ClickCease

دکوراسیون اداری کلاسیک را چگونه با مبلمان اداری هماهنگ کنیم؟

دکوراسیون اداری کلاسیک را چگونه با مبلمان اداری هماهنگ کنیم
14 فروردین ، 1401
مبلمان اداری آفن
طراحی و چیدمان
0 کامنت

هماهنگ کردن دکوراسیون اداری کلاسیک با مبلمان به کار رفته در آن برای داشتن محیطی منسجم و چشم نواز یکی از گام های مهم در چیدمان می باشد. کدام رنگ مبلمان اداری را برای این سبک دکوراسیون انتخاب کنیم؟ جنس و متریال چه چیزی باشد؟ چه جزئیاتی در تزئین و چیدمان برای ست کردن دکوراسیون کلاسیک با مبلمان اداری باید رعایت شود؟ این ها تنها بخش کوچکی از سوالاتی می باشند که در زمان طراحی اتاق مدیریت و کارمندان با سبک کلاسیک ممکن است بوجود آید. گروه تولیدی مبلمان اداری آفن در ادامه به هر آنچه که باید درباره این موضوع بدانید اشاره خواهد داشت.

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

هماهنگ کردن رنگ مبلمان اداری با دکوراسیون کلاسیک

در دکوراسیون سبک های بسیار متنوعی وجود دارند که از نظر رنگ بندی و نحوه چیدمان و متریال در آنها تفاوت هایی به چشم میخورد. یکی از مهم ترین اصولی که نباید در چیدمان هیچ بخش از منزل و محیط کار از آن غافل شد، رنگ می باشد. به همین دلیل اگر می خواهید هماهنگی ایده آلی میان دکوراسیون اداری کلاسیک و مبلمان ها وجود داشته باشد، به رنگ بندی آنها دقت کنید. در سبک کلاسیک بیشتر گرایش به سمت رنگ های کرم و قهوه ای تیره و روشن وجود دارد. چون در این سبک وسایل چوبی کاربرد زیادی دارند و اغلب وسایل نیز به رنگ چوب انتخاب میشوند.
در نتیجه بهتر است میز مدیریت، روکش صندلی و مبلمان و حتی کمد و اکسسوری های موجود در اتاق کار با سبک کلاسیک تناسب داشته باشند. هر اندازه هماهنگی از نظر رنگ بندی در فضای کار کلاسیک بیشتر باشد، به همان نسبت انسجام وجود خواهد داشت.

هماهنگی کاغذ دیواری با مبلمان اداری کلاسیک

در حالت کلی سبک کلاسیک تمرکز زیادی بر شکوه و اصالت و تجملات دارد. به همین دلیل باید تمام بخش های محیط کاری تان با این ویژگی سازگار باشد. یکی از بهترین انتخاب ها برای دکوراسیون اداری کلاسیک، کاغذ دیواری ست و هماهنگ با مبلمان ها می باشد. به عنوان مثال اگر مبلمان و میز مدیریت چوبی با حاشیه های طلایی می باشد، می توان از کاغذ دیواری با این ترکیب رنگ استفاده کرد. تزئینات بسیار ظریف طلایی روی کاغذ دیواری های کرم و نسکافه ای فضای اتاق کار را بسیار مجلل و شیک و اصیل می کند. به همین راحتی و با کمی دقت در انتخاب کاغذ دیواری می توانید تناسب و سازگاری خوبی میان سبک کلاسیک و مبل و میز و صندلی اداری ایجاد کرد.

ست کردن کفپوش و مبلمان در دکوراسیون اداری کلاسیک

برای اینکه بتوانید اتاق کار با سبک کلاسیک به خوبی با تمام وسایل موجود در فضا تناسب داشته باشد، از کوچک ترین نکات نباید غافل شوید. به عنوان مثال، نباید تاثیری که کفپوش بر دکوراسیون می گذارد را فراموش کنید. رنگ و جنسی که برای کفپوش ها انتخاب می کنید باید با جنس و نوع و طرح و رنگ مبلمان اداری تناسب داشته باشد. به عنوان مثال، برای محیط های اداری کلاسیک که مبلمان های چوبی کاربرد زیادی دارند، کفپوش های پارکت قهوه ای و کرم گزینه ای ایده آل هستند. 
اگر فرش را به عنوان کفپوش اتاق مدیریت انتخاب کرده اید، بهتر است طرح و نقش آن با کنده کاری و یراق آلات روی مبلمان اداری هماهنگ باشد. اگر امکان ست کردن طرح فرش با یراق آلات و تزئینات روی میز و مبل اداری وجود ندارد، پیشنهاد می کنیم فرش هایی با طرح های ساده و خلوت با رنگی مشابه با مبلمان را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که فرش و موکت و کفپوش با طرح های شلوغ برای محیط های کاری اداری کلاسیک که فضای کمی دارند، باعث شلوغی میشود.

توجه به جنس مبلمان اداری

متریال و جنس وسایل مختلف از قبیل کمد و میز و مبل و حتی مجسمه و اکسسوری ها در سبک های دکوراسیون اهمیت زیادی دارند. در دکوراسیون سبک کلاسیک تمرکز بیشتر به استفاده از چوب و شیشه وجود دارد. به همین دلیل اگر قصد دارید دکوراسیون اداری کلاسیک را با مبلمان اداری هماهنگ کنید، بهتر است وسایل چوبی را انتخاب کنید. میز و مبلمان چوبی که در طراحی آنها ترکیبی از شیشه نیز به چشم میخورد می تواند شکوه و صلابت سبک کلاسیک را به خوبی نشان دهد.

جنس مبلمان اداری

جنس مبلمان اداری

دقت در مدل مبلمان

طرح و مدلی که برای میز و مبلمان اداری ارائه میشود تنوع بالایی دارند و متناسب با سبک های مختلف چیدمان می توان آنها را انتخاب کرد. در سبک کلاسیک به طور کلی از طرح های فانتزی و مدرن کمتر استفاده میشود و بیشتر گرایش به سمت میزهای بزرگ با یراق آلات طلایی و کنده کاری ها وجود دارد. لذا اگر محیط کاریتان کلاسیک است، انتخاب مبلمان اداری مدرن نمی تواند گزینه خوبی باشد. مگر اینکه از نظر رنگ بندی بتوانید تناسب خوبی میان آنها برقرار کنید.

پربازدیدترین مطالب ما را از دست ندهید!

هماهنگ کردن دیوارپوش کلاسیک با مبلمان

دکوراسیون اداری کلاسیک در اغلب مواقع برای اتاق مدیریت استفاده میشود و به همین دلیل بدون در نظر گرفتن محدودیت های بودجه وسایل آن خریداری خواهد شد. با توجه به اینکه علاقه مندان به سبک های کلاسیک تجملات را دوست دارند، به همین دلیل حتی از زیبایی دیوارها نیز چشم پوشی نمی کنند. استفاده از دیوارپوش های چرمی از جمله انتخاب های رایجی می باشد که در این قبیل محیط ها می توان مشاهده کرد. این دیوارپوش ها که رنگ کرم و قهوه ای دارند، به صورت لمسه کاری ارائه شده و روی دیوار نصب میشوند. 
اگر در محیط کارتان چنین دیوارپوش هایی را استفاده می کنید، بهتر است مبلمان چستر می تواند گزینه ای ایده آل در کنار آن باشد. مبل اداری چستر چرم با لسمه کاری و تو رفتگی هایی که در تمام سطح آن وجود دارد کاملا با سبک های کلاسیک تناسب دارد و به همین دلیل در کنار این دیوارپوش ها نتیجه ای بی نظیر خواهد داشت. 
علاوه براین، می توانید از میزهای مدیریت که روی بدنه آنها چرم به کار رفته است استفاده کنید. البته قیمت این میزها گران تر از حد معمول می باشد و بیشتر برای اتاق مدیریت کاربرد دارد.

استفاده از اکسسوری در کنار مبلمان اداری کلاسیک

به عنوان یکی دیگر از ایده ها برای هماهنگ کردن دکوراسیون سبک اداری کلاسیک با مبلمان اداری می توان به استفاده از اکسسوری های لوکس اشاره کرد. ست های اداری که روی میز قرار میگیرند را سعی کنید تا حد امکان از طرح های لوکس و با شکوه انتخاب نمایید. قرار گرفتن مجسمه طلایی یا المان های تزئینی با این رنگ روی میز می توانند به خوبی شکوه سبک کلاسیک را نشان دهند.

به نور پردازی دقت کنید!

استفاده زیاد از رنگ های قهوه ای و وسایل چوبی اگر با نورپردازی حرفه ای همراه نباشد در نهایت منجر به ایجاد فضایی خسته کننده خواهد شد. برای اینکه بتوانید صلابت دکوراسیون اداری کلاسیک به خوبی حفظ کنید، در کنار مبلمان حتما از آباژور یا چراغ های زیبا استفاده کنید. قرار دادن یک چراغ مطالعه با پایه فلزی و طلایی روی میز مدیریت بدون شک زیبایی و جلوه بهتری را در محیط ایجاد می کند.

هماهنگی مبلمان اداری

هماهنگی مبلمان اداری

مبلمان اداری کلاسیک را با پرده ها هماهنگ کنید

یکی دیگر از راه هایی که می توانید به خوبی مبلمان اداری را با سبک دکوراسیون کلاسیک هماهنگ کنید، استفاده از پرده های مناسب می باشد. دقت داشته باشید که پرده های مخمل بلند با چین زیاد برای محیط کاری مناسب نیست و بیشتر در منزل کاربرد دارد. در عوض می توانید از پرده های چوبی و زبرا و شید در این شرایط استفاده کنید. این پرده ها سطح صاف و بدون چین خوردگی دارند و در عین حال بسیار شیک و لوکس هستند.

خرید مبلمان اداری کلاسیک با بهترین کیفیت

تفاوتی ندارد که سبک مبلمان اداری کلاسیک را برای محیط اداری انتخاب کرده اید یا مدرن و مینیمال، در هر صورت می توانید با مبلمان اداری آفن هماهنگی منحصر به فردی را ایجاد کنید. تنوع بسیار زیاد در محصولات این مجموعه باعث میشود بتوانید حق انتخاب بالایی از نظر جنس و رنگ و طرح و مدل داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه با کارشناسان آفن تماس بگیرید.

6LeGdvsZAAAAAHWWsR8Y-3Ur2KnziPCohHesZfRj