LOADING...

پارتیشن چوبی را بهتر است برای کدام فضاها استفاده کنیم

پارتیشن چوبی را بهتر است برای کدام فضاها استفاده کنیم
14 دی ، 1399
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی

پارتیشن چوبی از بهترین ابزار جداسازی فضا محسوب می شود. از بین فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی می توان به بخش های داخلی آپارتمان از قبیل اتاق ها، فاصله حال و پذیرایی و ... اشاره کرد. استفاده از انواع پارتیشن چوبی در کنار استفاده بهینه از فضای آپارتمان به زیباسازی فضای موجود نیز کمک می کند. مطب پزشکان، رستوران و کافی شاپ نیز در زمره فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی محسوب می شود.

پارتیشن چوبی و مزایای استفاده از آن

استفاده از انواع پارتیشن یکی از بهترین راهکار ها جهت جداسازی یک فضا می باشد. استفاده از انواع پارتیشن یا جدا کننده ها برای فضاهای وسیع و گسترده به استفاده بهینه از فضای موجود منجر می شود. از جمله پر کاربرد ترین پارتیشن ها می توان به پارتیشن های چوبی اشاره کرد که از تنوع در طرح و نوع کاربرد برخوردار هستند. امروزه در دکوراسیون فضاهای مختلف از انواع پارتیشن چوبی جهت استفاده بهینه و زیبا سازی فضا استفاده می شود.

از مزایای استفاده از انواع پارتیشن چوبی جهت جداسازی فضا امکان پیاده سازی ایده های مدرن و خلاقانه می باشد. امکان اجرای طرح های هندسی مختلف مانند دایره، مربع، مثلث و ... به صورت افقی و عمودی از دیگر مزایای اجرای پارتیشن های چوبی محسوب می شود. از طرف دیگر پارتیشن چوبی در کنار کارایی و قابلیت های مختلفی که دارد به زیبا سازی فضا نیز کمک می کند.

فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی کدامند؟

با توجه به مزایای گسترده ی بهره گیری از انواع پارتیشن به ویژه پارتیشن چوبی شاهد استفاده از این جدا کننده استاندارد در فضا های مختلف هستیم. نکته مهم این است که پارتیشن چوبی برای کدام فضا ها مناسب می باشد. با کسب اطلاع در مورد فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی می توان از نمونه های مدرن این تجهیزات در دکوراسیون و چیدمان فضا های گوناگون بهره گرفت.

دکوراسیون آپارتمان

همان طور که می دانید پارتیشن های چوبی سنتی جزء جدا ناپذیر خانه های ایرانی محسوب می شود. از این رو در حال حاضر در اکثر آپارتمان های مسکونی مدرن انواع پارتیشن چوبی جهت جداسازی پخش های داخلی و خارجی آن به کار می رود. برای مثال در دکوراسیون و چیدمان آپارتمان های کوچک می توان از پارتیشن کتابخانه ای جهت جداسازی آشپزخانه از حال و پذیرایی استفاده نمود.

در اکثر آپارتمان های مسکونی اتاق ها دارای فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی هستند. از پارتیشن چوبی می توان برای تبدیل یک اتاق به دو اتاق استفاده نمود. همچنین برای جدا سازی حال از پذیرایی و نیز جدا کردن ورودی از آشپزخانه و پذیرایی به جای صرف هزینه بالا و دیوار چینی می توان از بهترین پارتیشن چوبی بهره برد.

هرآنچه که درباره انواع پارتیشن اداری آفن میبایست بدانید

تاثیر پارتیشن آکوستیک بر راندمان کارمندان

پارتیشن بهتر است در چه قسمت هایی قرار گیرد؟

تفاوت های پارتیشن شیشه ای و دوجداره آلومینیومی

فضای مناسب برای استفاده از پارتیشن چوبیفضای مناسب برای استفاده از پارتیشن چوبی

مراکز اداری فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی

از دیدگاه فعالان در حوزه دکوراسیون ،ادارات و دفاتر کاری جزء فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی محسوب می شود. در دفاتر اداری کارمندان متعددی مشغول فعالیت هستند که نیاز به فضای مناسب برای تمرکز و بهبود عملکرد کاری خود دارند. استفاده از انواع پارتیشن بندی چوبی جهت جدا سازی یک محیط اداری مقرون به صرفه می باشد. با کمک انواع پارتیشن چوبی می توان یک سالن اداری را به دقت بخش بندی کرد و هر بخش را به اتاق کارمندان تبدیل کرد.

امروزه می توان در اکثر مراکز اداری پارتیشن های چوبی را مشاهده نمود که قابلیت جابجایی دارند. از مزایای استفاده از پارتیشن چوبی برای تقسیم بندی بخش های اداری می توان به امکان تغییر چینش پارتیشن ها، ایجاد نظم و ایجاد حریم خصوصی اشاره کرد. پارتیشن های چوبی اداری متشکل از سبک های مدرن، کلاسیک، مینیمال، صنعتی، روستیک و ... می باشد که در کنار مزایای گوناگون به زیباسازی محیط اداری کمک می کند.

پارتیشن بندی رستوران و کافه

از بین مکان هایی که فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی را دارا هستند می توان به رستوران ها و غذاخوری ها اشاره کرد. با کمک انواع پارتیشن بندی های چوبی در رستوران های بزرگ می توان محیطی مناسب برای مشتری به ویژه برای خانواده ها فراهم نمود. از طرف دیگر استفاده از انواع پارتیشن بندی به ویژه پارتیشن های چوبی سبب زیباتر شدن چیدمان و دکوراسیون رستوران می شود.

کافی شاپ ها از دیگر مکان هایی هستند که می توان برای چیدمان و دکوراسیون آن از انواع پارتیشن به ویژه پارتیشن های چوبی بهره برد. از نکات مهم جهت به کارگیری پارتیشن های چوبی برای زیباسازی رستوران و کافی شاپ هماهنگی آن با چیدمان فضای مورد نظر می باشد.

استفاده از پارتیشن چوبی در کافه و رستوران هااستفاده از پارتیشن چوبی در کافه و رستوران ها

استفاده از پارتیشن چوبی در مطب ها و مراکز درمانی

مراکز درمانی و مطب ها در زمره فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی محسوب می شود. مطب پزشک و مراکز درمانی نیازمند فضای مناسب برای پذیرش بیمار و اتاق انتظار می باشد. به جای تیغه کشی فضا جهت جدا سازی فضای مطب که هزینه بالایی را در می گیرد می توان از پارتیشن های مدرن مانند پارتیشن چوبی بهره گرفت. با استفاده از پارتیشن های چوبی متحرک می توان نسبت به پارتیشن بندی مراکز درمانی و مطب ها در جهت بهره وری بیشتر فضا اقدام نمود.

مراکز تجاری

از میان انواع فضای مناسب استفاده از پارتیشن چوبی می توان به مراکز تجاری مانند پاساژ ها و بوتیک ها اشاره کرد. بوتیک و پاساژ ها جهت عرضه انواع کالا نیاز به جدا سازی فضای موجود دارند. جداسازی فضا در محیط تجاری علاوه بر نظم دادن به محیط دسترسی خریدار به انواع کالا را نیز آسان تر می کند. برای مثال در بوتیک های فروش لباس می توان با کمک پارتیشن چوبی بخش لباس های بچه گانه، مردانه  زنانه را جدا کرد که سبب راحتی بیشتر مشتری خواهد شد. از این رو در مراکز تجاری عمده با فضای گسترده از انواع پارتیشن از جمله پارتیشن چوبی مناسب بهره گرفته می شود.

فضاهای مناسب برای استفاده از پارتیشن چوبیفضاهای مناسب برای استفاده از پارتیشن چوبی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید