسوری های جانبی اتاق و حتی در مورد کوسن های مورد استفاده قرار گیرند.

مبلمان اداری مشکی

رنگ مشکی دارای حالتی سنگین و در عین حال نمای شیکی می سازد. رنگ خاص سیاه می تواند به خوبی به عمق دهی بصری فضای اداری شما کمک کند و نمایی منحصر به فرد به فضای کار شما ببخشد. در صورت انتخاب این رنگ برای مبلمان اداریتان، بهتر است تم کلی دکوراسیون داخلی و رنگ سایر وسایل موجود در اتاق مثل پرده ها، دیوارپوش ها و موارد دیگر دارای رنگ هایی روشن باشند تا بتوانند با توجه به میزان تاثیر گذاری بالای این رنگ، تعادل و بالانس رنگی فضا را به حد متعادل برسانند.

استفاده از مبلمان اداری با رنگبندی مناسباستفاده از مبلمان اداری با رنگبندی مناسب

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از صفحات زیر بازدید نمایید:

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj