ClickCease

ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری چه مقدار است؟

ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری چه مقدار است؟
18 بهمن ، 1399
مبلمان اداری آفن
محصولات و لوازم جانبی
0 کامنت

بررسی ارتفاع استاندارد برای انواع مبلمان اداری 

بیشتر افراد بیش از نیمی از عمر خود را در محل کار و در پشت میز و صندلی می گذرانند. به همین علت نحوه نشستن و استانداردهای این مبلمان در سلامت بدنی این افراد تاثیر زیادی دارد. در این مقاله با ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری بیشتر آشنا خواهید شد.

مبلمان اداری

یکی از اساسی ترین ارکان هر شرکت یا اداره نوع مبلمانی است که در این مکان ها برای کارمندان در نظر گرفته می شود. به علت نشستن در حالات مختلف که اغلب افراد به آن عادت دارند بعد از مدتی مشکلات زیادی گریبان گیر این افراد می شود. امروزه سعی شده است که برای ادارت و شرکت ها که کارمندان بیشتر طول روز را در آن می گذرانند از مبلمان اداری ارگونومیک استفاده شود. در بعضی از این مکان ها نیز که مدیران برای سلامت کارمندان خود اهمیت بیشتری قائل هستند بر اساس بدن افراد میز و صندلی اداری برای آنها طراحی می شود. برای همین نحوه نشستن و استفاده از این مبلمان دارای شرایط خاصی است که باعث می شود تا سلامت بدنی افراد در این ادارت تحت تاثیر قرار نگیرد. اما تولید کنندگان نیز بر اساس معیارهای خاصی اقدام به تولید مبلمان اداری می کنند. این معیار که بر طبق استانداردهای مشخصی تعیین می شود که کیفیت و سلامت این محصولات را تضمین می نماید.

بررسی ابعاد استاندارد میز و صندلی اداریبررسی ابعاد استاندارد میز و صندلی اداری 

ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری

یکی از مهمترین استانداردهایی که باید برای انواع مبلمان اداری در نظر گرفته شود ارتفاع این مبلمان است. میز و یا صندلی هایی که در ادارت به عنوان مبلمان اداری مورد استفاده قرار می گیرند باید حتما طبق استاندارد معین ساخته شوند. این استاندارد مشخص می نماید تا ارتفاع نشیمنگاه صندلی تا زمین چقدر باید باشد. ارتفاع هر میز نیز در مبلمان اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری معمولا بر طبق شرایط کارمندان در محیط اداری تعین می شود. نرمی و یا سفتی صندلی و یا انعطاف پذیری آن نیز از جمله استانداردهای مورد توجه در زمان تولید است.

ارتفاع استاندارد صندلی در انواع مبلمان اداری

صندلی مهمترین رکن در هر مبلمان اداری است که افراد بیشتر زمان خود را در هر اداره بر روی آن سپری می کنند. صندلی در ارتفاعات مختلف تولید می شود. اگر هر فرد بدون توجه به بلندی قامت خود از هر نوع صندلی با هر ارتفاع استفاده نماید بعد از مدتی دچار مشکلات زیادی خواهد شد. در صورتی که ارتفاع صندلی کمتر از حد مطلوب باشد و پاها بر روی زمین کشیده شوند و یا حتی ارتفاع صندلی بیشتر از حد مناسب باشد و پاها از زمین فاصله داشته باشند افراد با عدم خون رسانی به پاها مواجه شده و بعد از مدتی بیماری های پا سلامتی این افراد را تهدید می نماید. ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری با توجه به بلندی قامت افراد تعیین می شود. برای ارتفاع صندلی بهتر است که حدود یک سوم قد افراد باشد.

ارتفاع استاندارد میز در انواع مبلمان اداری

میز نیز از ارکان مهم در مبلمان اداری محسوب می شود که بسته به کار افراد در هر اداره به نوع خاصی از میز نیاز است. به همین دلیل دارا بودن ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری بسیار برای هر میز اداری مهم است. میزها نیز مانند صندلی اداری باید با توجه به بلندی قد افراد تهیه شود. استاندارد تعیین شده برای هر میز نسبت به قد افراد بوده و باید حدود نصف قد او باشد. البته توجه نمایید که میزها باید تقریبا کمی به سمت جلو شیب داشته باشند تا استفاده از آنها راحت تر صورت گیرد. این ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری در صورتی است که فرد بیشتر زمان خود در اداره به صورت نشسته باشد. در زمانی که کار فرد ایجاب کند که به صورت مکرر بایستد یا بنشیند ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری باید کمی بلندتر از حد معمول در نظر گرفته شود.

ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری در میز و صندلی مدیریتی

نکات گفته شده برای مبلمان اداری برای کارمندان است. استانداردها برای مبلمان مدیریتی کمی متفاوت است. معمولا مبلمان مدیریتی کاملا مطابق با ارگونومیک بدن مدیر تولید می شود. بنابراین طراحی آنها نیز با ویژگی بدنی این افراد مطابقت دارد. در مبلمان اتاق کنفرانس نیز ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری با توجه به نیاز مطابق با شرایط در نظر گرفته می شود.

ارتفاع استاندارد صندلی اداریارتفاع استاندارد صندلی اداری 

ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری و نکات مهم در زمان خرید این مبلمان

توجه نمایید که در زمان تهیه مبلمان اداری به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

  • میزهایی که برای نوشتن مورد استفاده قرار می گیرند باید در حدود 74 سانتیمتر ارتفاع داشته باشند. این ارتفاع برای افرادی با قامت حدود 180 سانتیمتر بسیار مناسب است.
  • این ارتفاع را می توان به اینگونه نیز توضیح داد که باید زانوها از سطح زیر میز فاصله داشته باشد و پاها آزادانه در زیر میز حرکت کند.
  • با توجه به ارتفاع میز می توان ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری و صندلی را تعیین نمود. معمولا ارتفاع صندلی چیزی حدود 30 سانتیمتر از لبه میز پایین تر در نظر گرفته می شود.
  • توجه کنید ارتفاع میز هرچه بلندتر شود میز برای مکان های رسمی مناسب تر خواهد بود.
  • برای افرادی که قدی کمتر از 180 داشته باشند باید ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری متناسب با قد آنان و کمتر از 74 سانتی متر باشد.
  • شیب دار بودن کفی صندلی باعث می شود تا ارتفاع آن در تمام جهات به یک اندازه نباشد. توجه کنید که حتما ارتفاع صندلی با زمین باید به اندازه ای باشد که هنگام نشستن پاها بر روی زمین قرار گیرد.
  • زاویه میان زانوها باید حتما 90 درجه باشد. این اندازه نباید طوری باشد که پاها به سمت داخل شکم جمع شود.
  • ارتفاع استاندارد انواع مبلمان اداری باید به گونه باشد که در هنگام مطالعه سرو گردن فرد کمتر از 20 درجه به سمت پایین خم شود.

توجه کنید با رعایت کلیه استانداردهای در تولید مبلمان اداری باز هم نیاز است که کارمندان حتما بعد از مدت زمان مشخصی از صندلی بر خاسته و کمی حرکت کنند. این کار هر ساعت یک بار به این افراد توصیه می شود. شرکت مبلمان اداری آفن با رعایت تمامی استاندارد ها، بهترین مبلمان را مخصوص ادارات طراحی و تولید کرده انده و با مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار داده است. 

ارتفاع استاندارد میز اداریارتفاع استاندارد میز اداری 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj