ClickCease

چگونه اتاق اداری را بزرگ نشان دهیم؟

چگونه اتاق اداری را بزرگ نشان دهیم
14 فروردین ، 1401
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

بزرگ نشان دادن اتاق اداری در دنیای امروز که اغلب کسب و کارها در محیط های بسیار کوچک فعالیت دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. بر اساس اصول متعددی که در دکوراسیون داخلی وجود دارد، رنگ، نور و حتی نحوه چیدمان و نوع وسایل موجود در یک محیط می تواند تاثیر مستقیم بر بزرگ یا کوچک تر نشان دادن آن داشته باشد. به همین دلیل کافیست کمی نگاهمان را در نحوه چیدمان و نوع وسایل و مبلمان اداری که خریداری می کنیم تغییر دهیم تا بتوانیم بر محدودیت های فضای کار غلبه کنیم. در ادامه آفن بهترین راهکارها را برای داشتن اتاق کار و فضای اداری بزرگ تر معرفی خواهد کرد.

اتاق اداری

اتاق اداری

بزرگ نشان دادن اتاق اداری با خطوط

خطوط به کار رفته در محیط اطرافمان تنها جنبه زیبای ندارند و هر یک احساسات خاصی را در افراد القا می کنند. به عنوان مثال، استفاده از خطوط منظم و صاف به صورت افقی و عمودی می تواند به محیط نظم بهتری بدهد. از این ویژگی می توان برای بزرگتر نشان دادن اتاق و فضای کار استفاده کرد. سعی کنید روی دیوار و زمین و حتی شکل و طرح میز هایی که انتخاب می کنید بیشتر خطوط صاف استفاده شده باشند.

دقت در انتخاب مبلمان اداری

یکی از اصلی ترین وسایل موجود در اتاق های کار، میز و مبلمان اداری می باشد. این میز و مبلمان ها در بسیاری از مواقع بیشترین فضای اتاق کار را اشغال می کنند. به همین دلیل اگر به درستی انتخاب نشوند، شک نکنید که محدودیت ها فضا و متراژ را بیشتر نشان می دهند. استفاده از میزهای تاشو و چند منظوره از جمله مواردی می باشد که می تواند فضای اداری را بزرگتر نشان دهد.
علاوه براین، توجه داشته باشید که میزهای منحنی فضای بیشتری را اشغال می کنند، مخصوصا اگر طرح های آنها فانتزی باشد. به همین دلیل بهتر است میز با کشوهای زیاد و با طرح و مدل استاندارد را انتخاب کنید.

تاثیر رنگ بر اتاق اداری کوچک

انتخاب رنگ از مهم ترین ارکان و پایه ها در چیدمان و دکوراسیون است. دلیل این سطح از اهمیت، تاثیراتی می باشد که رنگ ها بر ذهن و احساسات افراد ایجاد می کنند. کافیست در اتاق اداری کوچک کمی در انتخاب رنگ خلاقیت داشته باشید تا بتوانید فضا را بزرگتر نشان دهد. به عنوان مثال، تا حد امکان رنگ های تیره و بیش از اندازه پر انرژی از قبیل نارنجی و قرمز و مشکی و خاکستری را حذف کنید. در عوض آنها را با سفید و آبی روشن و زرد و سبز روشن جایگزین کنید.
مساله بسیار مهمی که نباید از آن غافل شد، تناسب رنگ با میزان نور موجود در محیط است. دقت کنید که تنها در شرایطی از رنگ سفید می توان برای بزرگ دیده شدن اتاق اداری کوچک استفاده کرد که نور در آن در سطح خوبی باشد. چون در فضاهای بدون نور، رنگ سفید نمی تواند نور را بازتاب کند و به همین دلیل فضا کوچک و تاریک بنظر خواهد رسید.

مبلمان اتاق اداری

مبلمان اتاق اداری

اتاق اداری کوچک را خلوت کنید

یکی از بزرگترین دشمنان دکوراسیون فضاهای کوچک، شلوغی و بهم ریختگی وسایل مختلف در آن است. به همین دلیل اگر فضای اداری کاری تان کوچک است، به عنوان اولین گام باید نظم را در آن ایجاد کنید. حذف و بیرون بردن وسایل غیر ضروری، استفاده از یک یا دو ترکیب رنگ در اتاق، چیدمان منظم وسایل روی میز و سایر بخش ها و بیرون بردن گلدان های اضافه که در کف اتاق قرار دارند همگی می توانند موثر باشند. 
توجه داشته باشید که اکسسوری و گل و گیاه در محیط کاری می تواند از نظر روحی و روانی شرایط را ایده آل کند، اما برای فضاهایی که کمبود متراژ دارند نتیجه عکس خواهد شد.

از قفسه بندی دیوار غافل نشوید

برای اینکه بتوانید نظم را در اتاق کار کوچک ایجاد کنید، باید تا حد امکان کف بدون وسیله باشد و بیشتر تمرکزتان به فضاهای بالا استفاده جلب شود. به عنوان مثال، فضای دیوار در بسیاری از مواقع استفاده نمیشود، در صورتیکه می توان با شلف آن را کاربردی کرد. قفسه بندی و استفاده از شلف های زیبا که با میز و مبلمان از نظر رنگ و طرح تناسب دارند انتخاب خوبی در این شرایط خواهد بود.

اتاق اداری را با آینه بزرگ کنید

بزرگ کردن فضاهای کوچک با متراژ کم کار سختی نیست و کمی خلاقیت و دقت لازم دارد. به عنوان مثال، در بسیاری از محیط های کاری از تاثیر آینه بر بزرگ تر دیده شدن آن غافل هستند. با نصب یک یا دو آینه روی دیوارها به دلیل بازتاب نور فضا بزرگ و روشن تر دیده میشود. 
برای اینکه بتوانید همزمان از سایر قابلیت های آینه کاری نیز در اتاق کار بهره شوید، کافیست آینه هایی با طرح و برش های فانتزی و مدرن و متناسب با سبک کسب و کار و نحوه چیدمان اتاق را انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید لوگو و آرم را با آینه برش دهید و روی دیوار نصب کنید، در این صورت برندینگ و چیدمان حرفه ای را در کنار هم خواهید داشت.

نور پردازی کنید

نحوه تابش نور بر روی سطوح و اشیا و سایه ای که ایجاد می کند می تواند بر بزرگ یا کوچک تر دیده شدن آنها موثر باشد. به همین دلیل است که در فضاهایی که متراژ کمی دارند، نورپردازی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. نور در اتاق اداری نه تنها باعث بزرگ تر دیده شدن آن میشود، بلکه به شدت بر خستگی ذهن کارکنان نیز غلبه خواهد کرد.

استفاده از پارتیشن در اتاق اداری

از مشکلات بزرگ در فضاهای کاری کوچک، نبود اتاق اختصاصی برای کار و کاهش تمرکز کارکنان می باشد. اگر اتاق و سالن کارتان فضای کمی دارد، می توانید با پارتیشن آن را به چند بخش مجزا تبدیل کنید. در این صورت بخش مدیریت و سایر کارکنان و گروه ها از هم جدا شده و راندمان کاری نیز افزایش پیدا می کند. 
با این جداسازی حتی می توان براحتی فضایی را به عنوان سالن انتظار برای ارباب رجوع نیز در نظر گرفت.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

اتاق اداری بزرگ با کاغذ دیواری عمودی

استفاده از کاغذ دیواری باعث میشود فضای کاری مرتب و شیک تر جلوه کند. برای اینکه بتوانید با این انتخاب به چند هدف مهم دست پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم کاغذ دیواری های ساده با طرح های عمودی را در اولویت قرار دهید. تا حد امکان کاغذ دیواری از نظر طرح و رنگ خلوت باشد و تنوع در آن کم به کار رفته باشد. علاوه براین، با خطوط عمودی می توان ارتفاع دیوار و سقف را بیشتر نشان داد که برای فضاهای کوچک اثر مثبت دارد.

از سطوح براق استفاده کنید

در حالت کلی هر چیزی که منجر به بازتاب  نور در محیط شود، فضا را بزرگتر نشان می دهد. از این ویژگی سطوح براق می توان برای بزرگ دیده شدن اتاق اداری استفاده کرد. به عنوان مثال چند اکسسوری براق و فلزی، میز و آینه با قاب های فلزی همگی می توانند در این زمینه موثر عمل کنند.

عوامل موثر در دکوراسیون اتاق اداری

عوامل موثر در دکوراسیون اتاق اداری

کفپوش را با دقت انتخاب کنید

نوع پوششی که برای کف اتاق کار استفده می کنید می تواند تاثیر زیادی بر بزرگ یا کوچک تر دیده شدن آن داشته باشد. از بهترین انتخاب ها برای فضاهای کاری کوچک، سرامیک با رنگ روشن می باشد. علاوه براین، پارکت نیز می تواند گزینه ایده آلی باشد. دقت داشته باشید که بیش از اندازه کفپوش ها نباید تیره باشند در غیر این صورت نتیجه عکس خواهند داشت.

به بافت روکش مبلمان توجه کنید!

همان طور که اشاره شد، سطوح براق برای فضاهای کوچک با متراژ کم گزینه مناسب تری هستند. به همین دلیل بهتر است مبلمان اداری چرم و سایر گزینه ها که براق هستند را انتخاب کنید. بافت های برجسته نور را به خوبی بازتاب نمی کنند و به همین دلیل این قبیل مبلمان ها برای اتاق اداری کوچک مناسب نخوهند بود. 

خرید مبلمان اداری آفن

آفن یکی از بزرگترین تیم های ارائه دهنده تجهیزات اداری و مبلمان مدیریت با بالاترین کیفیت می باشد. به دلیل تنوع بالا در محصولات این مجموعه می توانید حق انتخاب بالایی برای اتاق اداری کوچک داشته باشید و فضا را به بهترین شکل بزرگ تر از آنچه هست نشان دهید. برای دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj