ClickCease

اهمیت ارتفاع استاندارد صندلی اداری

اهمیت ارتفاع استاندارد صندلی اداری
11 آبان ، 1400
مبلمان اداری آفن
اخبار مبلمان اداری
0 کامنت

در محیط اداری چند عنصر مهم چون میز و صندلی اداری وجود دارد که دائما از جانب کارمندان استفاده می شود. ارتفاع استاندارد صندلی اداری مهم می‌ باشد چون با سلامتی کارمند در ارتباط است و در صورت مناسب نبودن موجب پایین آمدن راندمان کاری او خواهد شد. کارمندان تقریبا نیمی از روز خود را در محیط اداره به سر می برند و توجه به سلامتی و راحتی آنها بسیار مهم می ‌باشد. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با ارتفاع استاندارد صندلی اداری خواهیم پرداخت تا آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

ارتفاع استاندارد صندلی اداری

ارتفاع استاندارد صندلی اداری از این نظر مهم می‌ باشد که آسیب کمی به بدن کارمندی که از آن استفاده می کند برساند و موجب راحتی و آسایش او شود. ارتفاع استاندارد صندلی اداری سبب می شود به مرور زمان دچار درد در شانه، گردن و دست نشویم و با انرژی بیشتری به فعالیت های اداری رسیدگی نماییم. ارتفاع استاندارد صندلی اداری باید به گونه ای باشد که کف پای کارمند در سطح زمین باشد و زاویه ای نود درجه با زمین ایجاد کند. ارتفاع استاندارد صندلی چیزی بین 40.6 تا 53.3 سانتیمتر خواهد بود.

ارتفاع استاندارد صندلی اداری

ارتفاع استاندارد صندلی اداری

اهمیت ارتفاع استاندارد صندلی اداری

ارتفاع استاندارد صندلی اداری از این نظر مهم می باشد که کم بودن ارتفاع و نامناسب بودن آن سبب می شود نشیمنگاه وزن زیادی را متحمل شود و فشار زیادی به کمر وارد شود. ارتفاع مناسب صندلی اداری سبب کم شدن تاثیرات منفی بر بازو، شانه، گردن و کمر می شود.  کارمند در طول روز برای انجام فعالیت های خود مجبور به استفاده از صندلی می باشد و ارتفاع مناسب و ارگونومیک بودن آن سبب می شود فعالیت های خود را به درستی انجام دهد و راندمان کاری افزایش پیدا می کند. حفظ سلامتی کارمند سبب حفظ روحیه او می شود و کارمندی که روحیه مناسب و بالایی داشته باشد شرکت را در رسیدن به هدف بهتر یاری می رساند. در صورتیکه که ارتفاع استاندارد صندلی اداری رعایت شود گردش خون بهتر برقرار می شود و موجب می شود احساس خوب و راحتی در اندام های پایینی داشته باشید.

اهمیت ارتفاع استاندارد صندلی اداری

اهمیت ارتفاع استاندارد صندلی اداری

نکات مهم در ارتفاع مناسب صندلی اداری

با توجه به نوع کاربری که صندلی اداری دارد ارتفاع آن مشخص می شود ولی معمولا ارتفاعی که مناسب باشد یک سوم بدن شخص خواهد بود. شیبی که کف صندلی باید داشته باشد باید ده تا پانزده درجه و رو به جلو باشد و برای اینکه فرد سر نخورد از یک بالش می توان استفاده کرد. پشتی صندلی باید انحنای مناسبی داشته باشد تا زمانی که فرد تکیه می کند گودی کمرش پر شود. اگر پشت صندلی صاف بود از بالش استفاده کنید تا گودی کمرتان حفظ شود.

پربازدیدترین مطالب

ارتفاع استاندارد صندلی اداری باید به گونه ای باشد که وقتی فرد مشغول مطالعه می شود موجب خم شدن سر و گردنش بیشتر از بیست درجه به پایین نشود. این ارتفاع باید به گونه ای باشد که پای فرد به راحتی به زمین برسد و باعث نشود پا به طرف شکم خم شود و موجب بلند شدن پشت ران از کفی صندلی نشود. اگر روی صندلی زیاد می نشینید و استفاده زیادی از آن می کنید بهتر است انواع قابل تنظیم ارتفاع را خریداری نمایید.

نکات مهم در ارتفاع مناسب صندلی اداری

نکات مهم در ارتفاع مناسب صندلی اداری

تاثیر صندلی استاندارد بر وضعیت جسمانی

سلامتی ستون فقرات عامل مهمی می باشد که ارتفاع مناسب صندلی سبب حفظ آن خواهد شد. ارتفاع صندلی باید استاندارد باشد در غیر این صورت حتی اگر درست بنشینید و حرکات ورزشی داشته باشید باز هم بعد از گذشت مدت زمانی طولانی مشکلاتی در کمرتان رخ می دهد. فاصله ای که پای فرد تا زمین دارد باید در حد مناسبی باشد و سطح پشتی و جنس رویه آن مناسب باشد. ارتفاع نامناسب سبب می شود در طولانی مدت بدنتان خسته شود و دچار درد در زانو، گردن و کمر شوید. پس برای جلوگیری از عوارض کوتاه مدت و یا بلند مدت ناشی از نشستن روی صندلی اداری باید نوع ارگونومیک و استاندارد را انتخاب نمایید. ارتفاع مناسب صندلی اداری از پشت زانو تا سطح زمین باید در نظر گرفته شود که اگر این ارتفاع زیاد باشد موجب فشار زیاد بر بافت نرم پشت ران می شود و آ‌سیب زیادی می بیند. اگر این ارتفاع کمتر از حد استاندارد باشد استخوان های لگن فشار زیادی را متحمل می شوند و صدمه زیادی به آنها وارد می شود.

سلامت جسم با صندلی استاندارد

سلامت جسم با صندلی استاندارد

تنظیم کردن ارتفاع صندلی اداری 

صندلی ها برای تنظیم ارتفاع، اهرم و یا دستگیره چرخان دارند. برای تنظیم ارتفاع در ابتدا صندلی را تا جایی که راحت باشید بالا و یا پایین بیاورید. گاهی در برخی صندلی ها می توانید اهرم را فشار دهید تا صندلی بالا و پایین بیاید. سپس زمانی که ارتفاع مناسب خود را پیدا کردید اهرم را به جای اول برگردانید. صندلی را تا جایی بالا و پایین بیاورید  که بخش زیرین نشیمنگاه مطابق با زیر سر زانو باشد و کف پا روی سطح زمین قرار بگیرد. ارتفاعی که چشم از مانیتور دارد باید اینگونه باشد که مانیتور زیر سطح چشم باشد و صفحه کلید سطحی برابر با سطح آرنج داشته باشد.

ارتفاع صندلی اداری

ارتفاع صندلی اداری

خرید صندلی اداری مناسب

برای خرید صندلی با ابعاد و ارتفاع استاندارد به صورت اینترنتی می توانید اقدام کنید و این محصول را در سریعترین زمان ممکن دریافت نمایید. با خرید اینترنتی  در وقت و هزینه صرفه جویی شود و انواع صندلی اداری را با قیمت مناسب می توانید خریداری نمایید. از آنجایی که قد افراد و جثه ای که دارند تفاوت دارد باید با توجه به فیزیک بدنی که دارید خرید صندلی استاندارد را انجام دهید تا دچار خستگی و آ‌سیب به بدنتان نشوید. در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه ارتفاع استاندارد صندلی اداری و خرید آن با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. از هر کجای ایران که باشید قادر به تهیه صندلی استاندارد از طریق سایت خواهید بود.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj