ClickCease

تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020

تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020
14 فروردین ، 1400
مبلمان اداری آفن
اخبار مبلمان اداری
0 کامنت

چهار تکنولوژی موثر در تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020

تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020 یکی از تکنولوژی هایی هستند که حتی یک دهه گذشته هم بشر نمی توانست آن را در زندگی خود به عنوان روزمرگی تصور کند. زمانی که شما با یک گوشی و یک کلیک به راحتی می توانید مبلمان مد نظر خود را درب منزل تحویل بگیرید این خود پیشرفتی محسوب می شود که انکار ناپذیر است و در روزگارانی این موضوع خارج از واقعیت بود و تنها می توان گفت یک رویایی در ذهن افراد بود که آن را می پروراندند.

استفاده از تلفن همراه در صنعت مبلمان

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زندگی افراد و مجازی شدن دنیای بشر کمتر پیش می آید تا افراد بخواهند برای خرید لوازم منزل خود به فروشگاه های مختلف بروند تا مبلمان مد نظرشان را با توجه به منزل یا اداره خود پیدا کنند زیرا این موضوع بسیار زمان بر بوده و دنیای کاری امروزه کمتر این اجازه را به افراد می دهد.

در نتیجه طراحان و تولید کنندگان بر آن داشتند تا با کمک وسیله همگانی مانند موبایل که یکی از تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020 محسوب می شود طرح ها و تولیدات خود را به صورت مجازی به خریداران نشان دهند بدین صورت که تصویر و یا فیلم واضحی از محصولات خود گرفته و در نرم افزار های طراحی شده بارگذاری می کنند و در نهایت خریداران با یک کلیک به راحتی خریداری کرده و درب منزل تحویل می گیرند.

استفاده از تلفن همراه در صنعت مبلمان اداریاستفاده از تلفن همراه در صنعت مبلمان اداری

آخرین مطالب تکمیلی آفن را در این بخش دنبال نمایید

معروف ترین برند های مبلمان اداری جهان

مبلمان اداری برتر سال 2019 چه ویژگی هایی دارند

هنگام خرید مبلمان اداری دست دوم چه مواردی را باید در نظر بگیرید

تکنولوژی اینترنت اشیا در تولید و طراحی مبلمان

یکی دیگر از تکنولوژی های کاربردی در تولیدات مبلمان اینترنت اشیا است که آنها را به صورت هوشمند بسازید تا کار را برای افراد راحت کنید به طور مثال این سیستم هوشمند برای روشنایی ها در منزل است یعنی چراغ ها، لوستر ها و یا آباژور ها که می توان با یک دکمه بر روی گوشی چراغ ها را خاموش روشن کنید و یا سیستم صدا نصب کنید که با یک صدای دست که بر هم می خورد خاموش و یا روشن شود البته این سیستم بر روی پرده ها هم نصب می شود تا تنها با یک اشاره باز یا بسته شوند. این تکنولوژی یکی از به روز ترین تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020 محسوب می شود که پیشرفت بسیاری کرده و خواهان زیادی دارد.

واقعیت مجازی از تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020

شاید در زمان خرید مخصوصا به صورت اینترنتی به این موضوع فکر کنید که آیا این مبل یا تلویزیون و یا وسایل دیگر به فضای شما می خورد؟ آیا رنگ این وسایل با فضای شما عجین است؟ در این زمان شما برای خرید لوازم مردد می شوید اما یکی از تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020 که خیلی به خرید کمک می کند به کمک شما می آید یعنی واقعیت مجازی. البته این اسم را بیشتر در بازی های رایانه ای شنیده اید اما خوب است بدانید که دیگر می توانید در این عرصه هم از آن استفاده کنید و به راحتی با کمک تکنولوژی واقعیت مجازی ببینید که کدام یک از وسایل بیشتر با تزئینات خانه شما مشترک هستند و می خورند سپس دست به خرید وسایل بزنید.

تکنولوژی اینترنت اشیا در تولید و طراحی مبلمان

تکنولوژی اینترنت اشیا در تولید و طراحی مبلمان

واقعیت افزوده از تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020  

این تکنولوژی نیز شباهت بسیاری به واقعیت مجازی دارد اما با این تفاوت که در تکنولوژی واقعیت مجازی باید دوربینی با نام وی آر داشته باشید تا بتوانید تصوراتی از مبلمان در خانه خود داشته باشید. این تکنولوژی خود گران قیمت است اما در تکنولوژی واقعیت افزوده که جزو تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020 است تنها با گوشی خود می توانید با کمک یک گجت و دوربین گوشیتان از فضای خانه تصویر یا فیلم بگیرید و روی تصویر بروشور مورد نظر قرار دهید تا به شما کمک کنند که این وسیله به خانه شما می آید یا خیر؟ آیا شما آن مبلمان را برای خانه خود می پسندید یا نه؟

ویژگی های تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020

تکنولوژی های پیشرفته در عرصه های مختلف مانند تولید و طراحی مبلمان باعث پیچیدگی های بسیاری شده است زیرا هر مبلمانی چندکاره بوده و همچنین در اجرا هم شاهد پیچیدگی هایی در مبلمان هستیم. یکی دیگر از ویژگی های این تکنولوژی های عصر جدید خلوت تر بودن فضا است زیرا به دلیل چندکاره بودن یک نوع مبل دیگر نیازی به خرید چند نوع وسیله نیست و این خود باعث خالی تر بودن فضای شما می شود. به دلیل استفاده از مواد مصنوعی در این وسایل و تجهیزات باعث تحرک و ایجاد نور در فضای شما شده که باعث می شود نور بیشتری را در فضا احساس کنید به نوعی می توان گفت سیرکولاسیون حرکتی را برای حرکت نور در فضا آسان کرده است. به نوعی تکنولوژی های به کار رفته در مبلمان ها دارای خصوصیاتی هستند که در زیر به آنها اشاره شده است:

  • سطوح صاف و براق 
  • شکل هندسی واضح
  • عناصر کروم شده
  • عدم وجود جزئیات غیر ضروری در بخش های مختلف
  • فشردگی در عین راحتی 
  • وجود عناصر متحرک همانند نور 
  • فضای تعبیه شده برای تجهیزات 

ویژگی های تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020ویژگی های تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020

نکته مهم

یکی از نکات مهم در به وجود آمدن تکنولوژی های مهم همانند تولیدات مبلمان توجه کردن به نیاز های مردم با توجه به شغل های جدید و روش جدید زندگی افراد است بدین صورت که بدانیم مردم در این دوره از زندگی که دارای مشغله های بسیاری است چه می خواهند یا می خواهند چگونه زندگی کنند. زمانی که به این موضوع توجه کنید تکنولوژی های جدید همانند تکنولوژی های فرایند طراحی و تولید مبلمان در سال 2020 را می توانید به وجود آورید و خلق کنید. 

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj