ClickCease

چند راه کلیدی برای افزایش خلاقیت در محیط کار

چند راه کلیدی برای افزایش خلاقیت در محیط کار
15 مهر ، 1399
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

چند راه کلیدی برای افزایش بهره وری و خلاقیت در محیط کار

افزایش خلاقیت در محیط کار توسط چند راه کلیدی امکان پذیر بوده که طبیعتاً تمامی مدیران سازمان ها و اداره ها به دنبال استفاده از این راه ها می باشند. به طور کلی باید بدانید محیط کار و به خصوص استفاده از مبلمان اداری مناسب تاثیر زیادی بر روی روحیه و کارایی افراد دارد به طوری که حتی گاهی اوقات این موارد می تواند موجب بروز خلاقیت در کارمندان شود. برای افزایش خلاقیت در محیط کار راهکارهای بسیاری وجود دارد. در این راستا مبلمان اداری می تواند در افزایش خلاقیت در محیط کار نیز موثر باشد. 

راهکارهایی برای افزایش  راهکارهایی برای افزایش خلاقیت و نوآوری در محیط کاری

توجه به فضای دفتر کار

جالب است بدانید در اطراف ما مواردی وجود داشته که عدم دقت کافی به آن می ‌تواند تاثیر منفی بر روند فعالیت و کسب و کارمان بگذارد که از این رو باید دقت کافی به آن نمود. در این بین می ‌توان گفت یکی از مهمترین این موارد که در گذشته گرفته می شده، دکوراسیون فضای اداری و دفتر کار است. به طوری که شما به عنوان یک مدیر همواره باید سعی کنید با استفاده از مبلمان اداری خلاق و البته راحت، به افزایش خلاقیت در محیط کار کمک نمایید. همچنین موارد دیگری نیز وجود داشته که در کنار استفاده از مبلمان اداری مناسب باید به آن دقت شود تا خلاقیت کارمندان بالا برود. مثلاً برای این امر لازم است از ایده های کارمندان تان استقبال کنید زیرا همواره مشکلات با یک روش حل نشده و ارائه روش های مختلف برای حل مشکلات یک دارایی مفید برای شما به حساب خواهد آمد. در محیط کاری همواره باید حس همکاری را تشویق نموده تا کارکنان خلاق تر شوند. سعی کنید در ساعات کاری انعطاف پذیر باشید زیرا در این صورت کارمندان شما انگیزه بیشتری پیدا کرده و روز خود را با بیشترین کارایی آغاز می ‌کنند.

افزایش خلاقیت در محیط کار با استفاده از مبلمان اداری خاص

اگرچه تمامی آنچه بیان شد برای افزایش خلاقیت در محیط کار بسیار مناسب می باشد اما به طور کلی باید بدانید طراحی دکوراسیون اداری امروزه امری بوده که بر خلاقیت پرسنل بسیار تاثیر داشته و همه افراد از آن آگاهی دارند. در این بین یکی از مهمترین این موارد انتخاب و استفاده از مبلمان اداری خاص میباشد به طوری که ارائه انواع مبلمان اداری در بازار به شما کمک می کند تا به راحتی فضای شرکت و اداره خود را از صورت سنتی خارج نموده و به سمت مدرن پیش ببرید. هنگامی که شما از مبلمان اداری مناسب استفاده کنید علاوه بر این که در وهله اول راحتی کارمندان را محیا خواهید نمود، ظاهر دفتر کاری تان نیز تغییر کرده و دیگر مانند سابق دارای فضای خشک و بی روح نخواهد بود. همانطور که می ‌دانید کارمندان در صورتی که در فضای راحت کار کنند طبیعتا خلاقیت و بهره‌ وری شان دو چندان خواهد شد. در کنار این موضوع باید سعی کنید تا برای هر اتاق استایل خاص خود را حفظ نموده مثلا لازم است اتاق های کنفرانس را با طرح های منحصر به فرد طراحی کنید و طبیعتاً استفاده از رنگ های شلوغ در این فضا ایده خوبی نخواهد بود.

میز اداری مناسب چه تاثیری بر خلاقیت کارمندان دارد؟

از دیگر نکات مهم که در افزایش خلاقیت در محیط کار می‌تواند تاثیرگذار باشد، استفاده از میز اداری مناسب می باشد زیرا کارمندان بیشتر ساعت روز خود را بر پشت میز اداری می گذارنند از این رو باید در انتخاب آن دقت لازم به عمل آید. این میزها علی‌رغم اینکه باید راحتی کارمندان را حفظ کنند، باید دارای فضای مناسب برای گذاشتن وسایل شخصی بوده و طرح و رنگ آن به گونه ای باشد تا چشم را خسته نکند.

چند راهکار مؤثر برای افزایش خلاقیت و نوآوری در کارمندان چند راهکار مؤثر برای افزایش خلاقیت و نوآوری در کارمندان

انتخاب صحیح فرش و کفپوش در محیط کار

همانطور که می دانید استفاده صحیح از فرش و کفپوش در خانه ها اهمیت بسیار زیادی دارد به طوری که افراد در انتخاب آن وسواس زیادی به خرج می دهند. حال جالب است بدانید انتخاب صحیح فرش و کفپوش در محیط کار نیز بسیار مهم بوده و می‌توان گفت یکی از راه های افزایش خلاقیت در محیط کار به شمار می رود. به طوری که در فضاهای اداری بزرگ که از واحد های مختلفی تشکیل شده است، استفاده از فرش می ‌تواند علاوه بر افزایش خلاقیت در محیط کار، این فضا را برای شما  زیباتر و خاص تر کند. همچنین استفاده از کفپوش و فرش برای فضاهای اداری کوچک جذابیت خود را داشته مثلاً اگر شما جلوی درب از یک فرش کوچک استفاده کنید تاثیر شگفت انگیزی ایجاد می کند و به طور کلی می‌تواند در عوض کردن حس و حال و فضا تاثیر چشمگیری داشته باشد.

تاثیر رنگ مبلمان اداری در بهره وری کارمندان

از جمله مهمترین بخش هایی که در دکوراسیون اداری باید به آن توجه شود استفاده از رنگ های مناسب است. به طوری که این رنگ ها می تواند در افزایش خلاقیت در محیط کار تأثیر گذاشته و روحیه و میزان رضایت کارمندان را بالا ببرد. جهت اینکه بتوانید بهترین رنگ ها را برای محیط کار انتخاب کنید، بهتر است ابتدا در خصوص روانشناسی رنگ ها اطلاعاتی به دست آورده و سپس مبلمان اداری را متناسب با رنگ فضا انتخاب نمایید؛ مثلاً دقت داشته باشید که استفاده از رنگ های آرامش بخش در فضایی که کارمندان نیاز به تمرکز بالا دارند بسیار مناسب بوده و موجب می‌شود بهره ‌وری و راندمان کاری افراد بالا برود.

عدم تفکیک حفظا ها راهی موثر برای افزایش خلاقیت در محیط کار

اگرچه تا چند سال گذشته استفاده از فضاهای جدا کننده بسیار رونق داشته است اما امروزه مشاهده می شود فضاهای اداری باز، طرفداران زیادی را به خود جلب نموده و این امر موجب شده است که اکثر فضاها به این شکل در بیاید. به طور کلی می‌توان گفت این امر موجب تعامل و همکاری بیشتر کارمندان شده و در این صورت ارتباط آنها با یکدیگر افزایش پیدا کند. در نهایت حذف دیوار ها می تواند راندمان فضای اداری را بالا برده و به عنوان یکی از راه های کلیدی برای افزایش بهره‌ وری و خلاقیت در محیط کار شناخته شود.

افزایش خلاقیت در محیط کار افزایش خلاقیت در محیط کار

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj