ClickCease

کاربردها و اهمیت صندلی انتظار در محیط اداری

کاربردها و اهمیت صندلی انتظار در محیط اداری
14 فروردین ، 1400
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

پرداخت به موضوع کاربردها و اهمیت صندلی انتظار در محیط های اداری از مباحث قابل توجهی است که مدیران یک شرکت یا موسسه باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشند و به آسایش و رفاه مراجعه کنندگان خود در مواقعی که نیاز به توقف و منتظر ماندن بوده؛ رسیدگی کنند. بر همین اساس در این بخش قصد پرداختن به موضوع را داشته و از اهمیت های استفاده از آن در محیط های اداری با شما سخن خواهیم گفت.

کاربردها و اهمیت صندلی انتظار

امروزه در سازمان ها و ادارات مختلف بخشی از فضای سالن را  به هنگام انتظار مراجعه کنندگان برای رسیدگی به درخواست آنها به منظور استراحت کوتاه مدت آنها  اختصاص می دهند. از همین رو یکی از مبلمان ضروری و مورد نیاز برای این بخش را صندلی های انتظار تشکیل می دهند. کاربردها و اهمیت صندلی انتظار در محیط اداری بر حسب کاربردی بودن آن بسیار حائز اهمیت بوده و به هنگام خرید آن باید علاوه بر زیبایی و تناسب رنگ و طرحش با مبلمان و دکوراسیون محیط اداری به راحتی و آسایش افراد نیز به هنگام نشستن بر روی آن دقت شود. 

خوشبختانه تولید کنندگان مبلمان اداری طیف متنوعی از انواع صندلی های انتظار را در قالب طرح، رنگ، سبک و شکل های گوناگون و مناسب بر سلایق و علایق هر شخصی طراحی و تولید کرده اند و هر یک از افراد بر حسب کاربرد، بودجه و سلیقه خود می توان برای خرید صندلی دلخواه خود اقدام نمایند. البته که دوام و راحتی صندلی انتظار و همخوانی سبک، رنگ، جنس و مدل آن با  فضای محیط اداره یا سازمان مربوطه شرط اصلی و اساسی هنگام خرید است.

صندلی انتطار اداریصندلی انتطار اداری

آخرین مطالب تکمیلی آفن را در این بخش دنبال نمایید

چه صندلی اداری برای ما مناسب می باشد

صندلی های اداری مناسب برای افراد چاق چه ویژگی هایی دارند؟

انواع صندلی انتظار برای محیط اداری

همانطور که در بخش کاربردها و اهمیت صندلی انتظار اشاره شد، صندلی های انتظار برای استراحت مراجعه کنندگان یک محیط اداری انواع مختلفی داشته و می توان آنها را به صورت تکی یا چسبیده در قالب رنگ و طرح و مدل های مختلف خریداری نمود. مدل های مختلف صندلی انتظار به لحاظ جنس، روکش صندلی و اسکلت با یکدیگر متفاوت بوده و در برخی از آنها نیز شاهد استفاده از میز یا سبد برای نگهداری وسایل شخصی مراجعه کنندگان هستیم. روکش های مورد استفاده برای ساخت صندلی انتظار  معمولا از نوع پلاستیکی، پارچه‌ای، چرم و … بوده و از نظر ساختار پایه نیز برخی ثابت و برخی دیگر متحرک هستند. در یک دسته بندی کلی برای بررسی کاربردها و اهمیت صندلی انتظار در انواع مختلف می توان آنها را به شرح موارد ذیل بیان کرد:

کاربردها و اهمیت صندلی‌ انتظار به هم چسبیده

یکی از بهترین مدل های ممکن از انواع مختلف صندلی انتظار برای استفاده در امکان عمومی و محیط های اداری، صندلی های متصل به هم بوده که از جابجایی آنها و ایجاد آشفتگی در محیط های پر رفت و آمد جلوگیری می شود. این نوع صندلی متشکل  ۲، ۳، ۴ و حتی تا ۱۰ صندلی به هم چسبیده بوده و  یکی از گزینه های ایده آل برای مکان های شلوغ می باشد.

صندلی‌ انتظار تک نفره

این نوع صندلی های انتظار برخلاف صندلی مورد استفاده برای کارکنان محیط اداری فاقد چرخ بوده و اصطکاک آن با زمین مانع حرکت و جابجایی صندلی می شود. در برخی از مدل های متنوع آن دسته به عنوان تکیه گاه تعبیه شده و در قسمت های زیرین برخی دیگر نیز محلی برای نگهداری وسایل شخصی مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است. تعداد صندلی انتظار تک نفره برای استفاده در هر یک از محیط های اداری بر حسب تعداد مراجعین روزانه آن تعیین می شود.

کاربردها و اهمیت صندلی انتظار مدولار

گونه ای دیگر از انواع صندلی انتظار برای استفاده در محیط ها اداری که به خاطر ظاهر منحصر به فرد و متفاوت خود بسیار زیبا بوده و همچنین از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد؛ صندلی های مدولار می باشند. کاربردها و اهمیت صندلی انتظار مدولار بیشتر برای فضاهای کوچک بوده و ظاهری شیک و مدرن به دفتر کار شما خواهد بخشید. این مدل از صندلی در برخی از نمونه های خود از یک قوس برخوردار بوده که با کنار هم قرار دادن تعدادی صندلی در کنار هم شکلی نیم دایره برای صمیمیت بیشتر در فضا ایجاد خواهد شد. 

کاربردها و اهمیت صندلی انتظار مدولارکاربردها و اهمیت صندلی انتظار مدولار

صندلی انتظار با سبک‌های مدرن

 طراحی این نوع از صندلی انتظار به گونه ای است که در برخی از نمونه های آن شاهد ارگونومی خاص و در برخی دیگر نیز شاهد پشتی های متحرک هستیم تا افراد برای نشستن بر روی آن در مدت زمان طولانی احساس راحتی بیشتری داشته باشند. کاربرد و اهمیت صندلی انتظار با سبک های مدرن نیز به خاطر اشغال فضای اندک بیشتر در محیط های کوچک خود را نشان داده و با توجه به نوع آن ممکن است دسته دار یا فقد دسته باشند.

کاربردها و اهمیت مبل انتظار

کاربردها و اهمیت صندلی انتظار، آن هم از نوع مبلی آن بیشتر به درد محیط های اداری با تعداد مراجعین نسبتا بالا می خورد و با توجه به دکوراسیون محیط و زیبایی آن انتخاب این گزینه می تواند برای مدیران بسیار ایده آل باشد. به عبارتی اگر در سالن انتظار محیط های اداری از مبل های چرمی یا پارچه متناسب با دیگر مبلمان اداره استفاده شود؛ این کار فضای داخلی آن محل را با زیبایی دو چندان روبرو خواهد کرد. مبل هایی که در قالب نقش صندلی انتظار مورد استفاده قرار میگیرند را می توان به صورت چند نفره یا تک نفر با توجه به تعداد مراجعین حاضر در محل سفارش داد.

اصول طراحی و تولید صندلی انتظار

از دیگر نکات قابل توجه در خصوص کاربردها و اهمیت صندلی انتظار، اصولی است که طراحان و تولید کنندگان به هنگام ساخت مدل های مختلف این محصول باید به آن توجه ویژه داشته باشند. از جمله این اصول می توان به موارد مطرح شده در قسمت ذیل اشاره کرد:

  • در نظر گرفتن یک پایه ثابت برای افزایش اصطکاک با سطح زمین و عدم جابجایی صندلی
  • در نظر گرفتن یک انحنای خوب و استاندارد برای پشتی صندلی به منظور پیشگیری از ایجاد کمر درد برای افراد
  • در نظر گرفتن بخشی در زیر صندلی یا میزی برای آن به منظور نگهداشت وسایل شخصی افراد
  • نشیمنگاه مناسب و استاندارد و همچنین ارتفاع مناسب پایه ها با قد افراد

کاربردها و اهمیت صندلی انتظار در محیط اداریکاربردها و اهمیت صندلی انتظار در محیط اداری

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj