ClickCease

مقایسه پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی اف

مقایسه پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی اف
23 آذر ، 1400
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

مقایسه پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی اف MDF یکی از رایج ترین چالش ها در خرید تجهیزات اداری می باشد. با توجه به اینکه هر دو نوع پارتیشن از نظر جلوه ظاهری و کیفیت و قیمت دارای تنوع زیادی هستند، به همین دلیل نمی توان براحتی تصمیم گرفت که کدام گزینه مناسب تر است؟ با توجه به سوالات و ابهامت زیادی که در این زمینه وجود دارد، در ادامه آفن مقایسه جامعی در این زمینه ارائه خواهد داد تا بتوانند تصمیم بگیرید که پارتیشن شیشه ای بخریم یا پارتیشن ام دی اف؟

مقایسه پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی افمقایسه پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی اف

مقایسه پارتیشن شیشه ای با ام دی اف از نظر مقاومت

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که لازم است در زمان خرید هر یک از تجهیزات دکوراسیون اداری مد نظر قرار گیرد، میزان مقاومت و استحکام محصول است. بر همین اساس دو نوع پارتیشن شیشه ای و ام دی اف MDF را می توان به صورت زیر با هم مقایسه نمود:

مقاومت پارتیشن در برابر ضربه و فشار

شیشه علیرغم زیبایی و جلوه ظاهری فوق العاده ای که دارد، اما نمی تواند در برابر فشار و ضربه مقاومت ایده آلی داشته باشد. شیشه های استفاده شده در پارتیشن از جنس سکوریت می باشند و فشارهای معمول را می توانند تحمل کنند، اما برخورد وسایل سنگین منجر به شکستن آنها خواهد شد. این در حالیست که پارتیشن ام دی اف از این نظر در سطح بهتری قرار گرفته است. ام دی اف در برابر فشار و ضربه مقاوم است؛ مخصوصا در نوع دوجداره! استفاده از دو لایه ورق ام دی اف در این نوع پارتیشن باعث میشود استحکام آنها تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

مقاومت در برابر نم و رطوبت

در برخی از محیط های کاری مانند کارخانجات و کارگاه های تولیدی، نم و رطوبت زیاد است و این می تواند به تجهیزات موجود در اتاق ها آسیب وارد کند. به همین دلیل لازم است از پارتیشن های مقاوم در برابر نم و رطوبت استفاده شود.

در یک مقایسه کلی میان پارتیشن شیشه ای و MDF می توان گفت نوع شیشه ای در سطح بهتری در این زمینه قرار دارد. نم و رطوبت هیچ تاثیر منفی بر شیشه ایجاد نمی کند اما ام دی اف های بی کیفیت به مرور ممکن است دچار تغییر در شکل ظاهری شوند. این ویژگی همچنین باعث میشود تمیز کردن و قابلیت شستشوی پارتیشن های شیشه ای در سطح بهتری قرار گیرد.

پربازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

پارتیشن ریلی (Sliding partitions)

فضای مدرن و خلاقانه در خانه با پارتیشن بندی

تفاوت های پارتیشن شیشه ای و دوجداره آلومینیومی

مقایسه از نظر زیبایی ظاهری

مساله مهم دیگری که در انتخاب هر یک انواع پارتیشن وجود دارد، شکل ظاهری آنها می باشد. بر این اساس نمی توان به طور دقیق مقایسه بین پارتیشن شیشه ای با ام دی اف ارائه داد. چون شیشه های استفاده شده در این پارتیشن ها انواع مختلف مات و شفاف و طرح دار و ساده را شامل میشود. به همین دلیل می تواند فضایی کاملا لوکس و مدرن را با آنها در محیط کار ایجاد کرد. در مقابل، پارتیشن های ام دی اف رنگ پذیری بالایی داشته و از این نظر تنوع بالایی دارند و متناسب با نوع کسب و کار می توان آنها را انتخاب کرد.

همچنین لازم به ذکر است، بر روی بدنه پارتیشن های MDF می توان طرح های بسیار جذاب با دستگاه های لیزر و سی ان سی اجرا کرد. این در حالیست که به سختی می توان طرح های مورد نظر را روی سطح شیشه اجرا نمود. تنها راه طرح دار کردن شیشه ها، استفاده از سندبلاست و اجرای لوگو و آرم و غیره روی سطح پارتیشن است.

تفاوت های پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی افتفاوت های پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی اف

مقایسه پارتیشن شیشه ای با ام دی اف از نظر قیمت

به دلیل اهمیت زیاد مدیریت هزینه ها در تمام کسب و کارها، قیمت پارتیشن شیشه ای با پارتیشن ام دی اف در زمان خرید با هم مقایسه میشود. در حالت کلی شیشه گران تر از ام دی اف است و به همین دلیل هزینه بیشتری برای خرید آنها باید در نظر گرفت. اما این یک قانون همیشگی نیست و در برخی از مواقع حتی ممکن است ام دی اف چند برابر شیشه باشد!

به عنوان مثال، پارتیشن ام دی اف دو جداره با طرح و برشکاری های متنوع روی سطح آن باعث میشود قیمت نهایی کار گران از شیشه سکوریت ساده تمام شود. علاوه براین، کیفیت و برند تولید کننده شیشه و ام دی اف نیز از دیگر مواردی هستند که در مقایسه قیمت این پارتیشن ها دخیل هستند.

حفظ حریم خصوصی بهتر با پارتیشن شیشه ای و ام دی اف؟

دلایل زیادی برای استفاده از پارتیشن ها در محیط های کاری وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها، حفظ حریم شخصی برای هر یک از کارمندان است. به همین دلیل فضای کاری آنها با این تجهیزات از هم جدا میشود. مقایسه پارتیشن ام دی اف و شیشه ای از این نظر تا حد زیادی به این موضوع بستگی دارد که چه نوع محصولی را انتخاب کرده اید؟

پارتیشن با شیشه های مات و طرح دار یا سکوریت های معمولی و شفاف؟ اگر گزینه اول را انتخاب کرده اید نسبت به ام دی اف در یک سطح از حفظ حریم شخصی افراد قرار دارند. در شرایطی که بدنه پارتیشن شیشه معمولی و شفاف است، بدون شک MDF گزینه بهتری خواهد بود.

مقایسه عایق صوت و حرارت پارتیشن

به منظور ایجاد فضایی ایده آل برای کار، نه تنها باید دما در سطح استانداردی قرار گیرد، بلکه تا حد امکان سکوت باید برقرار شود. بر اساس دو فاکتور صوت و حرارت و عایق بودن پارتیشن ها از این نظر، شیشه بهتر از ام دی اف عمل می کند.

دلایل تفاوت پارتیشن شیشه ای با ام دی افدلایل تفاوت پارتیشن شیشه ای با ام دی اف

سرعت اجرا و نصب پارتیشن

این کاملا طبیعی است که شیشه جا به جایی سختی دارد و باید با دقت بالایی حمل و نقل آن انجام شود. علاوه براین، شیشه نسبت به ام دی اف وزن سنگین تری دارد. به همین دلیل اجرا و نصب پارتیشن های شیشه ای در مقایسه با ام دی اف سخت تر و زمان بر خواهد بود. افرادی که این پارتیشن ها را نصب می کنند باید از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشند، در غیر این صورت خطر سقوط تایل های شیشه و شکستن وجود خواهد داشت.

محیط کار روشن با پارتیشن شیشه ای

نور به شدت بر میزان بازدهی کارمندان و کارکنان تاثیرگذار است و محیط های تاریک به مرور منجر به خستگی ذهن و حتی افسردگی آنها شود. به همین دلیل باید فضایی با نور مناسب و حتی الامکان نور طبیعی را برای آنها فراهم نمود.

یکی از مزایای پارتیشن های شیشه ای در مقایسه با پارتیشن ام دی اف، عبور نور طبیعی از جداره آنها می باشد. با عبور نور طبیعی نه تنها محیط کار روشن تر خواهد شد، بلکه می تواند منجر به گرم تر شدن فضا در زمستان و روزهای سرد سال گردد. این مزیت یعنی هزینه های مصرف انرژی نیز با پارتیشن های شیشه ای کاسته میشود.

کنترل و مدیریت محیط

در محیط های کاری که مدیریت کارکنان در حین کار برای مدیریت اهمیت زیادی دارد، در انتخاب نوع پارتیشن ها بهتر است جنس شیشه در اولویت قرار گیرد. پارتیشن های ام دی اف حریم شخصی برای کارکنان هر یک از بخش ها ایجاد می کند، اما شیشه ای بودن دیواره های اتاق منجر به مدیریت و کنترل بهتر آنها خواهد شد.

مقایسه نظم پارتیشن های ام دی اف در مقایسه با شیشه

استفاده از کابل های شبکه و برق و غیره در بخش های مختلف محیط های کاری به منظور اتصال تجهیزات به هم باعث میشود نظم در محیط از بین برود. تعداد زیاد کابل هایی که در هر بخش وجود دارد فضا را بسیار شلوغ می کند و حتی امکان قطع شدن اتصالات وجود دارد. یکی از مزایای پارتیشن ام دی اف MDF در مقایسه با شیشه امکان پنهان ساختن کابل و سیم ها در بین جداره های آنها می باشد. پارتیشن های ام دی اف دو جداره دارای دو لایه هستند و فضای خالی بین آنها می تواند شرایط را برای عبور کابل ها فراهم کند.

بر اساس مواردی که به آن اشاره شد، به طور دقیق نمی توان مشخص کرد که همیشه کدام نوع پارتیشن بهتر است؟ در این مقایسه ابتدا باید شرایط مورد نظر در محیط کار مد نظر قرار گیرد و سپس بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، در نهایت تصمیم گرفت که پارتیشن شیشه ای بخریم یا ام دی اف MDF؟ کارشناسان آفن به منظور انتخاب آسان تر، مشاوره رایگان قبل از خرید ارائه داده و تمام مزایا و معایب هر یک از محصولات را معرفی خواهند نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه تماس بگیرید
6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj