ClickCease

سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری و انواع آن

سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری و انواع آن
23 دی ، 1399
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

انواع سبک های دکوراسیون داخلی فضای اداری 

یکی از مهم ترین مکان ها که توجه به دکوراسیون در آن باعث افزایش راندمان کاری افراد و همچنین تاثیر گذاری بیشتر بر مخاطبان می شود انواع سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری است. در این مقاله با انواع دکوراسیون داخلی در این گونه محیط ها بیشتر آشنا شده و به بررسی انواع آن خواهیم پرداخت.

سبک های دکوراسیون داخلی و مبلمان اداریسبک های دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری 

انواع دکوراسیون اداری

شاید یکی از قابل توجه ترین فضاهایی که دکوراسیون در آن باعث جذب مخاطبان بیشتر به محیط آن می شود و تاثیرات روان شناختی زیادی بر روحیه افراد در آن دارد فضاهای اداری است. سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری در ادارات مختلف بسته به چند مورد مهم تفاوت زیادی با یکدیگر دارد. برای همین از مهمترین اموری که توسط طراحان دکوراسیون در این فضا انجام می شود شناخت محیط و روحیه افراد در آن است.
توجه نمایید که نوع فضای اداری تاثیر زیادی بر انتخاب سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری در این گونه ادارات دارد. مثلا یک شرکت خدماتی از سبکی ویژه برای جذب مخاطبان خود استفاده می نماید و ادارات  پژوهشی از سبک دکوراسیون متفاوتی برای جذب مخاطبان خود استفاده می نماید.

سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری به صورت مدرن

یکی از مهم ترین نوع از سبک های دکوراسیون که امروزه بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است دکوراسیون مدرن است. در این سبک از رنگ ها بسیار روشن و تا حدودی خنثی جهت ایجاد وسعت دید در فضا استفاده می شود. لوازم و تجهیزات با تزئینات زیبا برای منحصر به فرد نشان دادن فضا به آن اضافه اما از چیدمان لوازم اضافی در محیط خودداری می شود. در این گونه محیط ها می توان خطوط افقی و یا عمودی را در کل فضا مشاهده نمود.

استفاده از سبک مینیمال در فضاهای اداری

بعضی از افراد علاقمند استفاده از سبک مینیمال در فضای اداری خود دارند. در این نوع سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری از چیدمان هر گونه لوازم و تجهیزات اضافی در محیط خودداری می شود. بیشتر رنگ در زمینه و دیوارها روشن و تمیز بوده و می توان از خنثی بودن محیط لذت بیشتری برد. توجه کنید می توان برای کم نمودن بار ایستایی و بی روح بودن فضا را با استفاده از چند قلم لوازم با رنگ های متضاد از بین برد. همچنین استفاده از یک رنگ براق نیز به ایجاد انرژی بیشتر در محیط کمک زیادی می کند.

آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلیآشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی 

سبک صنعتی در فضای اداری

یکی از پر طرفدارترین نوع سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری استفاده از سبک دکوراسیون صنعتی است. این سبک که با انقلاب صنعتی در اروپا به صورت گسترده ای در میان علاقمندان به دکوراسیون داخلی رونق گرفت پر از انرژی و تحرک و هیجان است. تجهیزات اداری در این سبک بزرگ و حجیم بوده و کل فضا با لوازم زیبا با رنگ هایی تند و پر حرارت آکنده است. در این سبک می توان لوازم پر زرق و برق در نظام سرمایه داری را در هر قسمت از محیط به خوبی مشاهده نمود.

سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری با چیدمان ساحلی

در این سبک با استفاده از نور و رنگ، محیطی شاد و جذاب خلق نمود. رنگ های روشن مبلمان و دیوارها به مخاطب احساس آرامشی عمیق را منتقل نموده و با مشاهده این سبک به یاد دریا و سواحل زیبایی آن خواهید افتاد و همان احساس آرامش به شما انتقال می یابد. اگر چه رنگ ها در این نوع بیشتر آبی و سبز است اما حس نشاط و گرمی سراسر فضا را پر می کند.

سبک جذاب فرانسوی در محیط اداری

بسیاری از طراحان دکوراسیون های داخلی به استفاده از چوب در چیدمان و تزئینات این محیط ها علاقه زیادی دارند. استفاده از عناصر طبیعی مانند سنگ و چوب و آجر جزئی از سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری فرانسوی است. رنگ ها در این سبک بیشتر تند و گرم انتخاب شده و راحتی و آرامش در سراسر فضا موج می زند. برای ایجاد القای این آرامش نیز از بالش هایی کوچک به تعاد زیاد بر روی مبلمان آن استفاده می شود.

تجهیزات دکوراسیون اداریتجهیزات دکوراسیون اداری 

عوامل تاثیر گذار بر سبک دکوراسیون

عوامل مختلفی باعث می شود تا هر کدام از سبک های دکوراسیون زیبایی خاصی داشته باشند. در صورت عدم رعایت این نکات مهم هر گونه انتخاب سبکی برای دکوراسیون تقریبا بی معنی خواهد بود.

هماهنگی بین اجزاء

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری ایجاد هماهنگی بین عوامل دکوراسیون است. نحوه چیدمان و هماهنگی این چیدمان با رنگ محیط و همچنین هماهنگی بین متریال هر جز از اجزاء دکوراسیون باعث می شود تا زیبایی این سبک ها بیشتر نشان داده شوند.

نورپردازی مناسب

نورپردازی مناسب از دیگر نکات مهم در در تعیین نوع دکوراسیون است. هر سبک از انواع دکوراسیون برای فضاهای اداری از نورپردازی های مختلفی جهت ایجاد زیبایی بصری محیط استفاده می نماید. همچنین نحوه نورپردازی در قسمت های مختلف این فضا نیز تاثیر بیشتری بر سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری دارد.

روحیه افراد و سلامت کارمندان

یکی از مهمترین گزینه ها در هنگام تعیین سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری تاثیر این دکوراسیون بر سلامت و روحیه کارمندان این محیط ها است. با انتخاب درست سبک باعث افزایش راندمان کاری افراد در محل کار خود خواهید شد.

تجهیزات و مبلمان اداری در سبک دکوراسیون

هر کدام از انواع مبلمان اداری مدرن تاثیر زیادی بر دکوراسیون این فضا خواهد داشت. توجه نمایید که علاوه بر استفاده از تجهیزات مورد علاقه خود حتما از نوع مناسب با ویژگی های بدنی کارمندان خود استفاده نمایید. این کار مانع از خستگی زودهنگام کارمندان در محیط کاری می شود.

ایجاد فضای انعطاف پذیر برای تغییر در روحیه افراد

توجه نمایید که حتما از تجهیزاتی در فضای اداری استفاده نمایید که قابلیت تغییر و حرکت داشته باشند. انعطاف پذیری با دیوارهای قابل حرکت و چیدمان متحرک باعث ایجاد محیطی شاد و زنده برای کارمندان می شود.

تغییر محیط اداری خشک به فضایی زنده و پویا

یکی از مهم ترین مواردی که باعث جذب مخاطب و ایجاد روحیه شاد برای کارمندان می شود استفاده از المان های طبیعی در محیط های کاری است. در سبک دکوراسیون داخلی فضای اداری می توان با استفاده از چند المان طبیعی مانند گلدان های طبیعی یا مصنوعی، آکواریوم های زیبا و جذاب برای تغییر در روحیه افراد خود استفاده نمایید. این گونه محیط های تاثیرات بسیار مثبتی بر جذب مخاطبان بیشتر نیز در این گونه محیط ها دارد.
گروه کاری آفن با دارا بودن افراد ماهر و متخصص در زمینه طراحی و اجرای انواع سبک دکوراسیون داخلی در فضای اداری به شما خدمات ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت آفن مراجعه فرمایید.

بررسی دکوراسیون اداری و تجاریبررسی سبک دکوراسیون اداری و تجاری 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید: 

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj